Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: tomektcs » 21 sie 2009, 9:25

Witam, może ktoś z was zetknął się z czymś podobnym lub może rzuci jakieś światło co ot może być. Mianowicie wygląda to tak, że jak jadę po dziurach i mam otwarte okno to słyszę z przodu od strony pasażera dziwne klikanie, sprawdziłem to jeżdżąc do przodu i hamując i zaraz do tyłu i też hamując i za każdym razem jest to klikniecie ale zaobserwowałem że przy zmianie kierunku czyli jak by się coś naprężało wystarczy lekko ruszyć i przyhamować i jest klik. Odkręciłem stabilizator z łączników i też klika. sprawdzanie zawęziłem do tego, iż jak stoję i kręce kierownicą to po kilku obrotach w jedną stronę też jest ten klik i wtedy kręcę w drugą stronę i znowu klika więc to nie zaciski wystarczy że kręce kierownicą coś się napręża i strzela. Myślałem że to tylnia tuleja wahacza bo tak w tych okolicach słychać głośno i i wyraźnie, wymieniłem ją i dalej to samo, wydawało mi się że ta tuleja strzela na wahaczu bo wahacz na niej lekko pracuje przy skręcaniu kołami i myślałem że się zapieka i strzela niestety to nie to. zastanawiam się jeszcze nad drugą tuleją. Ponadto mam jeszcze przy większych dziurach jakieś głuche walniecie ale wydaje mi się że to poduszka mc persona spróbuje ją wymienić i może kliknięcie ustanie chociaż słychać je z dołu. Za jakiekolwiek sugestie dziękuję

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: wega » 21 sie 2009, 12:51

Wygląda mnie to na którąś tuleję wahacza.
Dlaczego nie pojedziesz na przegląd? Za dychę lub dwie facet "wytrzepie" Ci zawieszenie i powie co.

alan0104
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 30 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Nurowice
Kontakt:

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: alan0104 » 21 sie 2009, 13:03

heja. mnie wyglada to na lozysko kolumny (skrecanie kolami), jednak to tylko sugestie, podjedz na szarpak-tak jak radzi wega, moze tam cos znajda blizej, choc niekoniecznie na 100%. u mnie siedzialy amorki, na przegladzie wypadly na 77% a jednak to one stukały. moze sprobuj podniesc przod i pokrec kolam, tylko ze bez obciazenia, zawieszenie moze zachowywac sie inaczej. gdy znajdziesz usterke odezwij sie

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: tomektcs » 21 sie 2009, 19:53

bez obciążenia wystarczy że lekko podniosę auto bez odrywania kół klikanie ustaje, dźwięk jak by dochodził z wahacza został mi tylko sworzeń i ta mniejsza przednia tuleja, wydaje mi się jednak, że sworzeń więcej pracuje tylko czy może klikać ? :) jutro wymienię sworzeń i zobaczę. mam nadzieję że to będzie to gdyż tamtej tulejki nie chciał bym wybijać :D

Awatar użytkownika
kapral
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2008, 0:00
Skype: tomek_kapral
Lokalizacja: Miechów

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: kapral » 24 sie 2009, 20:11

witam, miałem i jeszcze chyba mam podobny problem. U mnie klikanie było wyraźne, a na przeglądzie szarpaki pokazały tuleje wahaczy, tydzień temu je wymieniłem wszystkie 4 i jest duża poprawa, ale całkowicie nie ustało czasami jeszcze słyszę klik i też podejrzewam poduszkę lub łożysko amortyzatora. Jeżeli przymierzasz się do zmiany tulei wahaczy to od razu proponuję zawieź je na warsztat np. gdzie regenerują silniki, robią szlify itp. zazwyczaj mają silne prasy do tulei bo samemu można się pochlastać. Pozdrawiam ;)

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: tomektcs » 24 sie 2009, 21:14

A sworzeń też wymieniałeś? ja wymieniłem tylnią tuleję i teraz chcę wymienić sworzeń. Co do przedniej tulei to dobra rada bez prasy nawet nie zaczynam :)

Awatar użytkownika
kapral
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2008, 0:00
Skype: tomek_kapral
Lokalizacja: Miechów

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: kapral » 25 sie 2009, 21:01

nie sworzni nie wymieniałem bo były bez zarzutu, ale jak będziesz wiózł wahacze na prasę to je odkręć, ja nie przypuszczałem że tak ciężko pójdzie i je zostawiłem, układ tulei jest nieciekawy i facetowi się śliznęło tak że naciął mi gumę na sworzniu. Nie miałem kiedy go już wymienić bo musiałem jechać w trasę, ale czeka mnie to przy najbliższym pobycie w Polsce. Szkoda bo był orginał. Mnie za 2 wahacze skasował 40zł, myślę to dobra cena. A ty tylną tuleję z piasty wybijałeś ręcznie? i jak poszła? Pozdrawiam

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Kappa - dziwne klikanie, stukanie w przednim zawieszniu

Post autor: tomektcs » 26 sie 2009, 18:48

Jeśli masz na myśli tylnią tuleję w tylnim wahaczu przy piaście to wymieniałem ją i poszła ładnie bez problemów, dłużej demontowałem piastę niż ją wybijałem i wciskałem nową. W przednim wahaczu wymieniłem tylnią tuleję i sworzeń i dalej coś mi strzela - podejrzewam przednią tuleję- tę wciskaną lub wahacz gdzieś na złączu może.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”