Kappa-jak dobrać alternator?

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa-jak dobrać alternator?

Post autor: korser » 13 mar 2010, 0:48

Może któryś z kolegów lub któraś z koleżanek wie czy w każdej Kappie siedzi ten sam alternator czy też może różnią sie one budową,mocowaniem,szczegółami? Zużyły mi się łożyska i zastanawiam się czy mogę kupić każdy alternator czy musi to być element z TDS-a?

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa-jak dobrać alternator?

Post autor: Krzys » 13 mar 2010, 9:17

Według Epera powinien pasować z Kappy 2.0 lub 2.4 ale najlepiej sprawdzić po numerach.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Odp: Kappa-jak dobrać alternator?

Post autor: Lukasz_TG » 13 mar 2010, 9:25

A nie lepiej lozyska wymienic, kupisz uzywany i za rok znowu lozyska bedziesz wymienial.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Odp: Kappa-jak dobrać alternator?

Post autor: schab » 13 mar 2010, 10:17

Różnice pomiędzy dieslem , a benzyną są w średnicy kół pasowych ( różnica prędkości obrotowych silnika ) . Możesz przełożyć kółko pasowe ze starego i już .

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa-jak dobrać alternator?

Post autor: korser » 13 mar 2010, 16:46

Chciałem wymienić łożyska ale w warsztacie nie mogli alternatora rozkręcić (albo klucza nie mieli). Kolega z forum ma alternator w dobrej cenie stąd moje pytanie. Spróbuje jeszcze podjechać do elektromechnika, zapytać ile weźmie za regenerację starego alternatora i zadecyduje.

argenta67

Odp: Kappa-jak dobrać alternator?

Post autor: argenta67 » 13 mar 2010, 16:58

korser pisze:Chciałem wymienić łożyska ale w warsztacie nie mogli alternatora rozkręcić (albo klucza nie mieli). Kolega z forum ma alternator w dobrej cenie stąd moje pytanie. Spróbuje jeszcze podjechać do elektromechnika, zapytać ile weźmie za regenerację starego alternatora i zadecyduje.
Zawsze zakup używki będzie tańszy o regeneracji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”