Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: Sebastian » 21 wrz 2010, 14:27

marceli pisze: Nie,będę się spierał.
Dla mnie sama ingerencja w blachę,tj. prucie dziur mi nie pasuje.Choćby z samej kwestii np późniejszej sprzedaży auta.
Cb mi potrzebne to zabieram i nie ma śladu.
Ależ ja rozumiem Twoje podejście. Tyle, że uwierz mi (praktykowi ;) ), że po zamontowaniu anteny np. na uchwycie nie dasz rady pozostawić auta 'bez śladu' - konstrukcja i sposób mocowania uchwytów po prostu ślady pozostawia i tyle.

Co do sprzedaży - w obydwóch moich przypadkach (gdzie antena była zamocowana na stałe) kupujący wręcz cieszyli się, że mają profesjonalnie zamontowaną antenę na aucie - jeden problem z głowy.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: marceli » 22 wrz 2010, 1:15

Bez śladu miałem na myśli "bez dodatkowych dziur"

Owszem ,jak sprzedający zostawiał CB a kupujacy chciał, to się cieszyli.A jak chciał zabrać,lub kupujacy używa auta po bułki i do kościoła i nie chce CB?
Dobra bo robi się oftop.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: bassman » 24 wrz 2010, 16:19

Po tej dyskusji nasuwa mi się jedno pytanie:
Czy montujecie antenę CB dla siebie i dla Was jest ważne, jak bardzo profesjonalnie ma być zamontowana, czy patrzycie na to aby samochód sprzedać w stanie lepszym niż teraz użytkujecie? Trochę panaroiczne podejście, podobne do tego z pokrowcami na fotele (żeby je mieć w stanie idealnym) na których siedzimy i je oglądamy, zaś po sprzedaży inny będzie się cieszył bardziej od nas...
To jest tylko samochód, który ma spełniać jakąś funkcję i w zależności od niej wymaga pewnych modyfikacji, mających na celu wygodę naszą, a nie przyszłych właścicieli. Gwarantuję też, że przez przyszłego właściciela, lepiej postrzegana jest fachowo zrobiona dziura w dachu, niż nagięty/zarysowany/pęknięty/skorodowany rant klapy lub innego elementu nadwozia.

Abstrahując od wszystkiego to założę się że wszyscy przeciwnicy dziurawienia samochodu będą pierwszymi co to uczynią jeśli padnie im antena radiowa w szybie (tudzież gdzie indziej) jeśli auto nie będzie miało fabrycznego otworu na antenę radiową.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: marceli » 24 wrz 2010, 18:40

bassman to nie jest żadne paranoiczne podejście tylko myślę poprostu co będzie jak podejme decyzję sprzedaży itp.Trochę myslę w przyszłość.
Samochód spelnia moje wymogi i bede go "ulepszał" nie mysląc o następcy.
Co do pokrowców....troche nie trafiłeś.
Nie potrzebuję 2metrowej anteny na środku dachu , wystarczy mi ta ok metrowa na klapie i klapy mi nie urwie nie porysuje nie zardzewieje bo mam dobrze zamontowaną.
Jak ktoś chce i jest mu potrzebna niech montuje nawet osiem dziur gdzie chce.
Pozdrawiam.

PS. Co do padniecia anteny która jest w szybie , nie nie zrobię dziury gdyż są dostepne anteny wewnętrzne.Też dobre.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”