Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Post autor: lukasz22i » 28 kwie 2010, 20:24

Witajcie, taki nietypowy problem, mianowicie znajomy z Niemiec może mi załatwić Stilo 1.9JTD 2005r, auto jeździło w firmie jego szefa choć sam nie miał z nim styczności (pracuje w papierach), ponoć auto w dobrym stanie wizualnym, wnetrze ok, wszystko sprawne, co prawda ma 280tys.km ale mi to wogóle nie przeszkadza, problem w tym że silnik nie chodzi prawidłowo, tzn.:

- pali dobrze, nie trzeba specjalnie długo kręcić
- nie dymi, wogóle dymka nie puszcza nawet po mocnym wciskaniu gazu
- auto do dzisiaj jeździło(zmienili na nowe i dziś wyrejestrowali)
- ponoć nie chodzi równo, pracuje jak by głośniej niż normalnie ale bez skrajności, wg. znajomego przypomina prację silnika 3 cylindrowego, ktoś z firmy powiedział że chodzi na 3 cylindry i że niedawno były wymienione wtryskiwacze, nie ma mocy czyli nie wchodzi na obroty jak powinien, ile w tym prawdy...znajomy nie wie

Tyle informacji jak na teraz, do jutra mam czas bo ponoć ktoś też sie interesuje autem. Co myślicie? dać sobie spokój czy temat warty zainteresowania? Cena ponoć bardzo dobra, na tyle dobra że poważnie sie nim interesuje, nawet gdybym miał wsadzić z 1000zł.

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: JTD - problem z silnikiem Fiat Stilo / pracuje na 3 cyli

Post autor: Heathen » 29 kwie 2010, 8:13

Sensowne wyjscie...jedz, sprawdz i kupuj ewentualnie...
Lepiej stracic 500zł na podroz niz cholera wpakowac potem z 4k....bo to moze byc duzo rzeczy
QV...soon:)

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: JTD - problem z silnikiem Fiat Stilo / pracuje na 3 cyli

Post autor: lukasz22i » 29 kwie 2010, 9:34

Heathen pisze:Sensowne wyjscie...jedz, sprawdz i kupuj ewentualnie...
Lepiej stracic 500zł na podroz niz cholera wpakowac potem z 4k....bo to moze byc duzo rzeczy
Dzieki ale nie jestem mechanikiem wiec co moge sprawdzić? Poza tym niewiele zobacze i sie dowiem, auto musi jakiś majster zobaczyć i ocenić....niby jtd mozna juz kupic za 1500zł na allegro : yesyes :

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Re: JTD - problem z silnikiem Fiat Stilo / pracuje na 3 cyli

Post autor: letnik22 » 29 kwie 2010, 9:47

najlepiej byłoby podpiąć auto pod examiner. Być może padnięty jest wtryskiwacz (ale były wymieniane?) więc może to być zawór egr. Nie wiem czy w silo można go poprostu zaślepić? a może wystarczy wyczyścić. Myślę, że nie przekroczysz zakładanej kwoty naprawy

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: JTD - problem z silnikiem Fiat Stilo / pracuje na 3 cyli

Post autor: Heathen » 29 kwie 2010, 10:00

lukasz22i pisze:
Heathen pisze:Sensowne wyjscie...jedz, sprawdz i kupuj ewentualnie...
Lepiej stracic 500zł na podroz niz cholera wpakowac potem z 4k....bo to moze byc duzo rzeczy
Dzieki ale nie jestem mechanikiem wiec co moge sprawdzić? Poza tym niewiele zobacze i sie dowiem, auto musi jakiś majster zobaczyć i ocenić....niby jtd mozna juz kupic za 1500zł na allegro : yesyes :
No ale na miejscu jakis mechanik, zaklad itd bedzie, tam chociaz tak jak przedmowca mowil podpiac pod kompa;)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
DeviLL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 356
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Post autor: DeviLL » 29 kwie 2010, 16:06

Tak pracuje jakby na 3 cyl jesli jest padniety egr,zaworek boosta, itp , mozna to poznac patrzac chociazby co leci z wydechu (kolor,zapach) ;) Jak cos na slasku w bodajze Gliwicach jest spec co ogarnia fajnie jtd-ki (glownie jesli chodzi o podbicie mocy)
Jak cos wbijaj w podpis

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Post autor: brygadzista1 » 29 kwie 2010, 19:29

Dobrze to przekalkuluj... Jesli auto bedzie sprzedawane jako uszkodzone to targuj sie ostro a utargujesz tyle co na oplaty Cie wyjdzie. Jesli jest to faktycznie okazja to bierz ale jesli ma Cie to wyjsc 1-2tys mniej niz cena rynkowa to sobie odpusc. 280tys km na 2005 rok to nie jest malo auto powinno miec polowe z tego.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Post autor: lukasz22i » 29 kwie 2010, 20:23

brygadzista1 pisze: 280tys km na 2005 rok to nie jest malo auto powinno miec polowe z tego.
W Polsce tak, wszyscy cofają liczniki dlatego mają połowe z oryginału...na zachodzie 5 letni diesel robiący 50-60tys.km to norma i nikogo to nie dziwi :) Fakt że to spory przebieg ale sam mam w domu jtd który ma wiekszy przebieg (kupiony jak miał 200tys.km) głównie zrobiony po zachodnich autostradach, auto śmiga bardzo fajnie i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Post autor: brygadzista1 » 29 kwie 2010, 20:57

JA wiem ze to nie jest przebieg ktory to auto dyskwalifikuje ale na zachodzie mozna dostac takie Stilo z przebiegiem 130tys km nie cofanym. To tylko kwestia ceny i mi chodzilo o to ze jesli masz dac tysiac zlotych mniej za auto z przebiegiem 280 od tkiego co ma 130 to sam rozumiesz ze to bezsens. Jesli ta kwota wzrosnie do 5-6 tys to oczywiscie warto bo autem jeszcze polatasz tym bardziej ze tak jak mowisz za 1500zl dostaniesz silnik bez kompa i osprzetu zrobisz przekladke i git :D
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
DeviLL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 356
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stilo - problem z silnikiem JTD/ pracuje na 3 cylindry

Post autor: DeviLL » 29 kwie 2010, 22:17

Moje 6 letnie stilo jtd ma 61tys przelotu orginal :) Smigalem tez "100tys" na oko 200-300tys i lekki zlomek byl , tak wiec trzeba liczyc na remont z 3-4tys conajmniej jak nie wiecej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”