Dziwnie tani Thesis

Moderator: stabraf

OscarIce
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2009, 18:11
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: OscarIce » 07 sie 2009, 18:58

_ :link: _

ciekawe czy da się ich jakoś zamknąć :)

Rutec
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2009, 18:48
Lokalizacja: Czarnków

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: Rutec » 08 sie 2009, 19:24

:!: Jejku to nadal trwa na Otomoto znalazłem tydzień temu taniutką Toyote Supre 96r. Zaraz po moim zainteresowaniu aukcja została usunięta, autko na początku ma kosztować 5000euro, później 5600e. Jak uprzednio ta sama śpiewka kobieta zostawiła a Thomas osoba która posiada owe auto jest wraz z nim w Angli. Auto jest w "areszcie" firmy trax holdings. Korespondencja odbywa się pisemnie, gość wydał mi się podejrzany ponieważ pisał w ogłoszeniu bajki na temat osiągów i mocy nie spójnych w jakikolwiek sposób? Kolejnym faktem i przejawem podstępnego planu było powołanie się na rzekome prawo w UK iż nie można przesyłać kopi dowodu rejestracyjnego oraz jakichkolwiek numerów w tym VIN jedynym numerem wyssanym z palca jest nr. rejestracyjny który nie istnieje : czerwona :

sabina
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2009, 11:58
Lokalizacja: śląsk

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: sabina » 11 sie 2009, 12:05

Witam,
co prawda to forum Lanci, ale owy "anglik" miał do sprzedania też Mercedesa A170 (ogłoszenie na OtoMoto nr C9208723- zakończone) nazywał się Gregory Sarahann i też śpiewka o rozwodzie. Samochód tylko przez firmę "wysyłkową", a kontakt przez telefon też budzi wątpliwości co do tego, że to "rodowity" anglik, bardziej Rosjanin, albo na pewno coś w słowiańskim stylu.
Pozdrawiam forumowiczów;)

Awatar użytkownika
comrat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Ustroń

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: comrat » 13 sie 2009, 23:48

może ja coś skrobnę od siebie

Jakieś 2 lata temu kolega nacioł się na tego typu ogłoszeniu.
Wszystko wyglądało super, korespondencja się kleiła, telefony i rozmowy w porządku, rozmowy że do 3 dni auto stoi na placu przed domem. Wpłacił ponad 15 tyś zł zaliczki. Przepadło.

Cały szkopuł tkwi w PRZELEWIE PRZEZ WESTERN UNION - przekręt jest tak skonstruowany, że nie da się go wyśledzić, nie da się namierzyć osoby odbierającej kasę w innym oddziele western union.
Wydawać by się mogło, że "jak to? nie jest możliwe złapanie tej osoby?"... ano nie jest możliwe (lewe paszporty i odbiór przelewu od razu po dokonaniu wpłaty przez kupującego).

Kolega zgłosił sprawę na policję i powiedzieli mu, że to 6 przypadek w woj. śląskim w tym miesiącu na takim przekręcie.
Policjant poinformował go, że sprawą zajmuje się interpol ale ze względu na trudności z namierzeniem oszustów sprawa jest trudna i praktycznie nie do wyjaśnienia.
Zawsze należy więc zadać pytanie o możliwość odebrania samochodu samemu (lub obejrzenia) - jeśli sprzedający wykręca się... to na 100% jest to przekręt. Firma transportowa nie istnieje zazwyczaj.
nawet gdybyśmy chcieli powiadomić policję w UK że to przekręt - to oni i tak nie namierzą oszusta.

Odradzam tego typu transakcje - jeśli jest wzmianka o wcześniejszej wpłacie zaliczki - na 100% to przekręt. Nigdy nie zobaczymy tych pieniędzy z powrotem.

ODRADZAM i powiadomcie znajomych, żeby NIGDY nie brali pod uwagę tego typu ogłoszeń. To zawsze jest przekręt.

Awatar użytkownika
Karolcia
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: 26 lut 2009, 0:00
Imię: Karolcia
Lokalizacja: Chojnice

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: Karolcia » 14 sie 2009, 11:48

OscarIce pisze:_ :link: _

ciekawe czy da się ich jakoś zamknąć :)


Z ciekawości napisałam do gościa,że jestem zainteresowana autem-odp mi to;

Hi there,
The car is in good condition,no technical damage ,never crushed.The paint is like new. I was engaged to a polish girl and also used to live in Poland ,but now I had a divorce so I had to return back to England with the car.The car has red plates(export plates) .I have tried to drive and register it here,but the costs were to high and also the steering is on the left,so again is very difficult for me to use it here -that s why I have decided to sell the car.The car is now in a delivery company custody with all it s documentation (Log book,full service history )that after making a pre-buy inspection of the vehicles(at one of their partner services)they will deliver at your delivery location.I have already payed for all the transaction fees to Poland so the delays should be as minimum as possible(delivery time: from 3 to 4 days depending on your exact location).If interested ,you will have to forward me your delivery details and I will forward them to the company in charge so they can book a transaction for you.This company is based in United Kingdom and they will also take car of the transfer of the ownership from my name to yours.
The price I am looking for is 4000 euros.


Let me know your decision.


Połowy i tak nie kumam
BYŁA: Lancia Kappa 2.4,Lancia Kappa SW 2.4tds.
JEST:Lancia Phedra 2.0 JTD,Lancia Delta 2.0 Turbo,Lancia Lybra SW 1.9 JTD


Bliskość śmierci zawsze sprawia,że staramy się żyć lepiej...

Żoneczka-przemasa81:)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: grzole » 14 sie 2009, 16:23

Karolcia pisze:(...)
The price I am looking for is 4000 euros.


Let me know your decision.


