Zakup Lancii Lybry 1.9 diesel

Moderator: stabraf

Mareve
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2011, 10:42
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Zakup Lancii Lybry 1.9 diesel

Post autor: Mareve » 24 sty 2011, 10:50

Witam szukam autka do 10 000 i przeglądałem fora allegro i spodoba mi się Lybra ale praktycznie nic nie wiem o tym aucie.Czy warto kupić te autko ? Jakie są ceny części do niego? Czy jest awaryjne? Na co zwracać szczególną uwagę?

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Kris » 24 sty 2011, 10:59

heh... Temat rzeka...
dostosuj się do regulaminu forum...
i poświęć jakąś godzinę na poczytanie sobie o tym samochodzie na naszym forum. Z pewnością naświeli Ci się obraz fajnie wyposażonego samochodu za rozsądną cenę

Powodzenia w szukaniu tego wymarzonego
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Rafako

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Rafako » 24 sty 2011, 11:01

Mareve pisze:Witam szukam autka do 10 000 i przeglądałem fora allegro i spodoba mi się Lybra ale praktycznie nic nie wiem o tym aucie.Czy warto kupić te autko ? Jakie są ceny części do niego? Czy jest awaryjne? Na co zwracać szczególną uwagę?
Jeśli szukasz autka do 10 000 to nie warto. Jeśli szukasz autka do 12 000 czy 14 000 to może prędzej.
W Twoim założeniu cenowym mieszczą się najtańsze i najstarsze egzemplarze tego pojazdu wyposażonego w silnik 1,9 jtd.
- logika podpowiada, że będą to pojazdy wymagające jakichś tam inwestycji...
- rozsądek podpowiada, że kupując najtańszego parcha, można na tym wyjść "jak Zabłocki na mydle"...
- praktyka podpowiada, wszyscy na Forum co pokupowali jakieś najtańsze śmietniki, zawsze dokładali do nich na początku. Jedni 1500 zł na standardowy pakiet startowy inni...

...np. 4000 zł bo okazywało się, że nieuczciwy handlarz polepił silnik na sznurek i druty i pogonił szrota jeleniowi...
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. - serce podpowiada, że Lybra to dobry, komfortowy i dający się polubić samochód. Zaś koszty jego utrzymania są porównywalne z konkurentami (czytaj: porównujemy Lybrę z AUDI A4, BMW serii 3 albo VW Passatem a nie z jakąś kiblowatą astrą 1,6 tylko dlatego, że i jedno i drugie kosztuje 10 000).

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Heathen » 24 sty 2011, 11:24

Podpisuje się pod postem Rafako rękami i nogami.

Dodam od siebie jeszcze, że jak ktoś zakochał się w Lybrze, i mu sie podoba niech kupuje.

Jeśli ktoś jednak chce to kupić by w cenie kiblowatej Astry dostać dobrze wyposażone autko z segmentu D+, by móc potem "lansować" niech sobie daruje i kupi wspomnianą Astrę.
QV...soon:)

Mareve
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2011, 10:42
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Mareve » 24 sty 2011, 11:55


Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6299
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: vanisch » 24 sty 2011, 14:54

Rafako pisze:
Mareve pisze:Witam szukam autka do 10 000 i przeglądałem fora allegro i spodoba mi się Lybra ale praktycznie nic nie wiem o tym aucie.Czy warto kupić te autko ? Jakie są ceny części do niego? Czy jest awaryjne? Na co zwracać szczególną uwagę?
Jeśli szukasz autka do 10 000 to nie warto. Jeśli szukasz autka do 12 000 czy 14 000 to może prędzej.
W Twoim założeniu cenowym mieszczą się najtańsze i najstarsze egzemplarze tego pojazdu wyposażonego w silnik 1,9 jtd.
- logika podpowiada, że będą to pojazdy wymagające jakichś tam inwestycji...
- rozsądek podpowiada, że kupując najtańszego parcha, można na tym wyjść "jak Zabłocki na mydle"...
- praktyka podpowiada, wszyscy na Forum co pokupowali jakieś najtańsze śmietniki, zawsze dokładali do nich na początku. Jedni 1500 zł na standardowy pakiet startowy inni...

