Lybra - wymiana ICS z navi na ICS bez navi

bobik123

Lybra - wymiana ICS z navi na ICS bez navi

Post autor: bobik123 » 19 lut 2010, 21:49

Witam Fachowców tych z elektrody/są wśród nas/ i nie tylko, interesuje mnie schemat przeróbki instalacji ICS z nawi na ICS bez nawi.Proszę nie udzielać wypowiedzi po co, na co, dlaczego ?Interesuje mnie tylko czysta wiedza a nie domniemywanie.Co nie którzy z Was są w potrzebie niechciałbym aby w tym wątku odpowiadali tylko nieliczni.Jestem otwarty na wszelkie propozycje te przemyślane/poparte rzeczywistością a nie utopią.Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: markiz » 20 lut 2010, 19:41

Też proszę o pomoc.
Właśnie czekam na kuriera z radiem i po niedzieli czeka mnie podmiana.Dlaczego :?: Pisałem na forum.
Może ktoś,coś zamieściłby w dziale ,,Zrób to sam''Byłoby dla potomnych.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

bobik123

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: bobik123 » 20 lut 2010, 21:11

Ja nie liczyłbym tu na nikogo.Nawet na hasło jestem z LKP nie dostaniesz taryfy ulgowej.No chyba,że sie mylę-raczej wątpie w to.To pozostaje tylko koło ratunkowe w postaci telefonu do przyjaciela/tylko mała uwaga -kazdy ma swoją cierpliwość,wiesz chyba o kim mowa?/

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: markiz » 20 lut 2010, 21:29

bobik123 pisze:Ja nie liczyłbym tu na nikogo.Nawet na hasło jestem z LKP nie dostaniesz taryfy ulgowej.No chyba,że sie mylę-raczej wątpie w to.To pozostaje tylko koło ratunkowe w postaci telefonu do przyjaciela/tylko mała uwaga -kazdy ma swoją cierpliwość,wiesz chyba o kim mowa?/
Wiem kolego bobik123,miałem już okazję wstępnie porozmawiać i rozmowa była bardzo pomocna i przyjacielska.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

bobik123

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: bobik123 » 20 lut 2010, 21:39

Stawiam 100:1,że nikt tu nic Tobie nie zapoda :D
Ale na poczatek kośc głosnikowa zostaw tak jak jest nie ruszaj pinów/osiem pinów->PP PL TP TL/
Kość prądową sprubujemy rozwinąć dla Laika.Tak więc po kolei najpierw to co masz ,potem co musisz mieć.Potem musisz przełożyc piny z kości zielonej i czarnej do białej.13 pinowe złącze zostawiasz do podłączenia dvd lub etc.Następnie kości mini iso żółta,zielona niebieska/też nie przekładaj na tzw.żywca.Ale o tym już nie tu-no chyba,że jakiś "fachowiec"z elektrody rozpisze dla potomnych/to są czysto-teortycy,nie mający pojęcia nic o realu/Więcej na PW ale i czasem tel.do przyjaciela w rozsądnych porach.

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: markiz » 20 lut 2010, 22:00

bobik123 pisze:Stawiam 100:1,że nikt tu nic Tobie nie zapoda :D
Ale na poczatek kośc głosnikowa zostaw tak jak jest nie ruszaj pinów/osiem pinów->PP PL TP TL/
Kość prądową sprubujemy rozwinąć dla Laika.Tak więc po kolei najpierw to co masz ,potem co musisz mieć.Potem musisz przełożyc piny z kości zielonej i czarnej do białej.13 pinowe złącze zostawiasz do podłączenia dvd lub etc.Następnie kości mini iso żółta,zielona niebieska/też nie przekładaj na tzw.żywca.Ale o tym już nie tu-no chyba,że jakiś "fachowiec"z elektrody rozpisze dla potomnych/to są czysto-teortycy,nie mający pojęcia nic o realu/Więcej na PW ale i czasem tel.do przyjaciela w rozsądnych porach.
Dzięki kolego bobik123 za wstęp.Na razie czekam na radio.Potem wyciągnę swoje,no i zobaczymy czy mi się uda.
Przyznam,że jeszcze takich kombinacji nie robiłem.Coś tam w młodości lutowałem.A!Były kiedyś takie gotowe zestawy no to się bawiłem,więc jak trzymać lutownicę żeby się nie poparzyć to pamiętam. :D
Wielu na forum chwaliło się swoimi osiągnięciami w dziedzinie rozbudowy , doposażenia radia i chwała im za to.
Podziwiam mistrzów w swoim fachu : ok2 : Ale podziwianie to jedno,a uzyskanie pomocy to już inna je bajka.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

