Wrocław - regulacja luzu zaworów

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Wrocław - regulacja luzu zaworów

Post autor: Krzysiek82 » 02 mar 2010, 22:30

Dolnoślązacy proszę o pomoc ;) Ponieważ ja do Wrocławia mam 40 km, to chciałem się zapytać gdzie u was można wykonać regulację luzu zaworów no i wymiany uszczelki. Ale tak porządnie, fachowo no i z umiarem cenowym. U mnie w Brzegu nie mam pojęcia do kogo się zwrócić, a nie chcę naprawdę oddawać byle komu samochodu. Zależy mi na solidności i choć wierzę, że wtedy cena też jest solidna, to jednak bez przesady zbytniej.

Tak w ogóle to koło A4 (Aleja Karkonoska) macie serwis (ASO?) Lancii, jak to u nich jest z jakością i cenami? Bo na Autocentrum.pl mają opinię kiepską...

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Wrocław - regulacja luzu zaworów

Post autor: Sebastian » 03 mar 2010, 15:28

Krzysiek82 pisze:Dolnoślązacy proszę o pomoc ;) Ponieważ ja do Wrocławia mam 40 km, to chciałem się zapytać gdzie u was można wykonać regulację luzu zaworów no i wymiany uszczelki. Ale tak porządnie, fachowo no i z umiarem cenowym.
Możesz zadzwonić i porozmawiać z Krzyśkiem Ciszkiem (608 381 093), ma swój warsztat na ul. Przemkowskiej i ogólnei zna się na sztuce.
Tyle, że u niego czasami występuje problem "komunikacyjny" - przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Krzysiek82 pisze:Tak w ogóle to koło A4 (Aleja Karkonoska) macie serwis (ASO?) Lancii, jak to u nich jest z jakością i cenami? Bo na Autocentrum.pl mają opinię kiepską...
Ja u nich robiłem jakieś duperelki - wrażenie ogólnie ok. Znajomy jeździ tylko do nich - nie przypominam sobie, żeby jakoś nadmiernie narzekał.

Problem jest chyba tylko jeden - zależy do kogo akurat auto trafi (w sensie w czyje ręce) - jak to w takim dużym serwisie.

Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Wrocław - regulacja luzu zaworów

Post autor: Krzysiek82 » 03 mar 2010, 18:27

Dzięki wielkie za info :D Posprawdzam sobie co i jak.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Wrocław - regulacja luzu zaworów

Post autor: Krzysiek82 » 19 mar 2010, 20:45

A więc byłem w tym KLD Garage na Przemkowskiej. Generalnie mam pozytywne zdanie na ich temat. Przez telefon o wszystko wypytałem, dostałem rzeczowe odpowiedzi. Podobnie było jak zawiozłem samochód na miejsce. Rozmawiałem cały czas z p. Krzysztofem Ciszkiem. Nie zauważyłem problemów z dogadaniem się czy zrozumieniem. Także wszystko ok.

Na pytanie o regulację zaworów usłyszałem, że w silnikach 2.4 JTD, które do tej pory robili, nigdy nie było potrzeby wymiany płytek, zawsze mieściły się w fabrycznych wielkościach. Z moim ponoć było tak samo, co potwierdziło ich teorię. Reasumując luzy miałem w porządku, wymieniona została tylko uszczelka pokrywy zaworów. Robocizna wyniosła mnie 120 zł brutto (pomiar luzów i wymiana uszczelki), a sama uszczelka 60 zł brutto. Dodatkowo stwierdzili mi luzy w zawieszeniu przednim, co muszę zrobić na dniach. Z samochodem / silnikiem wszystko ok :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”