Po przełączeniu z ben na lpg gaśnie

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Po przełączeniu z ben na lpg gaśnie

Post autor: Krzys » 17 sty 2009, 9:34

"sebol" pisze:U mnie jest podobnie Lancia stoi jakieś 20 godzin jest -5 odpalam bez problemu chodze w koło czyszcze szybki wsiadam przejeżdżam jakieś 400 metrów staję na krzyżówce i wszystko ok ale chcę ruszyć a tu zonk gaśnie odpalam chcę ruszyć i gaśnie ,odpalam przegazuję i jest ok mogę jechac już dwa razy stałem na środku skrzyżowania : cenzura :
I co proponujecie ?
To zależy jaką masz instalację?
Lancia Lybra Intensa 1,9 JTD + virus Ramzesa

adam
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 01 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: dębica

Odp: Po przełączeniu z ben na lpg gaśnie

Post autor: adam » 29 kwie 2009, 13:53

podłączając się do tematu sytuacja taka może również wystepowac jeżeli jest zanieczyszczony elektro-zawór przy reduktorze bądź filterku gazu.należy zakręcić zawór na butli,kluczem nr.7,8 lub 10 odkrecić śrubkę mocującą elektro-zawór i ściągnąć go z czpienia,nastepnie kluczem nr.17 odkrecamy czpień [ostroznie resztki gazu] po odkreceniu wyciagamy i rozkładamy na części[są 2] obydwie czyścimy do połysku mozna papierem wodnym 2500,jeśli pozbyliśmy się wszystkich sadzowatych zanieczyszczeń składamy z powrotem.próby odpalenia najlepiej dokonać na b.zimnym silniku
od razu będzie można zauważyć czy jest poprawa pracy silnika.jeśli nie pomoże membrana do wymiany.pozdrawiam
adam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”