...np. 4000 zł bo okazywało się, że nieuczciwy handlarz polepił silnik na sznurek i druty i pogonił szrota jeleniowi...
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. - serce podpowiada, że Lybra to dobry, komfortowy i dający się polubić samochód. Zaś koszty jego utrzymania są porównywalne z konkurentami (czytaj: porównujemy Lybrę z AUDI A4, BMW serii 3 albo VW Passatem a nie z jakąś kiblowatą astrą 1,6 tylko dlatego, że i jedno i drugie kosztuje 10 000).
Znajomy kupił ponad rok temu Lybrę SW 1.9 JTD w wersji Business za ok 10tys z opłatami, auto bezawaryjne i wiele nie musiał do niej dokładać, a autem jeździ przede wszystkim na dłuższe trasy
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Rafako

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Rafako » 24 sty 2011, 15:33

vanisch pisze:
Rafako pisze:
Mareve pisze:Witam szukam autka do 10 000 i przeglądałem fora allegro i spodoba mi się Lybra ale praktycznie nic nie wiem o tym aucie.Czy warto kupić te autko ? Jakie są ceny części do niego? Czy jest awaryjne? Na co zwracać szczególną uwagę?
Jeśli szukasz autka do 10 000 to nie warto. Jeśli szukasz autka do 12 000 czy 14 000 to może prędzej.
W Twoim założeniu cenowym mieszczą się najtańsze i najstarsze egzemplarze tego pojazdu wyposażonego w silnik 1,9 jtd.
- logika podpowiada, że będą to pojazdy wymagające jakichś tam inwestycji...
- rozsądek podpowiada, że kupując najtańszego parcha, można na tym wyjść "jak Zabłocki na mydle"...
- praktyka podpowiada, wszyscy na Forum co pokupowali jakieś najtańsze śmietniki, zawsze dokładali do nich na początku. Jedni 1500 zł na standardowy pakiet startowy inni...

...np. 4000 zł bo okazywało się, że nieuczciwy handlarz polepił silnik na sznurek i druty i pogonił szrota jeleniowi...
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. - serce podpowiada, że Lybra to dobry, komfortowy i dający się polubić samochód. Zaś koszty jego utrzymania są porównywalne z konkurentami (czytaj: porównujemy Lybrę z AUDI A4, BMW serii 3 albo VW Passatem a nie z jakąś kiblowatą astrą 1,6 tylko dlatego, że i jedno i drugie kosztuje 10 000).
Znajomy kupił ponad rok temu Lybrę SW 1.9 JTD w wersji Business za ok 10tys z opłatami, auto bezawaryjne i wiele nie musiał do niej dokładać, a autem jeździ przede wszystkim na dłuższe trasy
Pogratulować znajomemu. Szkoda, że Twoje "wiele nie musiał dokładać" niewiele mówi. Dla jednego wiele to 100 zeta dla innego 5000, więc może po prostu napisz ile to jest to "niewiele" i nasz nowy kolega będzie miał jasną sytuację ile musi dołożyć do tych "cudeniek za dyszkę"...
...oczywiście przy założeniu, że jest takim farciarzem jak Twój znajomy ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Codee

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Codee » 24 sty 2011, 16:21

To zależy jak ktoś podchodzi to zakupu Lybry. Ja też dałem nie wiele, jednak liczyłem się że tam trzeba będzie włożyć trochę pieniążków, zwłaszcza że dużo jeździłem. Robiłem to sukcesywnie tak jak to padało po kolei
- sprzęgło ( 800 zł )
- turbo, pierścienie i głowica przy okazji ( 4500 zł )
- obecnie dwumas po wymianie wraz ze sprzęgłem i takimi drobnostkami ( 2770 zł )
- że zaliczyłem kiedyś dziurę głęboką na 30 cm w Sosnowcu zabuliłem 3000 zł tak ot ( alumy 2 szt, opony 2 sztuki, wahacz alu tył, wahacz przód, łożysko tył, łożysko przód, łącznik stabilizatora ) maglownicę do dziś mam do regeneracji ale to poczeka.

Uważam, mimo wszystko, że auto bardzo fajne i nie narzekam, że wkładam, bo przecież to Lybra, a nie jakiś Fiat : gafa :
Po ostatniej dokładce za dwumasę auto rwie do przodu tak szybko i sprawnie że w szoku jestem że już 120 km/h, a lekko musnąłem gaz : gafa :
Zrobiłem nim 90 tyś km w dwa lata, gdyby nie cena okazyjna to bym pewno pluł sobie w twarz. A tak jak w podpisie ZADOWOLONY POSIADACZ


Chyba mogę powiedzieć, że jest mnie stać na Lybrę mimo wszystkiemu i wszystko ;)

pozdrawiam

ps. zapomniałbym opony letnie nowe Pirelli P6 4 sztuki 900 zł, zimowe Kleber HP2 4 sztuki 900 zł, felgi stalowe 300 zł 4 szt.

