Dedra 1.6 - słabe hamulce

Underworld3
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2010, 12:08
Lokalizacja: Tczew

Dedra 1.6 - słabe hamulce

Post autor: Underworld3 » 18 lut 2011, 10:27

Witam.
2 miesiące temu wymieniałem klocki hamulcowe z przodu.Wszystko przez 2 miesiące było ok,raz jechałem i pedał hamulca wpadł w podłogę,zobaczyłem a w zbiorniczku nie było płynu.Wszędzie sucho żadnego wycieku,postanowiłem odpowietrzyć hamulce no i niestety nie są zapowietrzone wszystko jet ok.Servo działa sprawdzone.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 22:17 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawiłem tytuł zgodnie z zasadami

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dedra - 1.6 - Słabe hamulce

Post autor: bargaw3181 » 20 lut 2011, 21:28

Jeżeli wyciekł Ci cały płyn to, gdzieś musisz mieć wyciek...
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra 1.6 - słabe hamulce

Post autor: jerzy » 21 lut 2011, 10:23

Underworld3 pisze:Witam.
2 miesiące temu wymieniałem klocki hamulcowe z przodu.Wszystko przez 2 miesiące było ok,raz jechałem i pedał hamulca wpadł w podłogę,zobaczyłem a w zbiorniczku nie było płynu.Wszędzie sucho żadnego wycieku,postanowiłem odpowietrzyć hamulce no i niestety nie są zapowietrzone wszystko jet ok.Servo działa sprawdzone.

Witam a jak ustaliłeś ,że nie są zapowietrzone? A jak dolałeś płynu-czy sprawdziłeś po naciśnięciu pedału czy nie ma gdzieś wycieku przy kole,np na wężykach?. Przecież gdzieś coś musiał wycieknąć jak był zbiorniczek pusty.
Jak po uruchomieniu silnika naciśniesz pedał hamulca i za pierwszym razem jest niski a następnie pod pompujesz rośnie pedał - to znaczy,że jest powietrze w układzie.Jeżeli w zbiorniczku było pusto to układ mógł nałapać powietrza i trzeba długiego odpowietrzania.Ja sam odpowietrzam hamulce jak nie ma kogoś do pompowania pedałem.Zaczyna się od prawej najdalszej strony czyli prawy tył,potem lewy tył i prawy przód itp.Można też inaczej samemu.Powietrze przedostaje się tam gdzie ma najwyżej.Np podnosisz cały przód do góry ściągasz koła zakładasz wężyki na odpowietrzniki podkładasz słoiki i popuszczasz odpowietrzniki płyn stopniowo będzie wypływał a z nim powietrze.Można to przyspieszyć wdmuchując powietrze przez odpowietrznik korka zbiorniczka przystawiając wąż kompresora (jak się go ma).Dolewaj płynu do zbiorniczka,tylko bez powietrza(nie wstrząśnięty)Jak będziesz miał wężyki przezroczyste możesz zaważyć wychodzące powietrze ,jeżeli takie będzie.Pamiętaj ,że dopiero po dokręceniu odpowietrzników możesz naciskać pedał hamulca,.....,,

Pozdrawiam
___________
dedra 19tdsl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”