Pytania o Lybrę

Moderator: stabraf

(F)ragol

Pytania o Lybrę

Post autor: (F)ragol » 11 paź 2010, 22:04

Witam serdecznie mam kilka pytań dotyczących Lancii Lybry 2,4 combi. Kupiłem taka niedawno i jest ok. tylko mam kilka pytań co do jej zachowania.
1. Zaczeła mi dymić i to najgorzej jak jade na lajcie 100-115km/h na 5 biegu , i jak gdzieś górka czy wzniesienie na 5 biegu to daje , że hoho. Moze jakieś porady z doświadczeń
2. Dzisiaj pierwszy raz usłyszałem 3 elektroniczne dźwięki po sobie , na komputerze sie nic nie wyświetliło , może ktos wie co to takiego.
3. I jeszcze jedno jako , że robi sie zimno a mam debasto , prosiłbym o jakąś insrtrukcje do niego czy jak , bo ponoć można go zaprogramować tak , że 5 minut przed odpaleniem auta rano juz je nagrzeje.
Z góry dziękuje bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie ;)

p.s. i mi się jeszcze przypomniło , chodzi o telefon czy jak go mam to napewno jest system głośnomówiący czy nie we wszystkich modelach??
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 8:17 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Umieszczamy posty w odpowiednich działach/Nadużywanie wielkich liter/Szukamy na forum zanim po raz setny zadamy te same pytania

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: PYTANIA O LYBRZE

Post autor: paśny » 11 paź 2010, 22:07

(F)ragol pisze:2. Dzisiaj pierwszy raz usłyszałem 3 elektroniczne dźwięki po sobie , na komputerze sie nic nie wyświetliło , może ktos wie co to takiego.
To najprawdopodobniej ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu nawierzchni.
Viva la macchina

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PYTANIA O LYBRE

Post autor: sel » 12 paź 2010, 7:40

Odnośnie dymienia to podpięcie pod kompa i prawidłowa interpretacja odczytów prawdę powie.Na początek spróbuj odpiąć przepływomierz i spróbować,ale dużo było o podobnych problemach na forum.Trzeba użyć opcji szukaj.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Pytania o Lybrę

Post autor: FXX » 12 paź 2010, 19:22

Na jaki kolor Ci dymi? Niebieski, czarny?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

(F)ragol

Re: Pytania o Lybrę

Post autor: (F)ragol » 12 paź 2010, 23:22

a dymi i tak i tak jak tak jest mała górka to raczej niebieski ale jak dam sandał to czarny

Awatar użytkownika
brzoznik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 17 lut 2010, 20:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: PYTANIA O LYBRZE

Post autor: brzoznik » 13 paź 2010, 22:27

psadow2 pisze:
(F)ragol pisze:2. Dzisiaj pierwszy raz usłyszałem 3 elektroniczne dźwięki po sobie , na komputerze sie nic nie wyświetliło , może ktos wie co to takiego.
To najprawdopodobniej ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu nawierzchni.
pytanie padało już z 1000 razy, przy temp. = 3 stopnie celsjusza lub mniej słychać sygnał.
p.s. i mi się jeszcze przypomniło , chodzi o telefon czy jak go mam to napewno jest system głośnomówiący czy nie we wszystkich modelach??
jest głośnomówiący, bo inaczej telefon pokładowy by nie działał...
Lancia Lybra SW 1,9 JTD LX

Pozdrawiam:)

Codee

Re: Pytania o Lybrę

Post autor: Codee » 13 paź 2010, 22:30

Dymienie ustanie najprawdopodobniej jak zaślepisz zawór EGR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”