Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Anonymous

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: Anonymous » 21 sty 2006, 20:15

Witam mam problem ze wspomaganiem kierownicy w kappie 2.0 . Podczsa jazdy poprostu przestało działać. Nie miałem żadnych problemów ani żadnych oznak że coś jest nie tak. Wycieku płynu nie ma. Może jest jakieś zasilanie elekyryczne? Proszę o pomoc co mogło wysiąść.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2006, 22:28 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: wujek » 21 sty 2006, 20:44

Witaj,
Mało informacji - jaki silnik? Czy słychać pompę podczas maksymalnego skręcenia kół, jakieś dodatkowe odgłosy z rejonu pompy, jaki poziom płynu w zbiorniczku?
Pozdrawiam

Anonymous

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: Anonymous » 21 sty 2006, 21:52

silnik2,0i poziom płynu ok.

Anonymous

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: Anonymous » 22 sty 2006, 23:47

witam wielka proźba potrzebuje informacji na temat wspomagania pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: tomek » 23 sty 2006, 10:37

"jaro17" pisze:silnik2,0i poziom płynu ok.
2.0 16V Turbo, czy 2.0 20V. NIe jestem specem ale moze miec to znaczenie przy udzielaniu odpowiedzi.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: Anonymous » 23 sty 2006, 19:11

Witam nie jestem pewny ale na pewno nie jest turbo... Przeglądałem Twoje ogłoszenie na alegro i paranetry wozu są takie same jai umnie nawet kolor i rok ten sam. Wielkie dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: wujek » 23 sty 2006, 21:33

Wtam,
Jaro17 - sprecyzuj, jaki dokładnie silnik - są spore różnice napędu wspomagania, zależne od wersji silnika.
Ogólnie
- jeżeli na wyposażeniu jest układ elektroniczej korekcji progresji wspomagania (servotronic) to uszkodzenie może być w układzie elektr. W bagażniku, w zamykanym schowku centralka wyglądająca jak duży przekaźnik i bezpieczniki. Uszkodzenie powinno dać efekt osłabienia skuteczności wspomagania, ale trochę działa - przy włączonym silniku, na postoju, lżej kręci się kierownicą, niż przy zgaszonym silniku
- w czterogarnkowych peknięcie paska (wspólny dla wspomagania i klimy) wyłączy wspomaganie i napęd sprężarki (teraz klima nie włącza się, więc dodatkowego efektu braku klimy nie zauważy się)
- uszkodzenie pompy wspomagania (obcięcie?) spowoduje całkowity brak wspomagania
- zablokowanie łożyska kolumny (amortyzator) mocno obciąży układ kierowniczy, tak samo może dokuczyć pęknięcie sprężyny
To z grubsza usterki, które mogły wystapić nagle i nie wywalą płynu z układu.
Pozdrawiam
PS
Czy działa prędkościomierz?

Anonymous

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: Anonymous » 25 sty 2006, 1:07

Witam. Wielkie dzięki za informacje chociaż jeszcze nic nie ustaliłem ale sprawdze na pewno może coś znajdę. Wiesz szukam u mnie na wsi jakiegoś doktora żeby to zrobił a tu problem mie chcą się podjąć? Prędkościomież działa a co do silnika to ?? dołączam fotkę może coś Ci powie? Silnik+bagażnik. Co dotego przekaźnika w bagżniku to nie łapie który. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Klikam klikam a fotki nie wchodzą, wyśle je na pocztę.[/code][/quote]

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: wujek » 25 sty 2006, 12:15

Witam,
I nie kombinuj z doktorami, co nie chcą się podjąć tej roboty - przynajmniej są szczerzy. Zorganizuj kawałek kanału - sam ustalisz, co legło.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: wujek » 25 sty 2006, 22:18

Witam,
Silnik, jak napisane na deklu - 2.0 20v (5 garów).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: sloneczna » 25 sty 2006, 22:30

Czy na zgaszonym silniku idzie kręcić .Ja kiedyś zgasiłem silnik tocząc się z górki to na posesje nie mogłem skręcić i myślałem ,że kierownice ukręce.Może to wina opon ?
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Anonymous

Kappa - nie działa wspomaganie kierownicy

Post autor: Anonymous » 03 lut 2006, 23:20

Witam.
Wielkie dzięki za wszystkie rady ale i tak się nie obeszło bez wymiany pompy. Ukręcił się wieloklin w pompie. Koszt pompy 150 +płyn i wszysko działa jak nowe.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”