Z Lybry na Thesis?

Moderator: stabraf

Gregory76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:21
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Białystok

Z Lybry na Thesis?

Post autor: Gregory76 » 11 sty 2012, 22:35

Jako zadowolony użytkownik Lybry z silnikiem 2,4JTD, chciałbym zadać kilka pytań odnośnie Thesisa, na temat którego nie ma zbyt wielu informacji - oprócz wersji silnikowych. Nie ukrywam, że kupując Lybrę wybrałem to, na co było mnie stać a nie to, co najbardziej mi się podobało :)
1. Jaka kwota gwarantuje zakup tego auta z wiarygodnym przebiegiem i dobrym/bardzo dobrym stanem technicznym nie drenującym od razu budżetu?
2. Czy należy się obawiać trwałości amortyzatorów Sky-Hook? Ceny nie są zapewne okazyjne.
3. Jakie wersje wyposażeniowe występowały w tym modelu? Czy są gdzieś dostępne specyfikacje?
4. Czy generalnie warto przymierzać się i zbierać na to auto - czy po prostu odpuścić i szukać wśród innych modeli Alfy (np. 166) lub czekać aż stanieje chociażby Delta III :)

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa / 2002

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: edym » 11 sty 2012, 22:41

1. Żadna kwota tego nie gwarantuje...można kupić złom i za 45 tysi ale można utrzymaną za 33 ;)
2. Z mojego doświadczenia nie należy się obawiać.
3. Chyba były dwie: Executive - tańsza oraz Emblema - droższa. Oczywiście do każdej były dodatki.
4. Warto zbierać. Auto wyjątkowe i kochane. 166 to jednak inny rodzaj auta jak dla mnie a delta III śliczna ale nie ta liga.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: brygadzista1 » 11 sty 2012, 22:43

Ja tam czekam az stanieje Alfa 159 2.4JTDm 200KM...:D tez jest to jakas metoda. Tobie radze to samo. Zaczekac na Delte.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: Artur G. » 12 sty 2012, 6:53

Gregory76 pisze: 4. Czy generalnie warto przymierzać się i zbierać na to auto - czy po prostu odpuścić i szukać wśród innych modeli Alfy (np. 166) lub czekać aż stanieje chociażby Delta III :)
Tylko na to mogę odpowiedzieć, wg mnie warto zbierać na Thesis, jest niesamowicie elegancki. Szukaj spośród klubowiczów, zawsze to pewniejsza historia i często gwarancja że jest ok.
Alfa 166 poliftowa też mnie interesowała bardzo poważnie w silniku V6 ale uznała wyższość X-type. Alfa to inny kaliber samochodu, wygląd idealny, wnętrze i zachowanie na drodze typowo sportowe. Delta III? przyjemność z jazdy pewnie mniejsza od Thesis ale zawsze to inna generacja. Ja sam będę może w 2013r. myślał o Delcie III pb, AR 159 pb lub XJ350.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

laly2000

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: laly2000 » 12 sty 2012, 9:41

edym pisze: 3. Chyba były dwie: Executive - tańsza oraz Emblema - droższa. Oczywiście do każdej były dodatki.
Jeszcze Sportiva.

Gregory76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:21
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Białystok

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: Gregory76 » 12 sty 2012, 22:46

Wygląda na to, że dopóki się nie przejadę, nie będę wiedział na pewno. I szybko to jednak nie nastąpi, bo w Białymstoku ani całym województwie podlaskim nikt nie oferuje tego auta. Dziękuję za informacje.
Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa / 2002

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: Nat » 13 sty 2012, 15:16

brygadzista1 pisze:Ja tam czekam az stanieje Alfa 159 2.4JTDm 200KM...:D tez jest to jakas metoda. Tobie radze to samo. Zaczekac na Delte.
Jak napisał Edym: 159, Delta, Lybra to nie ta liga, co Thesis.
Z wszystkimi tego konsekwencjami - zarówno dobrymi, jak i złymi (cena części, brak zamienników itp.)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Abramov
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 20 sty 2012, 18:20
Imię: Janek
Lokalizacja: Turek

Sprzedam Thesis

Post autor: Abramov » 20 sty 2012, 20:49

Janek z okolic Konina, jeżeli ktoś jest miłośnikiem Thesis- posiadam do sprzedania 2,4 jtd-Emblema, srebrny metalik, 150 km,2003 r, 146 tys. km książka serwisowa, jeżdżę nią 2 lata, zadbana, maksymalne wyposażenie - granatowa tapicerka skórzana, b.ekonomiczne auto w/g mnie i komfort jazdy, to już 3 moja Lancia, ale niestety powody osobiste i sprzedam przystępnie, tel. 535 587 851 lub zamienię na znacznie tańszą Lancię, Pozdrawiam Miłośników!................

Gregory76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:21
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Białystok

Re: Z Lybry na Thesis?

Post autor: Gregory76 » 25 wrz 2012, 0:12

Artur G. pisze:
Gregory76 pisze: 4. Czy generalnie warto przymierzać się i zbierać na to auto - czy po prostu odpuścić i szukać wśród innych modeli Alfy (np. 166) lub czekać aż stanieje chociażby Delta III :)
Tylko na to mogę odpowiedzieć, wg mnie warto zbierać na Thesis, jest niesamowicie elegancki. Szukaj spośród klubowiczów, zawsze to pewniejsza historia i często gwarancja że jest ok.
Alfa 166 poliftowa też mnie interesowała bardzo poważnie w silniku V6 ale uznała wyższość X-type. Alfa to inny kaliber samochodu, wygląd idealny, wnętrze i zachowanie na drodze typowo sportowe. Delta III? przyjemność z jazdy pewnie mniejsza od Thesis ale zawsze to inna generacja. Ja sam będę może w 2013r. myślał o Delcie III pb, AR 159 pb lub XJ350.
XJ seria 350 to jedno z najpiękniejszych aut, ale ze względów czysto praktycznych (brak 4x4, ograniczenia użyteczności sedana) i finansowych (koszt zakupu, serwis i spalanie) wciąż poza moim zasięgiem. Jak się ma gotówkę na 1 samochód, to musi być uniwersalny. Ale... nie jeździłem nim, więc być może po wypróbowaniu okazałoby się, że pieniądze na TAKI luksus by się znalazły :)
Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa / 2002

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”