Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: sel » 15 lip 2010, 16:22

Do tego co napisał energy7 mogę dodać sytuację gdy zawory mają zbyt mały luz czyli nie domykają się i mieszanka od płomienia w cylindrze zapala się w kolektorze.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: bassman » 16 lip 2010, 0:23

Nie komputer się rozregulował, tylko gazownikowi nie chciało się odpowiednich parametrów emulacji sondy lambda zaprogramować! Zmień gazownika - dobra rada.
Miałeś przestawione czasy wtrysków (mapa wtrysków) przez zaprogramowaną na sztywno emulację sondy lambda którą widzi ECU silnika. Była ustawiona na złe parametry i mapa wtrysku przestawiła się do tych zaprogramowanych parametrów.
Ecu silnika ustawisz prawidłowo po resecie odpalając samochód bez gazu i zostawiając na wolnych obrotach do momentu osiągnieęcia temperatury (włączenia wentylatora chłodnicy). Gasisz odpalasz jeździsz około 5 do 7 km. i jest ustawiony.
Możesz dalej jeździć na LPG. Tyle tylko, że gazman usunął skutek a nie przyczynę detonacji.

Pozdrawiam.

kswojek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2010, 9:43
Lokalizacja: Dębica

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: kswojek » 16 lip 2010, 9:54

To samo mniej więcej właśnie powiedział mi elektryk, tylko nie opisałem tego w ostanim poście dokładnie. Stwierdził, że gazownicy spieprzyli sprawe.

Dzięki za informacje jak zresetować ustawienia, bo nie wiedziałem, że trzeba go na wolnych obrotach zostawić do osiągnięcia temperatury. Zobaczymy czy poskutkuje.
A co do gazowników to faktycznie może będzie trzeba ich zmienić.

Pozdrawiam.
Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: bassman » 16 lip 2010, 23:13

Reset kompa w większości samochodów wygląda tak:
Zdejmujesz klemy z akumulatora (obie) łączysz ze sobą przewodnikiem (może być drut) tak aby nic z tej "choinki" nie dotknęło do akumulatora (bezpieczeństwo). Tak połączone zostawiasz na czas spijania browara (10 min). Komp został zresetowany.

Pozdrawiam.

kswojek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2010, 9:43
Lokalizacja: Dębica

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: kswojek » 17 lip 2010, 12:59

Zrobiłem reset według waszych wskazówek niestety silnik nadal chodzi nie równe a przy mocnym wciśnięciu gazu lekko strzela, natomiast z tego co zauważyłem auto powyżej 3000 obrotów dopiero zaczyna działać prawidłowo, odyzkuje normalną moc i przestaje szarpać.

W przyszłym tygodniu jadę jeszcze do znajomego mechanika, który w swojej dedrze miał podobne objawy i okazało się że pasek przeskoczył mu o 2 zębatki i przez to nierówna praca silnika. Może u mnie jest to samo.

W każdym razie jak rozwiąże problem napiszę co było przyczyną.
Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI

energy7
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław Bolesławiec

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: energy7 » 18 lip 2010, 14:23

Lepiej prędko sprawdź mi ostatnio zaczęło również nie równo chodzić i łapać moc po wkręceniu powyżej 2000obr.
Pech chciał że przeskoczył rozrząd o jakieś 4 ząbki na jednym wałku i dźwięk był jakby oberwał się tłumik. Autko trafiło do warszatu, zobaczymy jakie szkody zostały poczynione.

PS. A dzień wcześniej kupiłem pasek i rolkę z myślą wymiany w poniedziałek :/

kswojek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2010, 9:43
Lokalizacja: Dębica

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: kswojek » 22 lip 2010, 15:51

Na szczęście pasek jest w porządku, albo w sumie na nie szczęście ponieważ dalej nie doszedłem co jest nie tak. Wybieram się jeszcze do jednego mechanika może on coś poradzi.
Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI

kswojek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2010, 9:43
Lokalizacja: Dębica

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: kswojek » 26 lip 2010, 21:01

Sprawdziłem dziś obydwie cewki czy może któraś nie daje prądu podpinając nowe, ale niestety silnik dalej chodzi nie równo.
Mam pytanie czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób bez wymiany czy przepustnica jest w porządku, bo możliwe, że przez nią złą mieszanke dostaje. Już nie mam innego pomysłu.
Co sądzicie o tym??
Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: bassman » 27 lip 2010, 18:19

Proponowałbym zrobić pomiar ciśnienia w cylindrach, czy Ci zaworów nie powypalało, jeśli tak długo jeździła to bardzo prawdopodobne.
Z tego co opisujesz to elektryka może nie być winna.

Pozdrawiam.

kswojek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2010, 9:43
Lokalizacja: Dębica

Re: Dedra - 1,8 - strzela na gazie

Post autor: kswojek » 28 lip 2010, 8:19

Właśnie to samo mi znajomy wczoraj powiedział. Więc trzeba i to sprawdzić, zobaczymy.
Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”