Dedra - zablokowany zamek drzwi

pasiak1987
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2010, 6:14
Lokalizacja: łódź

Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: pasiak1987 » 01 lut 2011, 8:45

Witam. nie wiem co się stało ale ostatnio normalnie jak zawsze wróciłem do domu i zamknąłem autko jednak dosłownie po momencie (30sek.) przypomniałem sobie że zostawiłem w aucie plecak no i mogiła kluczyk przekręca się w stronę zamknięcia ale otworzyć auta nie mogę, w ogóle kluczyk nie chce drgnąć. tak jak by coś blokowało zamek. jak mam otworzyć autko bez wybijania szyby?? zamek od strony pasażera nie działa:( Pomocy. P.S. chodzi o dedrę z roku 92. 1.6
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 9:06 przez Pingvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł na zgodny z zasadami działu.

Alan

Re: jak otworzyć auto nie z kluczyka ?? Pomocy

Post autor: Alan » 01 lut 2011, 8:52

przez bagażnik nie ma opcji?

kiedyś w Audi miałem podobny problem,dopasowałem mocny śrubokręt płaski do wkładki i po złapaniu w "żabkę" ukręciłem zamek...auto otwarłem zamek do wymiany...ale szyby całe.Zawsze to mniejsza strata.

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: solarzmr » 01 lut 2011, 9:16

Ostatnio kolega zatrzasnął kluczyki w samochodzie, więc nie kombinując zbytnio zadzwonił po specjalistę od otwierania drzwi. Tamten załatwił sprawę w 30 sekund. Upchnął woreczek w szczelinie między drzwiami i słupkiem, potem podłączył zbiornik ze sprężonym gazem i wypełnił woreczek, który odchylił ramkę okna od karoserii i przez szczelinę wsadził kawałek drutu i otworzył samochód od środka. Zainkasował stówkę i po problemie.

Zadzwoń może po takiego specjalistę, a jak już będziesz miał otwarte napraw zamek.

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: bargaw3181 » 01 lut 2011, 9:49

Ja zamiast płacić 100zł sam odciągnąłem górną część drzwi i włożyłem drut i otworzyłem drzwi... :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: stabraf » 01 lut 2011, 11:22

A ja w sobotę takiej miłej Pani otwierałem nexię- wyciągnąłem listwę zewnętrzną tą przy szybie i tą listwą przez szczelinę między blachą zewn. drzwi a szybą otworzyłem autko :D

Awatar użytkownika
krzysiek2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 199
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: pabianice

Re: Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: krzysiek2 » 01 lut 2011, 11:36

Kiedyś otwierałem tak jak pisze "stabraf" i zawsze się udawało
spróbuj może naoliwić zamek , może puści

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: Mariusz91 » 01 lut 2011, 12:02

Tak samo Themę otwierałem jak mi się cholera sama zamknęła z odpalonym silnikiem :D Tyle że przez tylne drzwi, bo w tylnych drzwiach jest "dzyngiel" od blokady :D

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - zablokowany zamek drzwi

Post autor: jerzy » 02 lut 2011, 9:11

pasiak1987 pisze:Witam. nie wiem co się stało ale ostatnio normalnie jak zawsze wróciłem do domu i zamknąłem autko jednak dosłownie po momencie (30sek.) przypomniałem sobie że zostawiłem w aucie plecak no i mogiła kluczyk przekręca się w stronę zamknięcia ale otworzyć auta nie mogę, w ogóle kluczyk nie chce drgnąć. tak jak by coś blokowało zamek. jak mam otworzyć autko bez wybijania szyby?? zamek od strony pasażera nie działa:( Pomocy. P.S. chodzi o dedrę z roku 92. 1.6

Witam u mnie się to dzieje od dawna i zawsze w zimie,chociaż w lecie też czasem się zablokuje.
Po prostu zamek jest wyrobiony i zapadka blokuje się - ja kluczykiem przekręcam raz w prawo raz w lewo aż się otworzy.Czasami wchodzę drzwiami od strony pasażera.Po zamknięciu jak się nie chce otworzyć to jeszcze raz dociąg do zamknięcia i potem do otwarcia powinno puścić,można czasami użyć pięści itp. A najlepiej kupić cały zamek.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”