Delta - kontrolka check przy hamowaniu

Gramatyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2010, 16:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Delta - kontrolka check przy hamowaniu

Post autor: Gramatyk » 08 sty 2010, 16:50

Witam wszystkich!
Piszę ponieważ od pewnego czasu podczas wciśnięcia hamulca na desce rozdzielczej pojawia mi się czerwony napis "check" (taki jak przy np: nie zamkniętych drzwiach).
Oprócz napisu przy miniaturce auta (również na desce rozdzielczej) zapalają się dwie czerowne diody sygnalizujące że coś jest nie tak ze stopem.
Moje pytanie brzmi czym może to być spowodowane? Dodam że światła stopu działają zaś płynu hamulcowego jest wystarczająco.
Model to lancia delta z roku 1994 1.9TD.
Kupiłem go kilka dni temu i od zakupu coś takiego się dzieje.

Awatar użytkownika
makar70
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: kozienice

Odp: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: makar70 » 08 sty 2010, 17:05

kolego sprawdziłeś płyn ,klocki może trzeba wymienić
Lybra 1.9 JTD kombi

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: FXX » 08 sty 2010, 17:12

Tak jak kolega wyżej napisał, sprawdź płyn stan płynu hamulcowego i klocków :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Re: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: wacho_czk » 08 sty 2010, 17:36

Też tak kiedyś miałem, tyle że u mnie zapalał się check i kontrolki od stopów paliły się stale, czasem gasły po ponownym wciśnięciu hamulca. Sprawdź styki przy żarówkach, u mnie były lekko zaśniedziałe, działały bez zarzutu jednak komputer wywalał je jako przepalone.

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: mac1us » 08 sty 2010, 19:00

A ja znowu też tak miałem, że prawie przy każdym hamowaniu zapalał mi się check, a było to związene z tym, że poprostu światła nie świeciły, a winny był czujnik przy pedale. W Twoim przypadku będą to zaśniedziałe styki.
A co do stanu klocków to przypadkiem jeśli kończą się klocki to nie zapala się kontrolka hamulca ręcznego? Napewno nie zaświeci się check od niedziałających świateł, dlatego troche głupie mi się wydaje sprawdzanie stanu klocków i płynu hamulcowego jeśli jest to "usterka" elektryczna.

Gramatyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2010, 16:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: Gramatyk » 08 sty 2010, 21:06

Zaśniedziałe styki w światłach stopu na tyle? Jak to najskuteczniej doprowadzić do porządku? Aha i może tak jeszcze poza tematem co warto wymienić w tej delcie tuż po zakupie? Filtry, oleje, świece, pasek rozrządu?
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Odp: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: mac1us » 08 sty 2010, 22:04

Otwierasz klape bagażnika, pod szybą jest plastik który osłania "bebechy", a w nim są przykręcone dwa małe plastiki z tego co pamiętam na jedną śrubkę każdy. Jak je odkręcisz to będziesz miał dostęp do wtyczki, musisz ją wyciągnąc, a żeby to zrobic znów jeśli dobrze pamiętam to trzeba nacisnac kawałek wtyczki i wychodzi ładnie. Oczyśc styki w lampie nożykiem, czy papierem ściernym i możesz popsikac jakimś wd40 i powinno pomóc jeśli to to.

Co warto wymienic? Napewno olej, bo to diesel i rób to często co 10 tys razem z filtrem, pasek rozrządu, filtr paliwa, powietrza, świece raczej nie jeśli dobrze Ci zapala, no i moim zdaniem warto przejrzec stan hamulców, bo jeśli dopiero co ją kupiłeś to ktoś mógł już na tym oszczędzic, a reszta będzie wychodzic w "praniu"(przynajmniej tak w mojej delcie tak jest i w sumie lubie to).

Gramatyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2010, 16:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: Gramatyk » 08 sty 2010, 22:11

A propo bagażnika jak wymienić w nim siłowniki? bo u mnie całkiem padły a trochę ciężki jest jak jedną ręką trzeba wyciągać rzeczy z bagażnika a drugą trzymać klapę :D hehe
To coś skomplikowanego czy da radę samemu zrobić? Jakie siłowniki byście polecali?

m.m1981
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:10
Lokalizacja: gorka jaklińska

Re: Delta - Kontrolka check przy hamowaniu.

Post autor: m.m1981 » 04 sty 2012, 22:01

witam powiem tak co do silownikow to nie powiem ci jakie kupic bo nie wymienialem i nie wiem jakie beda dobre jakie nie a jesli chodzi o problem z hamulcem to powiem ci ze moim zdaniem jest temu winny czujnik ten przy pedale i tu ci powiem ze tego sie nie naprawia to sie wymienia na nowe koszt okolo 20 zeta

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5041
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta - kontrolka check przy hamowaniu

Post autor: Bichoń » 05 sty 2012, 8:15

Zgodzę się z przedmówcą, w mojej poprzedniej delcie winny był włącznik świateł stopu zamontowany przy pedale hamulca. Koszt 20zł, pasuje od innych fiatów. Zwróć tylko uwagę w sklepie, żeby był 3-pinowy (trzeci jest właśnie do diagnostyki).
Sprężyny bagażnika - tu ważne jest, czy masz klapę ze spojlerem, czy bez - on sporo waży. Sprężyny FA Krosno do delty można kupić na allegro, ja kiedyś kupiłem o sile 630N - i są trochę za słabe do klapy ze spojlerem + półka z głośnikami. Jak jest zimno, to zdarza się, że klapa opadnie. Ale widziałem też w ofercie sprężyny z siłą 800N - te powinny już dać radę (jakieś 40zł/sztuka)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”