Lybra - czyszczenie z soli

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - czyszczenie z soli

Post autor: Nat » 21 sty 2006, 0:05

Witam, patrzac na moja Lucy, ktora po 1000 km trasie po polskich drogach zmienila kolor z granatu na bialy, mam ogolniejsze panie: czesto czyscicie swoje auta z soli w zimie? macie jakies inne patenty, procz myjni? kiedys widzialem np. specjalne mycie podlogi..
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Anonymous

Lybra - czyszczenie z soli

Post autor: Anonymous » 21 sty 2006, 8:22

Czy mozna znaleśc cos innego oprócz myjni, nie wiem, nie słyszałem, ja przynajmniej raz w miesiacu jade na BP i biorę full opcje mycia, gdzie przez cały czas jest spłukiwane całe podwozie, po zimie natomiast jade na same mycie podwozia do innej firmy :wink:

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra - czyszczenie z soli

Post autor: muha » 21 sty 2006, 12:22

W instrukcji do Lybry znalazlem wzmianke, ze po okresie zimowym zaleca sie umycie komory silnika. Macie jakies sprawdzone miejsca w okolicy Trojmiasta, gdzie mozna to zrobic? Na co szczegolnie uwazac? Elektryka - to normalne. Schlodzony silnik - tez dosc oczywiste. Ale czy sa jeszcze jakies inne potencjalne zagrozenia?
/muha/

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - czyszczenie z soli

Post autor: kartonik » 23 sty 2006, 8:52

Ja zostalem poinformowany przed czynnoscia mycia silnika, ze plyn, ktory ma za zadanie zmywac tluste plamy w komorze ma tez niekorzystne dzialanie na czynnik smarujacy w sprezarce klimy, rozruszniku, pompie wspomagania. Wyplukuje tenze smar i owe urzadzenia sie zacieraja.

Pozdrawiam,

Marek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

mycie z soli

Post autor: Nat » 23 sty 2006, 14:45

"kartonik" pisze:plyn, ktory ma za zadanie zmywac tluste plamy w komorze ma tez niekorzystne dzialanie na czynnik smarujacy w sprezarce klimy, rozruszniku, pompie wspomagania. Wyplukuje tenze smar i owe urzadzenia sie zacieraja.
ales postraszył!
To może lepiej nie myc komory silnika po każdej zimie? Inni producenci tego nie zalecają.... Zresztą, sól chyba dostaje sie tylko tam, gdzie wniknie z wodą/śniegiem, a to mozna wypłukac myciem podwozia tudzież jazdą podczas burzy?
Na razie Lucy lśni czystoscią, umyte równiez podwozie... :D
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”