Problem z częstotliwościami w radiu...

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Lucianin

Problem z częstotliwościami w radiu...

Post autor: Lucianin » 23 gru 2005, 19:33

Witam.Mam problem z radiem , nie jest on zwiazany z LANCIA ale moze ktos bedzie mi potrafil pomoc...Zakupilem radio z USA , SONY Xplod CDX-SW200 i niestety radio nie chce "łapać" czestotliwosci radia ktore sa parzyste np 106.4 , 88.4 , 103.0 itd. Radio wyszukuje tylko czestotliwosci ktore maja koncowki 1 , 3 , 5 ,7 ,9 ... W moim ragionie ciezko zlapac stacje radiowe z nieparzystymi czestotliwosciami.

Moje pytanie jest np. wie ktos moze jak przeprogramowac to radio zeby lapalo parzyste stacje ? Albo gdzie w poblizu Gorzowa Wlkp jest jakis servis SONY ? Objezdzilem w Gorzowie i okolicach troszke punktow ktore tym sie zajmuja ale nikt nie da rady tego zrobic albo nie chca sie podjac i jestem bezradny...

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Problem z częstotliwościami w radiu...

Post autor: mario09 » 23 gru 2005, 19:38

Ratuje Cie wymiana tunera (co jest zupelnie nieoplacalne). Mozesz sobie je polozyc na poleczke i patrzec jak pieknie wyglada ;) ewentualnie meczyc sie z nieparzystymi czestotliwosciami bez RDSu. Ja z USA przywiozlem 3 radia, ale malo wartosciowe, powyciagalem je z junkcars.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z częstotliwościami w radiu...

Post autor: prezesjm » 23 gru 2005, 21:01

Problem leży że synteza w USA ma skok 200 kHz .Niestety nie wiem jak w tym konkretnym wypadku , w niektórych radiach wystarczy zmienić zworkę, w niektórych trzeba przeprogramować pamięć lub wymienić procesor a w niektórych nie da się wcale tego zmienić. Serwis Sony nie podejmie się lub zrobi za astronomiczną cenę . Proponuje temat zapodać na elektroda.pl , jest tam na forum car audio parę łebskich kolesiów robiących radia z pewnością poradzą. Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”