Lybra - Obniżenie lewej strony w 2.4 jtd

zbys61
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2010, 15:15
Lokalizacja: Toruń

Lybra - Obniżenie lewej strony w 2.4 jtd

Post autor: zbys61 » 22 maja 2010, 12:26

Witam
Niestety jestem świeżo po zakupie lancii jak w temacie, zauważyłem że lewa część mojej śliczności jest obniżona w stosunku do prawej. Sprawdziłem sprężyny ale są całe amortyzatory 75% mechanik powiedział aby profilaktycznie wymienić sprężyny na nowe. Dodam jeszcze że jest to kombi w czasie jazdy nie odczuwam żeby było coś nie tak nie ściąga na lewo ani prawo opony nie ząbkują prowadzi się idealnie. Proszę o pomoc w diagnozie czy to na pewno są sprężyny czy mój mechanik strzela na oślep, miał ktoś kiedyś podobny problem bo nie znalazłem podobnego postu. Czytałem o pękających sprężynach ale to przednia oś i mam nadzieje ze sporadycznie występująca. Bo przeraża mnie wizja pękniętej sprężyny w czasie jazdy.....
Kto raz zasiadł w Lancii Już nigdy z niej nie wyjdzie :D

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Obniżenie lewej strony Lybra 2.4 jtd

Post autor: skyblu » 22 maja 2010, 13:30

ze swojej strony- Kappy- informuję: pęknięta sprężyna i wyjęty jeden zwój /ten lużny/ nie powodował
widocznego przechyłu auta!
jeżdziłem tak około tygodnia aż dostarczone nowe sprężyny zamocował mechanik,
moim zdaniem powinieneś odkręcić koła strony pochylonej i obejrzeć sam co ze sprężynami,
i zawieszeniem, łącznikami ;)
pozdro :-P
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Obniżenie lewej strony Lybra 2.4 jtd

Post autor: Moglaj » 23 maja 2010, 0:52

Podaj nr vin w celu sprawdzenia w eperze, bo jak masz nivomaty to u mnie tez tak było tylko z drugiej strony.

zbys61
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2010, 15:15
Lokalizacja: Toruń

Re: Obniżenie lewej strony Lybra 2.4 jtd

Post autor: zbys61 » 23 maja 2010, 20:40

Nr. vin ZLA83900000160038 sprężynę sprawdziłem dokładnie porównując ja z druga stroną, i liczba zwojów jest taka sama nic nie widać niepokojącego. Ale jak stoję na parkingu to widzę że jednak lewa strona troszeczkę siedzi. Dziękuje że ktoś próbuje mi pomóc. Poza tym ten sam mechanik który wcześniej stwierdził że trzeba wymienić sprężynę teraz już twierdzi że mam jeździć dalej bo z autem jest wszystko ok. Oczywiście było to po tym jak powiedziałem że jeśli nic się nie zmieni to nie zapłacę za robociznę. Chyba czas na zmianę mechanika. :)
Kto raz zasiadł w Lancii Już nigdy z niej nie wyjdzie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”