Nuova Delta - wydech z nierdzewki

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Anonymous

Nuova Delta - wydech z nierdzewki

Post autor: Anonymous » 20 sty 2006, 8:01

Jeżeli ktoś chciałby zrobić sobie wydech z nierdzewki to podaje nr do firmy która robi wydechy pod zamówienie i niedrogo 693-343-177

Jeżeli ktoś chce cały wydech z nierdzewki to trzeba zakupić sobie rury i kolana i znaleść kogoś kto to pospawa. Można sobie wyspawać nawet kolektor. Polecam mój znajomy w Toyocie starlet zrobił sobie taki. Wygląda super bo rurki są polerowane i dostały teraz przy wyjściu z głowicy złotego koloru.

Koszt metra rury to około 25zł a 1szt kolana 90st około 20zł
(dla osób z trójmiasta podaje że rurki i kolanka można zakupić na terenie Dalmoru, bo tam jest hurtownia rur i blach z nierdzewki)

Można troche odchudzić auto bo rura z nierdzewki nie musi być tak gruba jak ze stali. Ja u siebie mam o grubości 1,2mm i spawała się migomatem bez problemu.

Jeżeli ktoś wstawi tylko jeden ostatni wydech i nie będzie mu za głośno (tzn jeżeli ostatni wydech poradzi sobie z hałasem) to wydech będzie brzęczał jak kolektory supersprinta.
Ja kolektora nie zmieniałem wyrzuciłem cały wydech i wstawiłem tylko końcowy remusa i brzęczał rasowo ale było za głośno i musiałem wstawić przelotowy z nierdzewki no przestało brzęczeć.

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Nuova Delta - wydech z nierdzewki

Post autor: bryś » 22 sty 2006, 20:09

pierwsza zasada to nie spawamy nierdzewki drutem stalowym z migomatu tylko z inoxu w osłonie argonu bo inaczej na połączeniu dwóch różnych metali będzie powstawać ogniwo chemiczne i będzie przędzej rdzewieć niż to ci się wydaje spowoduje nieszczelności .Cena rurek i kolanek jest ok. Ja mam cały wydech robiony na zamówienie z kolektorem włącznie koszt około 3500 zł

Awatar użytkownika
GRZECHUU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 307
Rejestracja: 08 paź 2003, 0:00
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: SANOK woj.podkarpackie

Nuova Delta - wydech z nierdzewki

Post autor: GRZECHUU » 22 sty 2006, 23:52

Fajna firma no i tak blisko :D :D :D
Kiedyś delta LX1500 i delta integrale. Teraz prywatnie Laguna I lpg i 206 2.0 hdi.
Służbowo Magnum 480.

Anonymous

Nuova Delta - wydech z nierdzewki

Post autor: Anonymous » 23 sty 2006, 7:48

"bryś" pisze:pierwsza zasada to nie spawamy nierdzewki drutem stalowym z migomatu tylko z inoxu w osłonie argonu bo inaczej na połączeniu dwóch różnych metali będzie powstawać ogniwo chemiczne i będzie przędzej rdzewieć niż to ci się wydaje spowoduje nieszczelności .Cena rurek i kolanek jest ok. Ja mam cały wydech robiony na zamówienie z kolektorem włącznie koszt około 3500 zł http://www.viga.of.pl
Ja nikomu nie polecam spawanie migomatem nierdzewki tylko chodziło mi o to że można migomatem pospawać rure 1,2mm z nierdzewki i się nie przepali.

A to czy spaw z migomatu na stali nierdzewnej będzie szybciej rdzewiał niż na zwykłej stali to musze sprawdzić. Tzn: jaka jest różniaca w potencałach elektochemicznych drutu z migomatu i stali nierdzewnej, czyli czy po połączeniu tych dwóch stali spaw będzie anodą czy katodą. Ale z tego co wiem to chyba nie bo np: przy połączeniu żelaza z cynkiem cynk jest bardziej narażony na działanie elektolitu ponieważ jest anodą (ma niższy potencjał elktochemiczny).

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”