Delta z Bielska-Białej

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Delta z Bielska-Białej

Post autor: kuba88 » 22 lut 2011, 20:16

Od jakiegoś miesiąca szukałem swojej wymarzonej lancii. Jako, że nie dysponowałem zbyt dużymi środkami finansowymi zainteresowała mnie oferta pewnej lancii delty z Bielska-Białej skracamy linki. Na pierwszy rzut oka oferta kusząca. Za 2500 zł otrzymujemy co prawda nie młodą Deltę bo z 94r, z silnikiem 1.6 i standardowym wyposażeniem dla niej, dodatkowo jak to Lancia, w pełnym ocynku - nic tylko ustalić szczegóły i jechać po marzenia. Szybki telefon odebrany przez miłego starszego pana tylko uświadomił mnie o słuszności decyzji. Nowe praktycznie całe zawieszenie z przodu i z tyłu. Z entuzjazmem pojechałem do Bielska. To co zobaczyłem na miejscu można określić jednym zdaniem: Większy szrot naprawdę ciężko znaleźć. Blacharsko jeszcze nie jest źle, jakieś dwa baranki na nadkolach, ponoć dlatego, że jedno przytarte, a drugie dla równowagi, kilka wgnieceń co jak na rok (1994 przyp.) nie jest źle. Silnik już wskazuje ślady zużycia, obudowa filtra powietrza poklejona taśmą izolacyjną, niezbyt ciekawa praca silnika na wolnych obrotach. W środku straszny syf, od razu widać, że właściciel nie przykładał uwagi do czegoś takiego jak porządek w kabinie, dodatkowo minus, że było w niej palone. To wszystko daje obraz auta niezadbanego, ale nie szrotu, skąd zatem taka opinia? otóż nauczony doświadczenie postanowiłem wjechać na kanał. Reakcja właściciela już dawała do myślenia. W sumie to nawet mu się nie dziwię, bo po tym co zobaczyłem od spodu, zastanawiałem się czy nie żądać od niego zwrotu kosztów bezcelowej wycieczki. Mówiąc krótko Delta nie miała podłogi. Widać było wcześniejsze nieudolne próby łatania i spawania. Całość trzymała się na wkrętach. Do tej pory dziwię się, że gość nie bał się do tego wsiadać i że się nie obudził tyłkiem na asfalcie. Podsumowując auto nie warte nawet złotówki, jeśli dawaliby za darmo to bym się zastanowił czy chcę sobie ściągać problemy na głowę. Można się jedynie zastanowić jeśli kupowalibyśmy poszczególne części. Żałuję jedynie, że nie miałem aparatu i nie porobiłem zdjęć tego, co prawdopodobnie kiedyś było podłogą i progami.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 22:23 przez kuba88, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Delta z Bielska-Białej

Post autor: bargaw3181 » 22 lut 2011, 20:20

: ok2 :
Niestety nawet na takie cukierki można natrafić...
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Rafako

Re: Delta z Bielska-Białej

Post autor: Rafako » 22 lut 2011, 20:59

Proponuję dorzucić jakiegoś print screena z ogłoszenia, żeby było wiadomo o jakie cudo chodzi nawet jak aktualne ogłoszenie wygaśnie. Też dzwoniłem do tego dziadka i też mi powiedział, że auto "miód malyna"...
...na szczęście trafiła się Y10 i nie musieliśmy nawet oglądać tego zielonego cuda.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Delta z Bielska-Białej

Post autor: Dawid » 22 lut 2011, 21:01

Kuba pojeździłeś trochę i kilka sztuk widziałeś...wiesz teraz że niełatwo znaleźć auto w dobrym stanie.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
NIKI
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 712
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Delta z Bielska-Białej

Post autor: NIKI » 22 lut 2011, 21:43

Obrazek
Moje byłe Włoszki

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”