Lancia - czym wyczyścić kokpit?

guzik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: guzik » 15 cze 2010, 22:53

Do tapicerki kupiłem 'Sonax Extreme pianka do tapicerki' 400ml (25pln). Z tyłu napisane, że również do Alcantary. Moja była już mocno zaniedbana, więc fotel kierowcy został ogolony maszynką do swetrów i potraktowany pianką. Duża część brudu zeszła, fotel znacznie jaśniejszy, więc jutro powtórka z pryskania :)

Kiełson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2009, 22:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Kiełson » 16 cze 2010, 21:22

Polecam Xeramic Cocpit Protector spray zaje... mistrzowo nabłyszcza idealny do kokpitu kappy. Ja go stosuje już prawie 1.5 roku, kokpit konserwuje się bardzo ładnie
Była japońska gejsza(CIVIC 98r 1.4), jest włoska bella(KAPPA 2.4 JTD 2000r)
Kontakt.509163704;E-mail: mkielkowski07@wp.pl; GG: 3779570; skype: mkielkowski07
Pozdrawiam, Michał
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: FXX » 16 cze 2010, 23:10

A dla tych którzy nie lubią świecącej się jak psu, nie powiem co, deski polecam... i tu uwaga - najzwyklejsze Pronto (takie do drewna). Idealnie czyści z wszelkiego rodzaju kurzu i innych zabrudzeń, a w dodatku się nie błyszczy i jest antystatyczne, więc kurz dość długo nie osiada z powrotem ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Kiełson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2009, 22:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Kiełson » 17 cze 2010, 0:00

FXX pisze:A dla tych którzy nie lubią świecącej się jak psu, nie powiem co, deski polecam... i tu uwaga - najzwyklejsze Pronto (takie do drewna). Idealnie czyści z wszelkiego rodzaju kurzu i innych zabrudzeń, a w dodatku się nie błyszczy i jest antystatyczne, więc kurz dość długo nie osiada z powrotem ;)
a to powiem że z chęcią wypróbuje, gdyż ten kurz na kokpicie doprowadza mnie do szewskiej pasji.
Była japońska gejsza(CIVIC 98r 1.4), jest włoska bella(KAPPA 2.4 JTD 2000r)
Kontakt.509163704;E-mail: mkielkowski07@wp.pl; GG: 3779570; skype: mkielkowski07
Pozdrawiam, Michał
Obrazek
Obrazek

giegies
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: giegies » 29 wrz 2010, 18:30

Ja uważam, że całkiem dobre (nie wiem czy wszystkie) produkty są w Lidlu - przyzwoity plak (raczej bardzo rzadko używam), do zwykłej tapicerki pianka też nawet fajna, płyn do okien to jeden z najlepszych jakie używałem, do silnika też jest dobry... reszta nie wiem bo nie sprawdzałem. Słyszałem też, że do plastików na zewnątrz (czarnych) dobry jest dobry spray spawalniczy - widziałem, że działa tylko nie wiem jak po dłuższym używaniu ale efekt dobry. A do usuwania większych zabrudzeń z plastików, osłon przeciwsłonecznych a nawet do tapicerki (ale tu trzeba uważać bo nie wiem czy każda toleruje) używałem chusteczek dla dzieci Dzidziuś.
A sprawdzał ktoś może ten Sonax Extreme pianka na Alcantarze??
Były - Polonez Caro 1,6; Mondeo II Kombi 1,8TD; Lybra SW 2,4 jtd
Jest - C3 Picasso 1,6VTi Exclusive

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Claromonte » 31 paź 2010, 13:29

skinner pisze:Chlopaki polecam te sciereczki takie do niemowlat ;] nie sa tluste ani co a pieknie nablyszczaja srodek. ;] i kosztuja 5 zeta za paczke z tych lepszych drozej wiadomo ale nic tego nie pobilo jak narazie. kurz nawet nie osiada za szybko ;]
pozdro
No i się nie zgadzam... chusteczki zgoda ale nie do tworzyw. Ja używam ich do skóry gdzie sobie dają radę. na plastikach nie dają żadnych efektów. Poprzedni właściciel zajechał tworzywa szczególnie w okolicach boków słupka środkowego i klapy schowka. Używałem chusteczek "softino" i efekt czyszczący mizerny. Spróbuję chusteczek czyszczących biedronkowych ale już takich stricte czyszczących nie tych niemowlęcych

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Claromonte » 31 paź 2010, 13:45

sloneczna pisze:Trochę nie rozumiem tematu .Czy mowa o zasyfionych kokpitach ?
Jeżeli tak to jak można do tego dopuscić .
Skoro dba się na bieżąco to wystarczy bawełna i szczoteczka do kratek .
Wystarczy że kupiłaś autko od jakiejś "świni". Ja tak miałem. W ogóle MOJA lancia właśnie po nastu latach od wyprodukowania pierwszy raz "w życiu" zaznaje właściwego traktowania i szacunku. Kappa LS z 97 a była traktowana jak jakaś Astra czy Xsara nikt nie dbał. Dlatego możliwe jest że ktoś ma zajechane wnętrze.

Kris_phone_xp
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2009, 9:12
Lokalizacja: Łomża

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Kris_phone_xp » 06 lis 2010, 19:19

używał ktoś takich husteczek dla niemowląt do czyszczenia deski? ona są chyba nasączone kremem czy czymś podobnym i fajnie bo nie zbiera się na tym tak szybko kurz.

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Claromonte » 06 lis 2010, 19:33

Kris_phone_xp pisze:używał ktoś takich husteczek dla niemowląt do czyszczenia deski? ona są chyba nasączone kremem czy czymś podobnym i fajnie bo nie zbiera się na tym tak szybko kurz.
Ale pozostawiają leciutko tłustą warstwę i połysk pochodzący z syntetycznego tłuszczu. Oryginalnie deska powinna pozostawać matowa i nietłusta

elvisjk2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: elvisjk2 » 21 cze 2011, 23:09

stosowalem juz rozne rzeczy do czyszczenia kokpitu (od firmowych po Lidlowskie), ale musze przyznac ze... plyn do mycia okien przypadl mi najbardziej do gustu :D nie zartuje, te spraye tylko mnie denerwowaly bo zamiast scierac kurz to tylko go rozmazywalem.. A takim plynem to raz dwa i czysto :)
Lancia Kappa 2.0

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: Claromonte » 16 lis 2011, 17:57

pytanie jak spirytus tam zawarty skutkuje na stan tworzyw z których kokpit jest wykonany.

trybi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 21 gru 2009, 0:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: trybi » 14 paź 2012, 21:40

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=301 szczerze polecam, do el. plastikowych nadaje się idealnie, po zastosowaniu widać dużą różnicę w wyglądzie, oczywiście na "+", do nakładania najlepiej używać "aplikatora piankowego" tzn takiej gąbeczki :)

mirkos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 18:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit ?

Post autor: mirkos » 14 wrz 2015, 18:17

polecam produkty Tenzi. Są tanie i dobrej jakości. Znajomy co ma czyszczenie samochodów, tapicerek itd tego używa.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lancia - czym wyczyścić kokpit?

Post autor: bassooner » 14 wrz 2015, 21:20

do deski rozdzielczej chusteczki do pupy dla dzieci ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”