Połowy i tak nie kumam
Zasadniczo: sugeruje podjęcie decyzji i poinformowanie go o niej a cena za ten wirtualny samochód jest 4 tysiące euro. Reszta to ten sam bełkot co w poprzednich odpowiedziach. Czyli po staremu... szuka napalonego naiwniaka.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

sabina
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2009, 11:58
Lokalizacja: śląsk

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: sabina » 14 sie 2009, 19:26

Myśmy odstali dokładnie to samo co Karolcia, tylko cena była inna, widzę, że działają bardzo schematowo...

marek.g
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2009, 22:26
Lokalizacja: Sląsk

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: marek.g » 19 sie 2009, 22:47

a do mnie napisał tak:

Hello,
The car is in good condition,no technical damage ,never crushed.The paint is like new. I was engaged to a polish girl and also used to live in Poland,but now I had a divorce so I had to return back to England with the car.The car has polish plates .I have tried to drive and register it here,but the costs were to high and also the steering is on the left,so again is very difficult for me to use it here -that s why I have decided to sell the car.The car is now in a delivery company custody in United Kingdom with all it s documentation (Log book,full service history )that after making a pre-buy inspection of the vehicles(at one of their partner services)they will deliver at your delivery location.I have already payed for all the transaction fees to Poland so the delays should be as minimum as possible(delivery time: from 3 to 4 days depending on your exact location).If interested ,you will have to forward me your delivery details and I will forward them to the company in charge so they can book a transaction for you.This company is based in United Kingdom and they will also take care of the transfer of the ownership from my name to yours.
The price I am looking for is 3200? (EUR).


Let me know with your decision.

Many thanks!"

ha ha, teraz mu napisałem że chcę odebrać autko osobiście, czekam na odpowiedź..., poinformuje o wynikach

sabina
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2009, 11:58
Lokalizacja: śląsk

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: sabina » 24 sie 2009, 11:08

A jaki samochód chciałeś od niego kupić? jest jeszcze gdzieś wystawiony?

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: kaeres » 24 sie 2009, 11:11

Ze mną jakoś zerwał kontakt już po wysłaniu umowy i ja przed jej "podpisaniem" zażądałem konkretnych zdjęć.
Oczywiście nie jest ich w stanie zrobić więc mnie olał.
PS, mam szablon umowy z nim :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: Sebastian » 24 sie 2009, 17:31

kaeres pisze:PS, mam szablon umowy z nim :)
Lekko przerażające jest to co piszecie - toć ten schemat działania (w różnych wydaniach, konfiguracjach) funkcjonuje już od naprawdę dłuższego czasu.
Szkoda tych wszystkich, którzy połakomili się na/uwierzyli w 'okazję' - toć przecież takie nie istnieją...
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: kaeres » 25 sie 2009, 8:30

Sebastian pisze:
kaeres pisze:PS, mam szablon umowy z nim :)
Lekko przerażające jest to co piszecie - toć ten schemat działania (w różnych wydaniach, konfiguracjach) funkcjonuje już od naprawdę dłuższego czasu.
Szkoda tych wszystkich, którzy połakomili się na/uwierzyli w 'okazję' - toć przecież takie nie istnieją...
Nie czytaj tylko ostatniego postu, przeczytaj całość a będziesz wiedział OCB :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: Sebastian » 06 wrz 2009, 21:24

kaeres pisze:Nie czytaj tylko ostatniego postu, przeczytaj całość a będziesz wiedział OCB :)
Toć przecież doskonale wiem o co chodzi - no dajże spokój. Czytanie ze zrozumieniem mam opanowane ;)
Mój post dotyczył ogólnego spojrzenia na to zagadnienie - tyle już czasu ten sposób oszustwa funkcjonuje m.in. w necie a nadal znajdują się osoby, które wierzą w takie 'okazje'.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: grzole » 06 wrz 2009, 21:33

Sebastian pisze: Mój post dotyczył ogólnego spojrzenia na to zagadnienie - tyle już czasu ten sposób oszustwa funkcjonuje m.in. w necie a nadal znajdują się osoby, które wierzą w takie 'okazje'.
Porzekadło "głupich nie sieją, nie orzą, oni sami się mnożą" było, jest i będzie zawsze aktualne.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

el.p
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2009, 21:23
Lokalizacja: OLSZTYN

Odp: Dziwnie tani Thesis

Post autor: el.p » 07 wrz 2009, 21:38

Ja też to w ciągu ostatnich dni przerobiłem. Napaliłem się na z4 >http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9807208
Dostałem śpiewkę o dziewczynie, z którą się rozstał. Od początku coś mi śmierdziało. Dlaczego??? A dlatego, że napisał, że był zaręczony z Polką a potem, że wziął z nią rozwód. Rozwód z narzeczoną??!!?!? Trochu dziwne, nie??? Anglik nie zrobiłby takiego błędu. No, ale oczywiście okazja taka, że dalej drążyłem temat. Potem Megan Logan (głupszego imienia i nazwiska to chyba nie mogli tym razem wymyślić) opisał mi ładnie jak przebiega transakcja. W kolejnym mailu podał nazwę firmy (trax holding itd.). Zablefowałem, że mam w okolicy Southport 2 przyjaciół i spróbuję ich poprosić, żeby sprawdzili furę. Nic mi jeszcze nie odpowiedział, ale to było dziś, więc dam mu jeszcze trochę czasu.

Trzeba przyznać, że taka okazja trochę ogłupia. Już widziałem siebie w tej Z4. Po paru miesiącach miałem sprzedać i już liczyłem zyski. Teraz wracam do swojego Tiguana. Nie żebym narzejał, ale z4 na lato, to brzmi/brzmiało fajnie. No trudno.

Zgłosiłem tego wałka otomoto. Pewnie niedługo zdejmą ogłoszenie.

Uważajcie kochani.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”