Lybra - piszczenie z okolic kół

Lukasss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Lukasss » 01 wrz 2009, 10:54

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu w trakcie jazdy coś upierdliwie mi piszczy najprawdopodobniej w kołach.Piszczenie zaczyna się po przejechaniu 5-10 km szczególnie jak skręcam delikatnie kołem w lewo i jest bardzo głośne jak tarcie metalu o metal.Robiąc przegląd powiedzieli mi na stacji diagnostycznej że siłę hamowania w prawym przednim kole mam o 40% mniejszą niż w lewym - mechanik który robił mi tydzień temu zawiechę sprawdzał również mi prawe koło, ściągnął i przeczyścił zacisk,sprawdził tłoczek oraz przeszlifował klocki. Ale dalej choloera coś masakrycznie piszczy!?? PROSZĘ o RADĘ CZEGO SZUKAĆ?????
Pozdro
Luk

Codee

Odp: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Codee » 01 wrz 2009, 11:50

mi piszczało jak zbieżności nie miałem ale to było piszczenie opon np. jak jechałem szybko po rondzie

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Piotr84 » 11 cze 2010, 9:30

Mam to samo. Czy Twój problem się rozwiązał? Co było przyczyną?
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

Crazy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Crazy » 11 cze 2010, 10:51

Miałem to samo, wymieniłem tylne klocki hamulcowe i jest cisza
Lukasss pisze:Witam serdecznie, od jakiegoś czasu w trakcie jazdy coś upierdliwie mi piszczy najprawdopodobniej w kołach.Piszczenie zaczyna się po przejechaniu 5-10 km szczególnie jak skręcam delikatnie kołem w lewo i jest bardzo głośne jak tarcie metalu o metal.Robiąc przegląd powiedzieli mi na stacji diagnostycznej że siłę hamowania w prawym przednim kole mam o 40% mniejszą niż w lewym - mechanik który robił mi tydzień temu zawiechę sprawdzał również mi prawe koło, ściągnął i przeczyścił zacisk,sprawdził tłoczek oraz przeszlifował klocki. Ale dalej choloera coś masakrycznie piszczy!?? PROSZĘ o RADĘ CZEGO SZUKAĆ?????
Pozdro
Luk
________________________________________
Lancia Lybra XI.2001r. SW 2.4 JTD LX Executive

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Dudi » 11 cze 2010, 13:16

Klocki hamulcowe przód albo tył.
Miałem to samo też z tyłu.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Piotr84 » 11 cze 2010, 18:13

Klocki wymieniałem miesiąc temu, także to chyba cos innego. Może jakies klocki trefne....
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

Lukasss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Lukasss » 17 cze 2010, 11:58

Jak się okazało, po wymianie klocków z przodu - kompletnie niepotrzebnej, problem tkwił w tylnych zaciskach hamulcowych - po ściągnięciu prawego i lewego koła z tyłu przeczyściłem dokładnie zaciski - z rdzy i nalotu,przeszlifowałem szlifierką końcówki klocków, nasmarowałem całość smarem technicznym i sprawdziłem czy tłoczki działają ok. Ogólnie dokładne czyszczenie całości hamulców z tyłu.
Piszczenie znikneło na jakieś 8 miesięcy, ostatnio pojawiło się znówu - po zimie(zapieczone elementy pewnie itp).Zrobiłem to samo co wcześniej i znowu jest wszystko OK. Niepotrzebnie wydałem tylko na klocki 200zł :)
Jak chcesz sprawdzić czy to rzeczywiście jest tył i nie puszcza hamulec zrób tak- w trakcie powolnej jazdy jak będzie piszczało zaciągnij lekko ręczny jak przestanie to na 100% są zaciski tylne zapieczone-brudne.Ja tak miałem piszczało - lekko ręczny- przestawało.
Więc polecam zdecydowanie czyszczenie dokładne wszystkich elementów hamulcowych zarówno - przód i tył.

Pozdrawiam
Lukasss.

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Piotr84 » 17 cze 2010, 18:46

Lukasss pisze:Jak się okazało, po wymianie klocków z przodu - kompletnie niepotrzebnej, problem tkwił w tylnych zaciskach hamulcowych - po ściągnięciu prawego i lewego koła z tyłu przeczyściłem dokładnie zaciski - z rdzy i nalotu,przeszlifowałem szlifierką końcówki klocków, nasmarowałem całość smarem technicznym i sprawdziłem czy tłoczki działają ok. Ogólnie dokładne czyszczenie całości hamulców z tyłu.
Piszczenie znikneło na jakieś 8 miesięcy, ostatnio pojawiło się znówu - po zimie(zapieczone elementy pewnie itp).Zrobiłem to samo co wcześniej i znowu jest wszystko OK. Niepotrzebnie wydałem tylko na klocki 200zł :)
Jak chcesz sprawdzić czy to rzeczywiście jest tył i nie puszcza hamulec zrób tak- w trakcie powolnej jazdy jak będzie piszczało zaciągnij lekko ręczny jak przestanie to na 100% są zaciski tylne zapieczone-brudne.Ja tak miałem piszczało - lekko ręczny- przestawało.
Więc polecam zdecydowanie czyszczenie dokładne wszystkich elementów hamulcowych zarówno - przód i tył.

Pozdrawiam
Lukasss.
Dzieki bardzo za podpowiedź... Z tym recznym to rzeczywiście tak jest jak piszesz. W sobote zabieram się za czyszczenie
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

TVC
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: TVC » 18 cze 2010, 0:46

miałem to samo, piszczało okrutnie, czyszczenie,wymiana gumek, nowe klocki i wszystko działa idealnie
Lancia Lybra 1.8 16v SW

Lukasss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: Lukasss » 14 lip 2010, 9:36

I jak Piotr po czyszczeniu??
Pozdro

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - piszczenie z okolic kół

Post autor: cysiek » 14 lip 2010, 9:59

Z tego co pamiętam sprawa piszcząca się niedawno przewijała na forum :lol:
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”