Dodatki na Zimę. Diesel - depresatory, specyfiki.

arkashka

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: arkashka » 05 lis 2008, 17:58

"Pablo" pisze:Wystarczy dobre paliwo i nie powinno być problemu. Ja na zimę tankuję się na Statoil, w sumie paliwo jak wszyscy mają z Orlenu ale te ich dodatki to już inna bajka :lol:
Lejesz "zwykły" ON czy ten lepszy? Ja używam Vervę i pochodne, ale czasem się zastanawiam, czy warto? :roll:

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: Zygi » 05 lis 2008, 18:14

"inferno_m" pisze:Na Shellu dobre ? Tankuje ON od tygodnia z hakiem więc nie wiem kto ma najlepsze:) Jedno wiem na pewno nie tankuje na LUKOILu czy tam JEtcie bo to samo a oni nam dobrego paliwa nie sprzedzą;)
Mówisz że na JET-cie, czyli teraz LUKOIL-u, dają kiepskie paliwo? Masz jakieś przykre doświadczenia z tymi stacjami?
Szczerze mówiąc ja tankuje u siebie (Piaseczno)właśnie na takiej stacji i nie narzekam. Nawet mają lepsze paliwo niż na NESTE w Piasecznie, bo jak zatankowałem na NESTE to mi spalanie wzrosło. No i w zime też nigdy mi samochód nie zamarzł na oleju z JET-a.
Od czasu do czasu kierowca Kappy 2.4jtd, Kappy 2.4jtd SW oraz Ducato 2.3jtd.
A na własność Kelly's MAGIC black;)

Awatar użytkownika
Tasman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 07 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Ustka

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: Tasman » 05 lis 2008, 18:53

Skydda używam od paru lat i nigdy nie miałem problemów z paliwem.

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: Bany » 05 lis 2008, 19:18

ekoterm plus-dwie ostatnie zimy bez dodatków

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: Pablo » 05 lis 2008, 20:47

"arkashka" pisze:
"Pablo" pisze:Wystarczy dobre paliwo i nie powinno być problemu. Ja na zimę tankuję się na Statoil, w sumie paliwo jak wszyscy mają z Orlenu ale te ich dodatki to już inna bajka :lol:
Lejesz "zwykły" ON czy ten lepszy? Ja używam Vervę i pochodne, ale czasem się zastanawiam, czy warto? :roll:
Osobiście nie zauważyłem różnicy między tymi lepszymi a tymi normalnymi. Leję to zwyklaste :lol:
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
inferno_m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 171
Rejestracja: 07 paź 2006, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Jelenia Góra/Polska

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: inferno_m » 05 lis 2008, 21:01

"Zygi" pisze:
"inferno_m" pisze:Na Shellu dobre ? Tankuje ON od tygodnia z hakiem więc nie wiem kto ma najlepsze:) Jedno wiem na pewno nie tankuje na LUKOILu czy tam JEtcie bo to samo a oni nam dobrego paliwa nie sprzedzą;)
Mówisz że na JET-cie, czyli teraz LUKOIL-u, dają kiepskie paliwo? Masz jakieś przykre doświadczenia z tymi stacjami?
Szczerze mówiąc ja tankuje u siebie (Piaseczno)właśnie na takiej stacji i nie narzekam. Nawet mają lepsze paliwo niż na NESTE w Piasecznie, bo jak zatankowałem na NESTE to mi spalanie wzrosło. No i w zime też nigdy mi samochód nie zamarzł na oleju z JET-a.
Wiesz, generalnie że od ruskich a po drugie, że w mojej okolicy te stacje nie są jakimiś tam dającymi poczucie bezpieczeństwa chociażby swoim wyglądem. Teraz po porównaniu paliwa z kilku stacji uznałem subiektywnie że najbardziej wydajne jest na shellu :) No i powiem Wam że i w sumie najtańsze zaraz po NESTE :) Byłem tym zaskoczony pozytywnie:) A tankowałem tą zwykła ON na Shellu :)
Thema SW 2.0T 8 1989 Zeta 2.0T 1996 BMW E39 530d steptronic

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: skyblu » 05 lis 2008, 21:07

"Pablo" pisze:
"arkashka" pisze:
"Pablo" pisze:Wystarczy dobre paliwo i nie powinno być problemu. Ja na zimę tankuję się na Statoil, w sumie paliwo jak wszyscy mają z Orlenu ale te ich dodatki to już inna bajka :lol:
Lejesz "zwykły" ON czy ten lepszy? Ja używam Vervę i pochodne, ale czasem się zastanawiam, czy warto? :roll:
Osobiście nie zauważyłem różnicy między tymi lepszymi a tymi normalnymi. Leję to zwyklaste :lol:
ON Verva lepiej pracuje na tym paliwie
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: Nat » 05 lis 2008, 22:41

"inferno_m" pisze:
"Zygi" pisze:
"inferno_m" pisze:Na Shellu dobre ? Tankuje ON od tygodnia z hakiem więc nie wiem kto ma najlepsze:) Jedno wiem na pewno nie tankuje na LUKOILu czy tam JEtcie bo to samo a oni nam dobrego paliwa nie sprzedzą;)
Mówisz że na JET-cie, czyli teraz LUKOIL-u, dają kiepskie paliwo? Masz jakieś przykre doświadczenia z tymi stacjami?
Szczerze mówiąc ja tankuje u siebie (Piaseczno)właśnie na takiej stacji i nie narzekam. Nawet mają lepsze paliwo niż na NESTE w Piasecznie, bo jak zatankowałem na NESTE to mi spalanie wzrosło. No i w zime też nigdy mi samochód nie zamarzł na oleju z JET-a.
Wiesz, generalnie że od ruskich
Eh te naiwne uprzedzenia, ile one kosztują :)

Nie wiem jak tam jet czy lukoil (choc parę razy tankowałem i nie było problemu) ale np. gaz ziemny rosyjski ma lepszą jakość, niż gaz z Europy zachodniej.
A lukoil chce się przebić, więc chyba nie będzie kombinował w obawie przed utratą reputacji.

