Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Post autor: wpieriod » 04 lip 2009, 16:53

Witajcie,
dzisiaj zbadałem w Luci K. jakość zalanego płynu hamulcowego (ostatnio zalewany był Tutela TOP4).
Tester zaświecił na czerwono, co nie było dla mnie niespodzianką - dawno był wymieniany.
Spokojnie zameldowałem się w sklepie i kupiłem zalecany przez producenta typ płynu, tzn. Tutela TOP4 (DOT4).
Z uśmiechem na ustach podjechałem z powrotem do warsztatu by dokonać wymiany, i tu mnie cosik tknęło...
Poprosiłem o zbadanie testerem nowego płynu.
Ku zdziwieniu wszystkich tester za każdą ponawianą próbą świecił na czerwono!!(pojemnik był pod nakretką zalakowany alufolią)
Przeprowadziliśmy próby na dwóch innych płynach typu DOT4 i tam tester świecił na zielono.
Szlag mnie trafił : cenzura :
Zgłosiłem sprawę do FIAT AUTO POLAND(wraz z nr nadrukowanym na opakowaniu), gdyż ostatnio zmieniłem płyn w układzie wspomagania i w automacie również na produkt marki TUTELA i nasuwa się pytanie o jakość serwowanych nam, za nasze pieniądze "oryginalnych" materiałów eksploatacyjnych a co za tym idzie żywotność i efektywność pracy podzespołów na nich pracujących.
Zastanawiam się w tym momencie nad tym, czy słusznie silnik jest smarowany(?) olejem marki SELENIA.
Odpowiedź od Fiata na pewno zamieszczę na naszym forum.
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

dudekken

Odp: Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA:((

Post autor: dudekken » 04 lip 2009, 18:00

Czyli sprawdza się od dawna znana maksyma że niestety "nie zawsze dostajesz to za co płacisz".
Człowiek płacąc mniej więcej 2x tyle niż za nie firmówki oczekuje czegoś więcej niż czerwonego światła.

Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi FAP'u

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Post autor: wpieriod » 07 lip 2009, 23:08

No więc dzisiaj zadzwonili przedstawiciele Fiat Auto Poland i dystrybutora firmowych płynów eksploatacyjnych.

W czwartek lub piątek ma pojawić się kurier z DHL-u któremu przekażę ów płyn hamulcowy i na dokładkę płyn przekładniowy Tutela GI/A, które pojadą na przejażdżkę do słonecznej Italii, gdzie ma zostać zdiagnozowana przyczyna felerności płynu hamulcowego i jednocześnie zostanie sprawdzona jakość płynu przekładniowego.
Odpowiedź będzie za ok. 2 tygodnie od dnia odbioru reklamacji przez kuriera.
W/w Panów poinformowałem, że jako forumowicze jesteśmy ciekawi opinii firmy-matki nt. powyższej reklamacji i kroków zapobiegawczych podjętych przez FAP, w celu uniknięcia powtarzania się powyższej sytuacji.

Ciąg dalszy nastąpi...
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Post autor: Dudi » 07 lip 2009, 23:44

No to czekamy, co też ciekawego znajdą Panowie z Italii w w/w płynach eksploatacyjnych :roll: :roll: :|
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Post autor: Mariusz91 » 08 lip 2009, 0:52

Ja właśnie kupiłem Tutele 2 x 0.5l Ciekaw jestem jak to z tym będzie i ciekaw jestem czy z moja jest tak samo, niestety nie mam jak sprawdzić :(

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Post autor: grzole » 08 lip 2009, 13:55

wpieriod pisze:Witajcie,
dzisiaj zbadałem w Luci K. jakość zalanego płynu hamulcowego (ostatnio zalewany był Tutela TOP4).
Tester zaświecił na czerwono, co nie było dla mnie niespodzianką - dawno był wymieniany.
Spokojnie zameldowałem się w sklepie i kupiłem zalecany przez producenta typ płynu, tzn. Tutela TOP4 (DOT4).
Z uśmiechem na ustach podjechałem z powrotem do warsztatu by dokonać wymiany, i tu mnie cosik tknęło...
Poprosiłem o zbadanie testerem nowego płynu.
Ku zdziwieniu wszystkich tester za każdą ponawianą próbą świecił na czerwono!!(pojemnik był pod nakretką zalakowany alufolią)
Przeprowadziliśmy próby na dwóch innych płynach typu DOT4 i tam tester świecił na zielono.
Szlag mnie trafił : cenzura :
Zgłosiłem sprawę do FIAT AUTO POLAND(wraz z nr nadrukowanym na opakowaniu), gdyż ostatnio zmieniłem płyn w układzie wspomagania i w automacie również na produkt marki TUTELA i nasuwa się pytanie o jakość serwowanych nam, za nasze pieniądze "oryginalnych" materiałów eksploatacyjnych a co za tym idzie żywotność i efektywność pracy podzespołów na nich pracujących.
Zastanawiam się w tym momencie nad tym, czy słusznie silnik jest smarowany(?) olejem marki SELENIA.
Odpowiedź od Fiata na pewno zamieszczę na naszym forum.
Do tej pory nie miałem nigdy kłopotów z produktami Tutela/Selenia. Moje Punto przejechało bezproblemowo 95.000 km (przebieg do dnia sprzedaży od dnia zakupu/byłem 1 właścicielem) na Selenia 20K, oleju zalecanym w instrukcji. Ciekawe co było "nie hallo" z tym TOP4.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Kappa - Niska jakość płynu hamulcowego TUTELA :((

Post autor: wpieriod » 08 lip 2009, 23:17

W trakcie wczorajszej telefonicznej rozmowy padło przypuszczenie o nieprawidłowym przechowywaniu płynu w trakcie ścieżki dystrybucyjnej.
Płyn od daty produkcji ma 5 lat terminu ważności, mój był z 2007-go roku więc teoretycznie powinien być OK.
Natomiast co i jak - wyjdzie w praniu.
Pożyjemy - zobaczymy:)
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”