Kappa 3.0 - przewody wspom. hamulca/odpow. odmy

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Kappa 3.0 - przewody wspom. hamulca/odpow. odmy

Post autor: szarkiz » 18 sty 2011, 20:27

Pytanie z serii "co to za część"

Przewód opisany symbolem B to chyba przewód od serwo. Chyba, pewności nie mam. Przewód w szarym oplocie znika gdzieś w czeluściach za silnikiem.

Natomiast zupełnie nie wiem co to za przewód oznaczony symbolem A. Oznaczyłem go dodatkowo numerami 1 i 2 w miejscach gdzie się kończy i zaczyna, bo zdjęcie lekko niewyraźne.
Przewód wychodzi z kroćca na tylnej ściance kolektora ssącego (pkt2) i wchodzi w jakiś zawór czy coś (pkt1).
Wg Epera taki przewod nie istnieje w moim aucie, serwisant w ASO powiedzial ze ten zawor (pk1) to chyba jakis akumulator powietrza.

No i teraz najważniejsze...
Jak już uda się te dwa przewody zidentyfikować to ja chętnie je kupie jeśli ktoś ma.

Kappa 3.0 automat, rocznik 96.
VIN: ZLA 838 0000 206 0500
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

argenta67

Re: Kappa 3.0 - identyfikacja 2 części.

Post autor: argenta67 » 18 sty 2011, 20:55

Przewód "B" od wspomagania hamulca, przewód "A" to odpowietrzenie odmy.

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Kappa 3.0 - identyfikacja 2 części.

Post autor: szarkiz » 18 sty 2011, 21:28

Dziękuję... czy aby takowe przewody asan posiadasz ? Jestem gorąco zakupem owych zainteresowany.

argenta67

Re: Kappa 3.0 - identyfikacja 2 części.

Post autor: argenta67 » 18 sty 2011, 21:52

:nono:
szarkiz pisze:Dziękuję... czy aby takowe przewody asan posiadasz ? Jestem gorąco zakupem owych zainteresowany.
:nono:

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kappa 3.0 - przewody wspom. hamulca/odpow. odmy

Post autor: prezesjm » 19 sty 2011, 11:38

Skąd oni tych serwisantów biorą. Ta puszka to zwykły separator par oleju, olej oddzielony od powietrza spływa sobie małym wężykiem do miski olejowej.

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Kappa 3.0 - przewody wspom. hamulca/odpow. odmy

Post autor: szarkiz » 19 sty 2011, 11:50

Nie wiem gdzie ich znajdują... dodam ze to ASO Fiat.

Poki co przewod od serwo zakleiłem taśmą... pęknięcie jest spore, okolo 4 cm długości.
Przewod odmy syczy przy zacisku na króću od kolektora. Z tym nic nie zrobie. Musze kupić nowy/używany.

Na razie musi wystarczyć.

Boorek

Re: Kappa 3.0 - przewody wspom. hamulca/odpow. odmy

Post autor: Boorek » 22 sty 2011, 0:04

szarkiz pisze:Nie wiem gdzie ich znajdują... dodam ze to ASO Fiat.

Poki co przewod od serwo zakleiłem taśmą... pęknięcie jest spore, okolo 4 cm długości.
Przewod odmy syczy przy zacisku na króću od kolektora. Z tym nic nie zrobie. Musze kupić nowy/używany.

Na razie musi wystarczyć.
no nie gadaj że będziesz kupował używane przewody... ten od odmy zdejmij i spróbuj skrócić tam gdzie syczy, jeśli się da. Jeśli nie idź do jakiegoś motoryzacyjnego sklepu z dobrym zaopatrzeniem i dobierz z metra, albo do sklepu z częściami wodno gazowo kanalizacyjnymi... a ten od serwa podejrzewam że dorobisz w podobny sposób, a jak ma zakute końcówki to poszukaj kogoś w swoich okolicach co zajmuje się hydrauliką (np. serwis koparek i tego typu sprzętu) tam bez problemu Ci dorobią. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”