Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Post autor: mustafi » 10 sty 2006, 16:59

Bylem w dwoch serwisach, najpierw u zwyklego elektoronika samochodowego, wczoraj w autoryzowanym serwsie Fiat,Alfa, Lancia Pol-Car , panowie bezskutecznie probowali sie polaczyc z kompem mojej Delty w celu zczytania bledow. W Pol-carze nie mieli oprogramowania do mojej Delty i w ogole nie mogli sie polaczyc. Ich komp diagnostyczny nic nie widzi, choc mimo braku ptogramu powinen sie laczyc. Nie potrafili mi nic poradzic. Jedyne co to abym wymienil cala centralke bo moze jest uszkodzona. Moze mial ktos podobne doswiadzcenia. Dzieki za odpowiedzi.
Obrazek

Anonymous

Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Post autor: Anonymous » 10 sty 2006, 19:50

Oj duze doswiadczenie, na samym poczatku po zakupie mojej niuni byłem na komuterach w różnych serwisach, tam gdzie mogłem, i powiem krótko, ONI SIE NIE ZNAJĄ :!: , dopiero za 5-6 razem udało sie im cokolwiek zrobic, takich mamy fachowców :cry:

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Post autor: sloneczna » 10 sty 2006, 20:28

Ja sprawdzałem kilka razy dedry z 90-93 .Nigdy nie było problemu z komunikacją z komputerem .Wiem ,że jest firmy BOSCH i oprócz forda i jeszcze jakiegoś czyta wszystko.W lanci podawał wszystkie dane:
Obroty,temperatura powietrza,temperatura silnika ,sonda lambda itd.
Wykrył w jednym przypadku wadę czujnika położenia wału .Powyżej 3000obr .pojawiał się błąd (silnik przerywał strzelał w kolektor).
Wymieniłem czujnik i nie pomogło (110złczujnik +50 zł diagnostyka ).
Ostatnio zmieniony 11 sty 2006, 10:57 przez sloneczna, łącznie zmieniany 1 raz.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Post autor: kartonik » 11 sty 2006, 8:52

Czolem,

W mojej Lybrze tez za diabla nie mozna sie polaczyc z kompem. Bylem juz chyba w kilku stacjach i nic. W jednym serwisie mechanik bez strachu ztwierdzil, ze to zaden problem, tylko trzeba sie podpiac bezposrednio do komputera, nie przez lacze OBD. Ale tak sie jakos schodzi i jeszcze nie probowalem tego rozwiazania.

Pozdrawiam,

Marek

Anonymous

Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Post autor: Anonymous » 11 sty 2006, 19:02

a z moim nie bylo problemu (delta 1,6 8V), pan wcisnal 2 kabelki do gniazdka pod maską i pokazywało wsio.

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Nuova Delta - podłączenie do komputera diagnostycznego

Post autor: Blash » 11 sty 2006, 19:14

w życiu bywa różnie raz poprzecznie raz podłużnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”