Jak już ktoś rzekł: najlepsze paliwo jest na Shellu* bo... orlenowskie :lol:


*zamiast Shell można wstawic dowolną "uznaną" markę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
inferno_m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 171
Rejestracja: 07 paź 2006, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Jelenia Góra/Polska

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: inferno_m » 05 lis 2008, 22:52

"Nat" pisze:
"inferno_m" pisze:
"Zygi" pisze:
"inferno_m" pisze:Na Shellu dobre ? Tankuje ON od tygodnia z hakiem więc nie wiem kto ma najlepsze:) Jedno wiem na pewno nie tankuje na LUKOILu czy tam JEtcie bo to samo a oni nam dobrego paliwa nie sprzedzą;)
Mówisz że na JET-cie, czyli teraz LUKOIL-u, dają kiepskie paliwo? Masz jakieś przykre doświadczenia z tymi stacjami?
Szczerze mówiąc ja tankuje u siebie (Piaseczno)właśnie na takiej stacji i nie narzekam. Nawet mają lepsze paliwo niż na NESTE w Piasecznie, bo jak zatankowałem na NESTE to mi spalanie wzrosło. No i w zime też nigdy mi samochód nie zamarzł na oleju z JET-a.
Wiesz, generalnie że od ruskich
Eh te naiwne uprzedzenia, ile one kosztują :)

Nie wiem jak tam jet czy lukoil (choc parę razy tankowałem i nie było problemu) ale np. gaz ziemny rosyjski ma lepszą jakość, niż gaz z Europy zachodniej.
A lukoil chce się przebić, więc chyba nie będzie kombinował w obawie przed utratą reputacji.

Jak już ktoś rzekł: najlepsze paliwo jest na Shellu* bo... orlenowskie :lol:


*zamiast Shell można wstawic dowolną "uznaną" markę.
Nat generalnie to i orlen ma ze wschodu benzynę ;) Jednak mam lepsze samopoczucie:D a Nie jest droga ta ropa na shellu a nawet tańsza :)
Thema SW 2.0T 8 1989 Zeta 2.0T 1996 BMW E39 530d steptronic

Awatar użytkownika
rak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: rak » 05 lis 2008, 22:58

Koledzy to nie te czasy kiedy na stacji paliw CPN lało się w zimie ON letni bo zimowy był dla wojska :twisted: Teraz na stacjach paliwowych ON jest o niebo lepszy niż wówczas a i zimy już nie te co w tamtych czasach więc i parafina się nie wytrąca. :lol: A co do ON lepszego i gorszego to moim zdaniem raczej ma to niewielkie znaczeni chyba że w cenie :lol:
Pozdrawiam Zbyszek
Srebrna Włócznia K 2,4 JTD

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: celek » 05 lis 2008, 23:39

Jest różnica w ropie czy zwykłe ON czy Verwa.
W spalaniu jak się wyjedzie na trasę to na Verwie spali ci do 0,3 l mniej niż na zwykłej.Sprawdzone przeze mnie na trasie Częstochowa-Warszawa(okolice).

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: jerzy » 06 lis 2008, 6:59

Przed zimą dieslowcy powinni spuścić to co się znajduje w filtrze ,a może to być woda i inne syfy.- ci co nie wiedzą jak to sie robi - to trzeba pod filtrem paliwa popuścić lub odkręcić takie pokrętełko.
U niektórych będzie na kańcu kostka elektryczna to trzeba ją przed popuszczeniem odpiąć .

Jeśli chodzi o paliwo - ja tankuję teraz tylko na shellu - paliwo jest pewne i właściwa\ ilość - nie oszukują na ilości i jakości .
Tankuję diesel ekstra kilka razy wlałem diesla pawera - i stwierdziłem .że nic to nie daje a wręcz przeciwnie na ekstra autko jakby było bardziej dynamiczne ale to może tylko taki mój przypadek......
całą poprzednią zimę przejeździłem i nie dolewałem żadnych uszlachetniaczy

_________________________
lancia dedra 19td 1995

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Zima - diesel:) Czyli co wlać by pojechać przy minusie;)

Post autor: Weeb » 06 lis 2008, 7:29

"rak" pisze: Teraz na stacjach paliwowych ON jest o niebo lepszy niż wówczas a i zimy już nie te co w tamtych czasach więc i parafina się nie wytrąca. :lol: A co do ON lepszego i gorszego to moim zdaniem raczej ma to niewielkie znaczeni chyba że w cenie :lol:
Nie no masz rację, a 3 lata temu -27 stopni to wiosenna temperatura.

SKYDD którego dolewa sie do ON, nie tylko zapobiega wytrącaniu się parafiny ale konserwuje układ wtryskowy diesla. Na pewno nie szkodzi, a mówiąc szczerze, jak będę wyjeżdżał w długie trasy tak jak w piątek to też doleję do pełnego baku.
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”