Dedra - problem z klimatyzacją w zimie w 1.9 tds

Awatar użytkownika
mazzzi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Zagórz

Dedra - problem z klimatyzacją w zimie w 1.9 tds

Post autor: mazzzi » 06 sty 2010, 23:09

Witam. Tak jak napisałem w temacie mam problem z klimatyzacją (klimatronic) przeważnie zimą. Gdy temperatura schodzi poniżej 10 st sprężarka po prostu nie włącza się. Nie wiem czy to jest normalne przy takich temp. czy coś po prostu szwankuje :?: Jest jeszcze druga sprawa... otóż nie był by to problem gdyby zimą przy większym stanie osób nie parowały mi szyby! W żaden sposób zwykły nawiew nie może z tym sobie poradzić, natomiast powietrze z klimy w parę sekund osuszało szyby. Nie wiem czy coś jest nie tak ze zwykłym nawiewem czy z klimą że nie działa? pomocy
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kielon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dedra 1.9 tds - problem z klimatyzacją w zimie

Post autor: kielon » 06 sty 2010, 23:39

moim zdaniem to normalne, u mnie jest podobnie. Pewnie chodzi o to żeby sie może nie zatarła spreżarka albo nie uszkodziła? albo 2 opcja, że to logiczne (nie trzeba schladzac auta w zimie). Co do parowania to ja albo lekko uchylam okno w czasie jazdy albo tylko nawiew na szybe lub na "siebie" bo wiadomo, teraz jest snieżek i wszystko sie kisi jesli dasz np. nadmuch na nogi i to cieply :). Pozdrawiam
Lancia Delta II 1.6ie 8V 95r.

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Re: Dedra 1.9 tds - problem z klimatyzacją w zimie

Post autor: aro » 07 sty 2010, 15:47

Nie bój nic - normalka. Klima nie załancza się w temp. pon. 3st (przynajmniej u mnie w 156), ale osuszacz działa i ładnie wciąga wilgoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”