ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanych

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanych

Post autor: Krzys » 07 maja 2009, 7:55

Timer do turbiny Nie znam się na elektryce ale może kogoś zaciekawi ten artykuł i zechce wypróbować.

Boorek

Odp: Timer do turbiny

Post autor: Boorek » 07 maja 2009, 11:32

fajna sprawa dla tych co mają uturbione silniki tak mi się wydaje. Czy ktoś jestw stanie coś takiego wykonać :?: :?:

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Timer do turbiny

Post autor: holbi » 07 maja 2009, 12:02

Dzięki Krzys - właśnie kupiłem na ebay-u tutbo-timer, który jest bez instrukcji montarzu. Dzieki temu opisowi może łatwiej będzie mi go założyc ;)

Boorek

Odp: Timer do turbiny

Post autor: Boorek » 07 maja 2009, 14:43

holbi pisze:Dzięki Krzys - właśnie kupiłem na ebay-u tutbo-timer, który jest bez instrukcji montarzu. Dzieki temu opisowi może łatwiej będzie mi go założyc ;)
możesz powiedzieć ile dałeś? i jaki ??

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Timer do turbiny

Post autor: Krzys » 08 maja 2009, 14:38

Co do kosztów zrobienia to podobno koło 20 zł.

Awatar użytkownika
emi18wawa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 05 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: emi18wawa » 11 maja 2009, 14:09

u mnie kappa nie wyłącza się jak chodzi drugi bieg wiatraka i gdy temperatura opada to sama gaśnie

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: lancia1969 » 11 maja 2009, 14:45

Dla zapominalskich jak najbardziej wskazane, trzeba tylko wyrobic sobie nawyk zaciągania ręcznego i na wszelk wypadek nie stawiać z górki . ;)

P.S.Tak BTW mam do sprzedania turbo timer nwoiutki nie używany z instrukcją i paragonem na 180 zł - sprzedam za 120 firmy Jacky Auto Sport - ewentualnych zaintersowanych zapraszam na PW żeby nie off topicować.
Grzegorz

GG 13364997

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Timer do turbiny

Post autor: holbi » 11 maja 2009, 17:01

Boorek pisze:
holbi pisze:Dzięki Krzys - właśnie kupiłem na ebay-u tutbo-timer, który jest bez instrukcji montarzu. Dzieki temu opisowi może łatwiej będzie mi go założyc ;)
możesz powiedzieć ile dałeś? i jaki ??

Japoński Carmate razem e smartstart - możliwością uruchamiania silnika z pilota :D i do tego manometr ciśnienia doładowania. Za wszystko dałem 15 funtów.

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: pawcio1 » 11 maja 2009, 17:34

Panowie po proszę po chłopsku.... ;) ....co to w ogóle jest i co to mi da...? ;) : gafa :

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: stabraf » 11 maja 2009, 17:48

pawcio1 pisze:Panowie po proszę po chłopsku.... ;) ....co to w ogóle jest i co to mi da...? ;) : gafa :
A no Panocku to Ci do tyle, ze jak se zapłomnis płocekać łokłoło pjyńciu minut pło łostry jeżdzie coby się turbinka schłodzjuła to to cośik ło tym nie zapłomni i bedzie trzymało włączony silnik mimł tegło ze wyłoncys zapło i se weżnies klucyk przez tyle, ile se tam ustawis i bedzie cas coby ta turbinka łochłudnyła.Ty zaś za tyn cos młozes se zamknuńć ałto i iś w chłolere z przekłonaniym, ze sybkło nie bedzies musioł łodwidzać panów łot regeneracji turbinek i Ci trosecku wioncy kasiorki w płorfelu łostanie-HEY :!: ;)
Jo to se zawse pło wysiodnieńciu zapolom papirosa i se go tak pykom właśnie łokłoło pjyńciu minutek ;)

