Dedra - Nie można otworzyć drzwi

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Dedra - Nie można otworzyć drzwi

Post autor: Tomazik » 26 sty 2010, 9:06

Witam, szanownych kolegów i koleżanki. Mam duży problem od kilku dni. Kiedy było -20 stopni i więcej na zewnątrz, chciałem otworzyć autko i kicha. Pociągnąłem chyba za mocno drzwi kierowcy i teraz klamka rusza się ale jakby nie była do niczego przymocowana tj. jakiejś linki. Luźno się rusza. Ale najgorsze jest to że nie ma szans otworzyć drzwi nawet od środka ciągnąc za klamkę. Ściągnąłem tapicerkę ale nie mam pojęcia co zrobić by te drzwi otworzyć. Jest tam taki drut dochodzący do zamka chyba ale jak go ciągnę nic to nie daje. Może ktoś miał podobny problem. Potrzebuje otworzyć drzwi a resztę może jakoś już naprawię. Mój samochód to Dedra S.W Integralle 2006 r.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Krzysztof

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Zamknięte drzwi!

Post autor: stabraf » 26 sty 2010, 10:09

Jak masz dostęp do zamka od wewnątrz to zapsikaj go jakimś WD40 -poczekaj. Możliwe też ,że Ci przymarzły uszczelki - polej po szczelinie na zewnątrz ciepłą wodą i próbuj otworzyć.Jak się uda to koniecznie wytrzyj do sucha uszczelki coby nie zamarzło wszystko i przesmaruj wazeliną.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Odp: Dedra - Nie można otworzyć drzwi

Post autor: dr_scott » 26 sty 2010, 22:32

Tomazik pisze:Witam, szanownych kolegów i koleżanki. Mam duży problem od kilku dni. Kiedy było -20 stopni i więcej na zewnątrz, chciałem otworzyć autko i kicha. Pociągnąłem chyba za mocno drzwi kierowcy i teraz klamka rusza się ale jakby nie była do niczego przymocowana tj. jakiejś linki. Luźno się rusza. Ale najgorsze jest to że nie ma szans otworzyć drzwi nawet od środka ciągnąc za klamkę. Ściągnąłem tapicerkę ale nie mam pojęcia co zrobić by te drzwi otworzyć. Jest tam taki drut dochodzący do zamka chyba ale jak go ciągnę nic to nie daje. Może ktoś miał podobny problem. Potrzebuje otworzyć drzwi a resztę może jakoś już naprawię. Mój samochód to Dedra S.W Integralle 2006 r.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Krzysztof

No no, Dedra 2006 rocznik, nie wiedziałem że tak długo je produkowali ;)
Jak dla mnie to zamarznięty mechanizm zamka. Ogrzać zamek do dodatniej temperatury i powinien puścić.
Warto go wyjąć i zakonserwować aby nie było przykrych niespodzianek...
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dedra - Nie można otworzyć drzwi

Post autor: bargaw3181 » 27 sty 2010, 0:37

a próbowałeś odpalić samochód i poczekać aż się porządnie zagrzeje w środku?? może po prostu przymarzło wszystko i z stąd te problemy :D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Odp: Dedra - Nie można otworzyć drzwi

Post autor: Tomazik » 28 sty 2010, 13:09

Ogrzanie auta nic nie dało. Wychodzi na to że zapadka od zamka spadła i nie ma jak jej ruszyć? Może jakieś sposoby inne??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”