Dedra - luzy na kole przednim

adinek007
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 28 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Kielce

Dedra - luzy na kole przednim

Post autor: adinek007 » 28 lut 2011, 15:11

Witam
Auto posiada luz na kole przednim od strony pasażera ale tylko na boki Końcówka drążka jest dobra Wydaje mi się ze jest luz miedzy końcówka a maglownicą Czy jest to możliwe i co to może być? Jest to auto Lancia Dedra 1.8 77Kw

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Luzy na kole przednim Dedra

Post autor: bargaw3181 » 28 lut 2011, 15:14

Jedź na trzepaczkę za 20 zł sprawdzą Ci dokładnie i sam też wejdziesz pod autko i będziesz miał pewność.
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

adinek007
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 28 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Kielce

Re: Dedra - luzy na kole przednim

Post autor: adinek007 » 03 mar 2011, 18:54

Okazało się ze jest to drążek kierowniczy Teraz mam takie pytanie jak go odkręcić? Na nowym drążku jest nacięcie na klucz lecz na starym go nie ma Jeżeli przekręcę na siłę drążek czy nie uszkodzę maglownicy?Nie wiem czy drążek jest zabezpieczony w jakiś sposób przed samoczynnym odkręceniem od maglownicy Zauważyłem ze w siłowniku wychodzącym z maglownicy w miejscu gdzie jest wkręcany drążek jest nawiercona mała dziurka a z drugiej strony od strony grodzi da się palcem wyczuć wycięcie. Mozę ktoś wie do czego to służy?

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Dedra - luzy na kole przednim

Post autor: Gros » 03 mar 2011, 21:47

Drążek nie jest zabezpieczany niczym - a odkręcenie jest proste weź żabkę hydrauliczną jakiś nastawny klucz by przetrzymać listwę i odkręcisz . Tylko zanim zdejmiesz końcówkę ze starego drążka zmierz i zaznacz odległość byś nie musiał jeździć na rozbieżnych kołach lub zbieżnych .Na koniec dobrze dokręć :D
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - luzy na kole przednim

Post autor: jerzy » 04 mar 2011, 9:28

Po odpięciu gałki od zwrotnicy i poluzowaniu na ramieniu maglownicy - ODKRĘCAJĄC LICZ ILOŚĆ PEŁNYCH RUCHÓW - by potem nową końcówkę drążka zakręcić mniej więcej w tej samej pozycji.Chodzi o zbieżność(wiadomo ,że trzeba jechać na ustawienie) ale żeby dojechać bez pisków opon zrób ja wyżej.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”