Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: krzychc » 27 lip 2009, 22:23

witam, ponieważ coraz częściej pojawiają mi się przerwy, jakby chwilowe braki paliwa, podejrzewam uszkodzenie sondy lambda. Zadzwoniłem do serwisu Fiata w pobliżu miejsca zamieszkania i życzą sobie 80zł za podpięcie kompa i trzeba wcześniej się umówić co jest dla mnie problemem. Za 149zł można kupić interfejs na 2xRS232, którym można podpiąć Kappę '95. Stąd pytanie do bardziej "siedzących" w temacie - czy warto wydać te pieniądze na interfejs i móc wielokrotnie podpinać się pod kompa - uwzględniając dostępność, skomplikowanie i czytelność oprogramowania współpracującego z interfejsem czy każdorazowo płacić dolę dla serwisu? Rozumiem, że temat wykorzystywania interfejsów jest bardzo rozległy i niejednokrotnie wymaga fachowej wiedzy ale mi chodzi o wykorzystanie tego interfejsu do zdiagnozowania bardziej pospolitych i prostszych do analizy informacji. Jakie macie zdania na ten temat - czy próbować czy zdać się na fachowców w serwisie?


Miałem nadzieję, że wokół tematu rozpocznie się jakaś dyskusja, póki co pozdrawiam i czekam dalej

robak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 09 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: 3city

Odp: Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: robak » 16 wrz 2009, 14:25

Sam byłem wczoraj w warsztacie który za podpięcie i oznajmienie że lambda jest do wymiany pobrał 100zł. Nawet nie wiem co to za usterka i czy aby na pewno trzeba wymienić sondę - może wystarczy przeczyścić styki na kostce, albo przedmuchać samą sondę.
mając interfejs mógłbym te 100zł przeznaczyć na coś bardziej miłego :pifko2:
Kappa 2.0 20v VIS

Codee

Odp: Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: Codee » 16 wrz 2009, 16:52

JA byłem ze swoją Lybrą w serwisie Fiat/ALfa/Lancia w Tychach obok fabryki Fiat na oświęcimskiej i skasowali mnie 119.80 pln brutto, ale byłem przy teście auta, wypytałem tych starych wyjadaczy serwisu o rzeczy które chciałem wiedzieć, nawet przez 3 minuty wszyscy podeszli do mojego auta i każdy swoje uwagi mi przedstawiał więc to zależy jaki serwis, bo wątpie w to żeby jak autko sprawne jest używać tego interfejsu non-stop.
Jak się silnik sypie to nie potrzeba kompa bo to widać i słychać, tylko wątpliwe rzeczy można sprawdzić najlepiej w serwisie z dobrą poradą, jak oryginalny przebieg auta z hodometru.

jak dla mnie to jest jak kupowanie sokowirówki żeby napić się soku itp.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1251
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: michalkrk » 16 wrz 2009, 17:39

Jeżeli chodzi o euroscana to jest forum Viaken gdzie w zasadzie wszystkiego sie dowiesz. Moim zdaniem nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Jak mam zapłacić komuś 80 zł i więcej za podpięcie 3 kabelków to wole sam to zrobić a w wielu przypadkach przy podpięciu pod komputer tylko czytają a nie myślą.
Jeśli orientujesz się coś nawet ogólnie w mechanice i lubisz sam coś czasem naprawić to euroscan jest dla ciebie :) Nie jest on skomplikowany i jest w części spolszczony.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Odp: Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: makek » 17 wrz 2009, 6:16

michalkrk pisze:Jeżeli chodzi o euroscana to jest forum Viaken gdzie w zasadzie wszystkiego sie dowiesz.....
Będzie pół roku jak nie ma forum.
Sam Euroscan jest OK, pod warunkiem, że masz 2xRS232, na USB nie testowałem.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: wujekp » 17 wrz 2009, 6:57

makek pisze:
michalkrk pisze:Jeżeli chodzi o euroscana to jest forum Viaken gdzie w zasadzie wszystkiego sie dowiesz.....
Będzie pół roku jak nie ma forum.
Sam Euroscan jest OK, pod warunkiem, że masz 2xRS232, na USB nie testowałem.
Było już na forum (polecam szukajkę). Na USB zasadniczo nie bangla.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1251
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: Kappa Euroscan czy wizyty w serwisie

Post autor: michalkrk » 17 wrz 2009, 9:35

Będzie pół roku jak nie ma forum.
Faktycznie dawno tam nie byłem.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”