Lybra - pukanie w z prawej strony przy skrecie w lewo.

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - pukanie w z prawej strony przy skrecie w lewo.

Post autor: maydayns » 15 maja 2010, 10:18

Witam, od kilku dni denerwuje mnie pukanie w przednim prawym kole, dziwne jest w tym to ze w 98% puka przy skrecie w lewo, na 100% nie sa to przeguby bo to nie strzela tylko ewidentnie puka i to naprawde mocno az czuc w podlodze pod nogami, zastanawiam sie czy to moze byc swozen na wachaczu czy moze drazek kierowniczy bo jakis czas temu byl sprawdzany i mial luz, ale mimo to bylo cicho, moze przy skrecie w lewo kiedy drazek "ciagnie" prawe kolo i jest obciazony zaczyna mocno pukac??

Dzis bede sprawdzac na kanale, moze podpowiecie co to moze byc i jak to sprawdzic na zwyklym kanale??
Seat Leon

Awatar użytkownika
ubek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:45
Lokalizacja: Kraków/Wadowice

Re: LYBRA - pukanie w z prawej strony przy skrecie w lewo.

Post autor: ubek » 15 maja 2010, 10:30

Amortyzator lub poducha amortyzatora, na prostych w ogóle nie słuchać stukania nawet na nierównościach?
Sześć cylindrów mnie napędza a w domu głód i nędza ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Re: LYBRA - pukanie w z prawej strony przy skrecie w lewo.

Post autor: maydayns » 15 maja 2010, 11:05

ubek pisze:Amortyzator lub poducha amortyzatora, na prostych w ogóle nie słuchać stukania nawet na nierównościach?
Taka opcje tez biore pod uwage bo w listopadzie na badaniu tech, wyszlo ze prawy amor kolo 50% sprawnosci mial i moglo go juz strzelic, choc nadal slychac w nim jak pracuje gaz.
Co do prostej jazdy to tego nie slychac, nawet na duzych nierownosciach, tylko jak skrecam w lewo na wyboistej drodze, na gladkiej nawet podczas skrecania nie spychac.
Jesli chodzi o te poduchy/ lozyska amortyzatora to tez o tym myslalem bo od dawna juz tak mialem ze raz na jakis czas cos strzelilo, np jak podjezdzalem do kraweznika czy cos, i to wlasnie tak wyzej wzgledem kola, a nie przy piascie czy wahaczu, dodatkowo od jakiegos czasu strasznie cos mi skrzypi przy skrecaniu kolami, naprawde glosno, sluchajac przy kole dzwiek dochodzi bardziej z okolic sprezyny niz piasty...
Seat Leon

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Re: LYBRA - pukanie w z prawej strony przy skrecie w lewo.

Post autor: maydayns » 15 maja 2010, 20:01

Troche swiatla w sprawie pukania, zlapalem za drazek i luz straszny praktycznie na obu drazkach, na 100% do wymiany, jedna oslone gumowa bede musial wymienic i tu moje pytanie, slyszalem ze orginal jest strasznie drogi kolo 100zl to wiecej niz nowy drazek... znacie moze jakis zamiennik, ktory podpasowalbym do lybry?? a nie kosztowal takiego majatku??
Seat Leon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”