bobik123

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: bobik123 » 21 lut 2010, 10:10

Zacznijmy od tego,że mamy to:
ICS NAWI.JPG
A musimy mieć to:
ics.JPG
Teraz należy odpowiednio zmodyfikować instalację do naszych potrzeb.Potrzebujemy dodatkowo puścić sygnał otwarcia tylnej klapy z modułu pod nogami pasażera
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

KingRoad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 68
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Poznań

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: KingRoad » 24 lut 2010, 16:12

Czy ktoś wie może czym jest to gniazdko oznaczone literą H? (czarne gniazdko z 13 dziurkami)

Pozdrawiam

Waldek
Lancia Lybra 1.6 LS, 2000r, salon polska, golas

w kolejce: Lancia Thesis

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: Krissu1980 » 24 lut 2010, 16:33

KingRoad pisze:Czy ktoś wie może czym jest to gniazdko oznaczone literą H? (czarne gniazdko z 13 dziurkami)

Pozdrawiam

Waldek
kabel zmieniarki?

bobik123

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: bobik123 » 24 lut 2010, 19:44

KingRoad pisze:Czy ktoś wie może czym jest to gniazdko oznaczone literą H? (czarne gniazdko z 13 dziurkami)

Pozdrawiam

Waldek


Podłączenie nawigacji RP NAV 200 MAGNETTI-MARRELI.Było to dostepne jako opcja w skład której wchodziły:
1.czytnik nawigacji magnetti-marrelli RP NAV200/tak to mniej więcej wyglądało/:
nav.JPG
2.kable połączeniowe
3.cd rom z mapą
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: Toper » 25 lut 2010, 0:59

bobik123 pisze:
KingRoad pisze:Czy ktoś wie może czym jest to gniazdko oznaczone literą H? (czarne gniazdko z 13 dziurkami)

Pozdrawiam

Waldek


Podłączenie nawigacji RP NAV 200 MAGNETTI-MARRELI.Było to dostepne jako opcja w skład której wchodziły:
1.czytnik nawigacji magnetti-marrelli RP NAV200/tak to mniej więcej wyglądało/:
nav.JPG
2.kable połączeniowe
3.cd rom z mapą
ooo to jakaś nowość. Ja mam takie złącze. Próbowałem przez nie podłączyć DVD, ale średnio mi się udało (problemy z synchronizacją), nie wiedziałem, że było coś fabrycznego pod to gniazdo.
Jak sądzę, szukanie tej nawigacji nie ma sensu, bo pewnie i tak nie ma map?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: lybra-wymiana ICS z nawi na ICS bez nawi

Post autor: markiz » 25 lut 2010, 19:54

Koledzy i koleżanki.Trochę namieszałem z wymianą radia,tak więc należy się wam (zainteresowanym) wyjaśnienie co zdziałałem.Jak wiecie miałem wymienić zepsute ICS z navi na bez navi bo takowe tanio znalazłem z kodami.
Odesłałem jednak zamówione radio (strata za przesyłkę),ponieważ w między czasie znalazłem super tanio
radio z navi +kody+czytnik+płyta i to wszystko na dodatek 3G,a ja miałem 2G.
Tak więc radyjko śmiga,no i telefonik też od razu wypróbowałem.
Myślę,że nic nie wniosę nowego do tematu ,,wymiana ICS........'',bo nie musiałem się gimnastykować z kostkami i tp.,
lecz mam nadzieję,że temat ktoś pociągnie dalej jak wcześniej wspomniałem dla potomnych.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”