Thesis - wyciek i audio

bono
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:52
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Thesis - wyciek i audio

Post autor: bono » 21 maja 2010, 22:23

witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów.
od jakiegoś czasu przeglądam to forum i jestem pod wrażeniem fachowości , kompetencji i kultury. pewnie z tego powodu ale przede wszystkim pod wpływem impulsu, przypływu pozytywnych wibracji zostałem właścicielem lancii thesis 2.4 jtd 175 KM.

moja radość jest ogromna choć ostatnio mocno wystawiona na probe. mam pewne problemy:
1. gdzieś z dołu cieknie mi olej ( lewa strona od kierowcy z przodu tuz pod reflektorem). stawiam na turbinę. samochód jeździ raz dobrze raz nie. czasem po prostu nie ciągnie. turbina nie wydaje zadnych przykrych dźwięków, auto nie kopci, generalnie wszystko sprawia wrażenie ze jest ok. wyświetlacz pokazuje komunikat abym zgłosił się do serwisu. proszę mi doradzić gdzie mogę pojechać zdiagnozować to zjawisko tak abym nie został naciągnięty, oszukany i wyprany z kasy. po prostu szukam uczciwego fachowca. z zawodu jestem artysta i nie znam się na samochodach w stopniu zadowalającym.

2. nie działa mi odtwarzacz CD. dokładnie to raz działa a raz nie. aktualnie gra radio i nie da się przlączyc na cd
3. nie mam magazynka do zmieniarki CD. może ktoś wie co to za model i gdzie można kupić takowy?
4. czy ktoś wie jak zainstalować pod system audio wyjście AUX?

z gory dziekuje za pomoc:)
lancia thesis 2,4 jtd, renault avantime, jeep wrangler, zloty citroen xm

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kaprysy thesis

Post autor: Coupe » 21 maja 2010, 22:35

ad.1 argenta

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: kaprysy thesis

Post autor: grzole » 22 maja 2010, 0:06

bono pisze:witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów.
od jakiegoś czasu przeglądam to forum i jestem pod wrażeniem fachowości , kompetencji i kultury. pewnie z tego powodu ale przede wszystkim pod wpływem impulsu, przypływu pozytywnych wibracji zostałem właścicielem lancii thesis 2.4 jtd 175 KM.
(...)

z gory dziekuje za pomoc:)
Nam też jest bardzo miło powitać kolegę (btw zapraszam do działu powitań i działu nasze lancie celem wiadomym). Dodatkowo nie lada frajdą jest usłyszeć tak pozytywne opinie na temat forum. Dziękujemy

Ad rem
Kolega Coupe już podpowiedział warsztat. Z niego i ja sam korzystam. Jestem zadowolony.
Co do audio to w tym samym warsztacie u Argenty67 można szukać pomocy lub minimum ukierunkowania w inne fachowe ręce. Bliski dojazd w okolice osiedla Derby powinien być dodatkową zachętą.

Pozdrawiam
Grzegorz
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: kaprysy thesis

Post autor: solarzmr » 22 maja 2010, 1:15

Panowie podpowiadacie, a nowy kolega może nie wiedzieć o kogo chodzi i jak go złapać :nono: :lol:
Dlatego dla ułatwienia link :link:

argenta67

Re: kaprysy thesis

Post autor: argenta67 » 22 maja 2010, 7:47

To żeby kolega nie musiał być nie pewny, potwierdzam że jestem w stanie pomóc w tym zagadnieniu : yesyes :

p.s. Olek podał tel i działa on w godz 8-20

LUKI82

Re: thesis - wyciek i audio

Post autor: LUKI82 » 25 maja 2010, 20:28

Co do wycieku oleju po lewej stronie pod reflektorem; otóż tam znajduje się chłodnica oleju silnikowego, przewody gumowe doprowadzające olej do chłodnicy z racji starzenia sparciały a cybanty ich nie zaciskają.

argenta67

Re: thesis - wyciek i audio

Post autor: argenta67 » 25 maja 2010, 20:42

LUKI82 pisze:Co do wycieku oleju po lewej stronie pod reflektorem; otóż tam znajduje się chłodnica oleju silnikowego, przewody gumowe doprowadzające olej do chłodnicy z racji starzenia sparciały a cybanty ich nie zaciskają.
W tym wypadku to nie przewody a sama chłodnica.

LUKI82

Re: thesis - wyciek i audio

Post autor: LUKI82 » 25 maja 2010, 20:49

Jak zrobione to Gratulacje. U mnie wyciek był na przewodach, a się umordowałem żeby pozbyć sie oryginalnych cybantów : nerwus :

argenta67

Re: thesis - wyciek i audio

Post autor: argenta67 » 25 maja 2010, 21:27

LUKI82 pisze:Jak zrobione to Gratulacje. U mnie wyciek był na przewodach, a się umordowałem żeby pozbyć sie oryginalnych cybantów : nerwus :
Robota w trakcie : yesyes :

LUKI82

Re: Thesis - wyciek i audio

Post autor: LUKI82 » 25 maja 2010, 21:31

Aaaa to działajcie Towarzyszu działajcie. : ok2 :

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - wyciek i audio

Post autor: Michael G » 01 cze 2010, 11:38

bono pisze: 2. nie działa mi odtwarzacz CD. dokładnie to raz działa a raz nie. aktualnie gra radio i nie da się przlączyc na cd
3. nie mam magazynka do zmieniarki CD. może ktoś wie co to za model i gdzie można kupić takowy?
4. czy ktoś wie jak zainstalować pod system audio wyjście AUX?
2. Który odtwarzacz Ci nie działa ? Zmieniacz czy czytnik w konsoli? Opisz dokładnie zjawisko.
3. Pasują magazynki z VDO model podałem w moim poście dotyczacym audio w Thesis
4. Napisz po co Ci AUX? Co chcesz podpinać? Bo system Thesisa jest dość...mhm kompletny. Radio+CD+zmieniacz 6 płyt+ deck kasetowy+TV+wzmak+ mulitgłosnikowa instalacja+ subwofer. To wszystko sterowane głosem... Chyba tylko DVD podczepiać. Ale obawiam się, że to nie mozliwe (choc może mnie którys z kolegów rozczaruje.)
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”