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: skyblu » 11 maja 2009, 18:18

stabraf pisze:
pawcio1 pisze:Panowie po proszę po chłopsku.... ;) ....co to w ogóle jest i co to mi da...? ;) : gafa :
A no Panocku to Ci do tyle, ze jak se zapłomnis płocekać łokłoło pjyńciu minut pło łostry jeżdzie coby się turbinka schłodzjuła to to cośik ło tym nie zapłomni i bedzie trzymało włączony silnik mimł tegło ze wyłoncys zapło i se weżnies klucyk przez tyle, ile se tam ustawis i bedzie cas coby ta turbinka łochłudnyła.Ty zaś za tyn cos młozes se zamknuńć ałto i iś w chłolere z przekłonaniym, ze sybkło nie bedzies musioł łodwidzać panów łot regeneracji turbinek i Ci trosecku wioncy kasiorki w płorfelu łostanie-HEY :!: ;)
Jo to se zawse pło wysiodnieńciu zapolom papirosa i se go tak pykom właśnie łokłoło pjyńciu minutek ;)
No i wytłumaczył :|
skreśl co trzecie słowo i zrozumiesz
:-P
ile czekacie po zatrzymaniu z wyłączeniem silnika?
ja ok pół minuty przy większej temp. zew. ok. minuty nie dłużej ;) ,
generalnie jadę spokojniej jak wiem, że mam się zatrzymać, obroty ok 1000-1500
proszę o info jak ktoś będzie już mieć w aucie ;)

Boorek

Odp: Timer do turbiny

Post autor: Boorek » 11 maja 2009, 20:41

holbi pisze:
Boorek pisze:
holbi pisze:Dzięki Krzys - właśnie kupiłem na ebay-u tutbo-timer, który jest bez instrukcji montarzu. Dzieki temu opisowi może łatwiej będzie mi go założyc ;)
możesz powiedzieć ile dałeś? i jaki ??

Japoński Carmate razem e smartstart - możliwością uruchamiania silnika z pilota :D i do tego manometr ciśnienia doładowania. Za wszystko dałem 15 funtów.
jest jeszcze ta aukcja? też bym sobie kupił : yesyes :

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: holbi » 11 maja 2009, 21:36

hehe, niestety był tylko jeden do sprzedania, ale zachecam do przeglądania angielskiego ebaya - czasem naprawde mozna okazje trafić za małe pieniądze

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: ALL - Wyłącznik czasowy silnika do aut turbodoładowanyc

Post autor: pawcio1 » 11 maja 2009, 22:23

skyblu pisze:
stabraf pisze:
pawcio1 pisze:Panowie po proszę po chłopsku.... ;) ....co to w ogóle jest i co to mi da...? ;) : gafa :
A no Panocku to Ci do tyle, ze jak se zapłomnis płocekać łokłoło pjyńciu minut pło łostry jeżdzie coby się turbinka schłodzjuła to to cośik ło tym nie zapłomni i bedzie trzymało włączony silnik mimł tegło ze wyłoncys zapło i se weżnies klucyk przez tyle, ile se tam ustawis i bedzie cas coby ta turbinka łochłudnyła.Ty zaś za tyn cos młozes se zamknuńć ałto i iś w chłolere z przekłonaniym, ze sybkło nie bedzies musioł łodwidzać panów łot regeneracji turbinek i Ci trosecku wioncy kasiorki w płorfelu łostanie-HEY :!: ;)
Jo to se zawse pło wysiodnieńciu zapolom papirosa i se go tak pykom właśnie łokłoło pjyńciu minutek ;)
No i wytłumaczył :|
skreśl co trzecie słowo i zrozumiesz
:-P
ile czekacie po zatrzymaniu z wyłączeniem silnika?
ja ok pół minuty przy większej temp. zew. ok. minuty nie dłużej ;) ,
generalnie jadę spokojniej jak wiem, że mam się zatrzymać, obroty ok 1000-1500
proszę o info jak ktoś będzie już mieć w aucie ;)
Dziękuję za wyłuszczenie tematu! :D
Ja zawsze czekam jakieś dwie trzy minuty zanim zgaszę,a dodatkowo wcześniej utrzymuje silnik na niskich obrotach,także to uważam za wystarczające! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”