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: piterstilo » 24 sty 2011, 20:50

Ps. - serce podpowiada, że Lybra to dobry, komfortowy i dający się polubić samochód. Zaś koszty jego utrzymania są porównywalne z konkurentami (czytaj: porównujemy Lybrę z AUDI A4, BMW serii 3 albo VW Passatem a nie z jakąś kiblowatą astrą 1,6 tylko dlatego, że i jedno i drugie kosztuje 10 000).[/quote]


Witam, czy porównanie Lancii Lybry do Rovera nie będzie dla tej pierwszej zniewagą ?
Wydaje mi się że że angielskie wyobrażenie komfortu, luksusu i stylu nie jest chyba zbyt odległe od włoskiego?
Ale i tak osobiście wolę Lybrę.
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

wacia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:40
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: wacia » 24 sty 2011, 23:25

Jak tak czytam te posty to mam wrażenie że odradzacie koledze kupno Lancii... Co do kosztów to zależy na jaki egzemplarz trafisz, ja jak na razie nie włożyłem złotówki w Lybre, jestem z niej w pełni zadowolony:)

Mac
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 27 paź 2010, 8:26
Lokalizacja: Turawa

Re: Zakup Lanci Lybry 1.9 diesel

Post autor: Mac » 25 sty 2011, 8:17

Ja za swoją w listopadzie 2010r (2002r 2,4jtd) zapłaciłem 15 tys. Z góry nastawiłem się się, że trzeba będzie wydać trochę grosza:
-rozrząd
-czujnik położenia wałka rozrządu - uszkodziłem przy wymianie pompy wody :)
-pasek wielorowkowy wraz ze wszystkimi kołami i napinaczem- coś piszczało i nie chciałem robić dwa razy
-termostat
-czujnik położenia wału
-świece żarowe
-klocki tył
-oczywiście olej, wszystkie filtry, płyn chłodniczy
Całość 2300
Ale teraz jeździ ja ta lala :))

supermorelka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Lancii Lybry 1.9 diesel

Post autor: supermorelka » 25 sty 2011, 11:03

Za swoją Lybrę SW 1,9 2004r zapłaciłem niecałe 18 tysi. Po zakupie oczywiście wymiana rozrządu, płynów+jeden stabilizator.
Od września 2010 leje ropkę i płyn do spryskiwaczy. W tej chwili to jedyny koszt eksploatacji.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakup Lancii Lybry 1.9 diesel

Post autor: Polej » 25 sty 2011, 14:33

oj tam oj tam, wszyscy macie niskie koszty utrzymania, bo tylko lejecie i jeździcie. :lol: :lol: Ale nie doprowadzacie ich do 'stanu idealnego', stąd Wasz brak problemów :lol: :lol: zobaczycie, co będzie, jak kupicie następną : gafa :
Bedzie to samo :-P :-P

Oczywiście żartuję sobie nieco tylko, coby nie byli wszyscy spięci : gafa :

A odnośnie pomysłu z zakupem Lybry- bardzo dobry pomysł, jednak nie wiem, czy rozsądnie jest kupić Lybrę w tej cenie. Oczywiście cena nie zawsze świadczy o tym, co auto sobą reprezentuje, ale w 70 procentach przypadków już przy oględzinach wychodzi na to, że auto wymaga dużych środków dodatkowych. Chociaż tutaj też roczniki mają znaczenie, Lybry z 99 będą teoretycznie znacznie tańsze od tych od 2000, bo tak działa rynek. Osobiście nie kupowałbym samochodu z 1 czy 2 roku jego produkcji- ale to tylko mój pogląd, nie musicie się zgadzać;)

Sprecyzuj jeszcze jakie silniki Cię interesują bardziej, a jakie mniej..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

supermorelka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Lancii Lybry 1.9 diesel

Post autor: supermorelka » 26 sty 2011, 1:47

Polej pisze:oj tam oj tam, wszyscy macie niskie koszty utrzymania, bo tylko lejecie i jeździcie. :lol: :lol: Ale nie doprowadzacie ich do 'stanu idealnego', stąd Wasz brak problemów :lol: :lol: zobaczycie, co będzie, jak kupicie następną : gafa :
Bedzie to samo :-P :-P

ale właśnie po przeglądzie u uznanego forumowicza okazało się, że Lucia wymaga tylko wymiany rozrządu i płynów (przepraszam , że nie wziąłem pierwszej lepszej)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”