Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Post autor: Windforce » 27 lis 2009, 23:25

Witam mam taki problem ze spod auta widze ze kapie ropa (2.5Td 93r) Nie wiem dokladnie skad bo nie da sie tam zobaczyc.
Napoczatku myslalem ze z wtrysków ale po sprawdzeniu tego nie zauwazylem ze by ktorys przepuszcal i ogolnie bylo tam sucho.

Mysle ze to gdzies z pompy.Ale nie wiem jak sie za to zabrac.Prosze o jakies wskazowki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Odp: Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Post autor: Hobbysta » 28 lis 2009, 9:44

Witam!
Kompendium wiedzy o silnikach firmy VM, czyli 2,5 TD montowanych w Lnciach Themach i wielu innych samochodach różnych marek jest tutaj:
VM 2,5 TD
Życzę szybkiego rozwiązania problemu. Ja z tym silnikiem nie miałem styczności. Może to tylko uszkodzony przwód paliwowy - oby.
Pozdrawiam!

P.S. Wczoraj tj. 29.11.2009r., na podanej powyżej stronie, była prawdopodobnie przerwa techniczna ? dzisiaj link działa.

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Odp: Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Post autor: JacekK » 12 gru 2009, 0:35

Hobbysta pisze:Witam!
Kompendium wiedzy o silnikach firmy VM, czyli 2,5 TD montowanych w Lnciach Themach i wielu innych samochodach różnych marek jest tutaj:.
Błąd!!! Silnik VM montowany był w Alfie 164, natomiast w Themie montowano silnik Fiat/Iveco/Renault, ten sam co w Cromie - zupełnie inna jednostka, nawiasem mówiąc dość ciekawa i nietypowa jak na diesla.

Co do meritum to trzeba przede wszystkim zlokalizować wyciek, potem dopiero można myśleć co dalej. Może kapać z ośki pompy, z jakiejś pokrywy, może tylko wystarczy dokręcić śrubki. Ogólnie jeśli sobie nie poradzisz to pierwszy lepszy spec od pomp nie powinien miec kłopotu z usunięciem usterki.

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Odp: Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Post autor: Hobbysta » 12 gru 2009, 20:06

Witam!
Masz rację JacekK. Automatycznie przyjąłem, że w Themie i AR 164 to ten sam silnik, a okazuje się, iż człowiek całe życie się uczy.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Odp: Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Post autor: mario09 » 13 gru 2009, 19:46

Sprawdziłeś dokładnie wężyki powrotne na wtryskach? Jest to najczęstszy powód utraty paliwa. Pompą raczej nie ma którędy uciekać, chyba, że masz źle ułożone przewody paliwowe od wtrysków, wówczas jak mocno byś nie skręcał przy pompie to i tak będzie kapać.

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Odp: Thema - 2.5td kapie ropa z pompy

Post autor: JacekK » 13 gru 2009, 22:09

mario09 pisze:Sprawdziłeś dokładnie wężyki powrotne na wtryskach? Jest to najczęstszy powód utraty paliwa. Pompą raczej nie ma którędy uciekać, chyba, że masz źle ułożone przewody paliwowe od wtrysków, wówczas jak mocno byś nie skręcał przy pompie to i tak będzie kapać.
Oj ma, ma ;) Tak jak napisałem wyrobione ośki, obluzowane pokrywy, sparciałe uszczelki, itp. Ale to wszystko do obejrzenia jest..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”