Dedra - interfejs/soft ...

Anonymous

Dedra - interfejs/soft ...

Post autor: Anonymous » 19 wrz 2005, 12:57

No to Euroscan lub Uniscan układ na max-ie z picem albo amelem

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - interfejs/soft ...

Post autor: 2fines » 19 wrz 2005, 13:09

"majk" pisze:No to Euroscan lub Uniscan układ na max-ie z picem albo amelem
na picach nie dzialalem ale atmele przerabialem może i cos z tego wyjdzie ...hehe bedzie małe zgrabne i funkcjonalne.... 8) cos czuje ze ebz przeszkód sie nie obejdzie jak to w życiu ;) musze jeszczse poczytać i wybrać najmniejsze zło....

pozdro dla wszystkich zainteresowanych tematem 8)
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Dedra - interfejs/soft ...

Post autor: Anonymous » 19 cze 2006, 22:13

Witam!!
nie chcialem otwierac kolejnego tematu skoro ten nie rozwiazal problemu.

A moze cos drgnelo w tym temacie?

Na allegro dostepne sa interfejsy do Fiata/ Lanci Euroscan za 250 zł - chodzi mi o auta zprzed 1997 roku ze sterownikiem Magneti Marelli (sam mam lancie 2.0 16 V) Czy ktos tego uzywa???? Jak to sie sprawuje??

Powiem że juz dawno kupilbym to urzadzenie i przetestowal ale niestety nie mam dotepu do laptopa z dwoma comami... Czy nie ma jakiegos interfejsu na usb????

Zalezy mi przedewszystkim na odczycie lambdy, przyspieszenia zaplonu i knock sensora.

a marzeniem jest odczyt w/w parametrow na ekranie plamtopa - dostepne w nowszych autach z obd II.

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Dedra - interfejs/soft ...

Post autor: lancia1969 » 20 cze 2006, 0:25

Używam Euroscana zbudowanego według schematów z elektrody , juz pisałem o tym w jednym wątku.TUTAJ :D

Polecam - oczywiscie miernik to podstawa ale.... jak czujniki sa w ok masz wyswietlone wszystkie parametry- znacznie przyspiesza i ułatwia diagnostykę ( wartośc prawidlowa - piktogram zielony :wink: )

Problem dwóch com-ów mozna rozwiazac za pomoca karty PCMCIA tylko niestety jest droga bo musi dzialać w czystym DOS-ie ( przydzielenie pełnego adresu a nie emulacja ) ale sam laptop to może być nawet P II i win 95 , policzyłem i całośc nie licząc roboty to kwota około 800 zł z laptopem.
Co do wtyczki - hmm trzy piny Linia K , masa , +12 V - wtyczka czasami żle przewodzi i warto mieć same piny łatwiej i szybciej sie łączysz .

Gotowe urzadzenia można kupić na Allegro lub w Telwisie cena około 190 -239 zł
Grzegorz

GG 13364997

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - interfejs/soft ...

Post autor: 2fines » 20 cze 2006, 7:26

cos drgneło drgneło ...przez ten czas zbudowałem uklad mierzacy temperature oliwy temperature i na zewn .... dodatkowo zbudowałem komputer samochodowy narazie jest w fazie testowania nie jest az tak zaawansowany jak te które sa oferowane na allegro ale wszystko da sie zrobic i wkońcu jest moj własny :cool: , narazie nie mam czasu na to ale układ bedzie rozbudowywany i ulepszany. DOstepne funkcje komputera nie sa wyszukane narazie mam srednie i chwilowe spalanie , pomiar predkosci na bierzaco , srednia predkosc i inspekcja ....PLanuje odczut temperatury oliwy cieczy temperatury na zewn, stan sondy lambda na bierzaco... i zastosowanie wiekszego LCD-ka narazie jest 2x16 zdecydowanie za mały.

Teraz mecze magistrale IC2 i 1-wire :) chodzi o kalendarz i zegar czasu rzeczywistego i uklad pcf8583 :) prawie rozgryziony:P

"lancia1969" pisze:Używam Euroscana zbudowanego według schematów z elektrody , juz pisałem o tym w jednym wątku.TUTAJ :D

Polecam - oczywiscie miernik to podstawa ale.... jak czujniki sa w ok masz wyswietlone wszystkie parametry- znacznie przyspiesza i ułatwia diagnostykę ( wartośc prawidlowa - piktogram zielony :wink: )

JEstem narazie w polowie drogi zbieram elementy problem z at90s2313 wycofany z produkcji. Na allegro sa w oszałamiajacej cenie 25zl kiedyś sam proc kosztował max 6zeta :evil: Ai jeszcze jedno pytanie do Ciebie jakiego używasz programatora i czy płytke sam wytrawiałeś czy napająku i mam nadzieje ze w wersji SMD .. POwiedz mi kolego jak to urzadzonko sie sprawuje njie ma problemów z podłaczeniem sie pod nasze dedry.Jakies fotosy moze posiadasz wzglednie filmy..

pozdrawiam zainteresowanych a teraz do pracy : yesyes :
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”