Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

TomaSsi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:06
Lokalizacja: Koszalin

Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: TomaSsi » 12 sty 2010, 18:54

Witam mam problem z moja lancia kupilem ja niedawno i bylo wszystko ok ale po przejachenych 300 kilometrach w ta nasza zime zasniezona pojawily sie problemy a wiec zaczne tak :
moje auto to Delta 1.6 i.e - ciekawi mnie silnik bo wygalda tak jak w fiacie uno ale chyba tak ma byc ( sory jesli kogos rozbawilem niewiedza ale dotychczas smigalem na scigaczach )
na wyposazeniu mam el.szyby , cetralny zamek , abs , poduszka kierowcy , lakier metalik , wpomaganie kierownicy - to na tyle moze to ulatwi wam ewentulana pomoc :)

co sie stalo ? : po kilku dniach uzytkowania wywalilo mi bezpiecznik od swiatel wnetrza ( 20A )
wymienilem go na nowy i wracacac ze wszystko gra nagle zauwazylem ze znowu nie dziala oswietlenie wnetrza , sprawdzilem zarowki i pisze 12V 10W dodam ze tej przy tylnej kanapie u gory nie mialem zarowki zadnej tylko te dwie na przodzie i ta mala trzecia regulowana ktora sie spalila - w ksiazce serwisowej wyczytalem ze powinna byc zarowka 12V 5W ? pojechalem do znajomego co sie torche znal na elektryce i wstawilismy bezpiczneik 25A w miejsce 20A z mysla ze wytrzyma opor mocniejszytch zarowek ale co sie potem dzialo to chore klimaty - wysiadlem z auta zamknelem go a po jakims czasie Mama mnie informuje ze swieca mi sie postojowki ? zonk ! swiecily sie postojowki i podswietlenie deski , raz mi nawet ruszyla tylnia wycieraczka sama ;| ( no ale przeciez kluczyki wyjete zaplon wylaczacaony ? ) odlaczylem na noc kleme a rano wyjelem ten bezpiecznik 25A problem z podswietleniem zniknol - czy mozliwe ze to przez zarowki ? chyba nie... wydaje mi sie ze jakies zwarcie? no ale ok jedziemy dalej bezpicznik wyciagniety brak pradu w przwodach do oswietleniu wnetrza niby wiadomo ze zwarcie tam ale zaraz ... POD FOTELEM MAM DZIWNA KOSTKE OKRAGLA ZÓŁTA I DO NIEJ DOCHODZI KABEL Z TYLNEJ CZESCI POJAZDU ( PRZYPUSZCZAM ZE TO ALBO OD PODUSZKI , ALBO OD TYLNYCH SWIATEL LUB TEZ POMPY PALIWA ? ) co sie dzieje? mam wlaczony zaplon silnik wylaczony siedze na fotelu i kiedy rusze sie na fotelu slysze pompe paliwa ze sobie zasysa paliwko takie buczenie i to za kazdym razem jak sie rusze potelem , dodam ze ta puszka jest po lewej stornie przy szynie do regulacji fotela - co sie pozniej dzialo ? a wiec tak jade jade i nie swieci mi podswietlenie przy ogrzewaniu , nie swieci jedna storna postowjowek , prawdobodobnie podgrzwanie tylnej szyby nie chodzi -bo lód schodzil potwornie powoli co dziwne po jakims czasie oswietlenie ogrzewania sie zapalilo normalnie po czym potem znow zgaslo , kiedy wracalem z trasy ( 40km) przy dojezdzaniu do chaty skopcil sie jakis bezpiecnzik bo slychac bylo zgrzyt i wyrazny sztynkt z okolic FUSE BOXa po tym czasie podwietlenie ogrzewania i te inne juz nie chodza na amen - pomozcie mi co jest?! ;(:( gdzie moge miec zwarcie , domyslam sie ze cos z ta puszka pod fotelem jest nie tak ale od czego ona jest? macie jakies pomysly , aktulanie fura stoi na odlaczonym Aku HELP!!!!!!! ;(

TomaSsi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:06
Lokalizacja: Koszalin

Re: Lancia Delta 1.6 i.e. 75KM LPG - nieznana puszka - zwarcie ?

Post autor: TomaSsi » 12 sty 2010, 19:47

POMOCYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!! :(

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Lancia Delta 1.6 i.e. 75KM LPG - nieznana puszka - zwar

Post autor: topcio » 12 sty 2010, 19:52

Pod fotelem to prawdopodobnie wyłącznik uderzeniowy ale co on ma wspólnego z resztą choinki to :hmmm: .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

TomaSsi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:06
Lokalizacja: Koszalin

Odp: Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: TomaSsi » 12 sty 2010, 21:11

Wylacznik uderzeniowy ? a co to takiego i do czego to jest?

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: matias21 » 13 sty 2010, 14:29

jak bedziesz miał dzwona to ci wyłączy silnik.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: topcio » 13 sty 2010, 17:01

a dokładnie odcina prąd do pompy paliwa
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

TomaSsi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:06
Lokalizacja: Koszalin

Odp: Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: TomaSsi » 13 sty 2010, 19:01

a czy to moze powodowac zwarcie? gdyby byl przetarty kabelek?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: topcio » 13 sty 2010, 19:05

no właśnie ciągle się nad tym zastanawiam (zastanawia mnie to ruszanie się na fotelu połączone z pracą pompy), ale niestety nie znam dokładnie zasady jego działania
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

TomaSsi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:06
Lokalizacja: Koszalin

Odp: Delta II - zwarcie instalacji elektrycznej

Post autor: TomaSsi » 13 sty 2010, 23:41

amoze tam jest zwarcie i robi krotkie nie odczuwalne odciecia pompy ? (tak jakby znak o uderzeniu ?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”