Kappa - plama pod wycieraczką kierowcy?

conq

Kappa - plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: conq » 17 mar 2012, 13:03

Przy okazji wyjmowania fotela kierowcy odkryłem mokrą plamę koloru różowego pod wycieraczką kierowcy. Pomyślałbym, że nagrzewnica, ale płyn w chłodnicy mam niebieski (co sprawdziłem z pewną ulgą). Tylko co to może być? Nie przypominam sobie, żebym coś tam wylewał :)

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: Pingvin » 17 mar 2012, 13:13

Strzelałbym pompkę nad pedałem sprzęgła. Nie zauważyłeś ubytków płynu hamulcowego?
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

conq

Re: Plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: conq » 17 mar 2012, 13:28

Hmm zaraz pójdę sprawdzić, aczkolwiek robiłem dość niedawno przegląd płynów i wszystko było ok. Jak się ewentualnie dostać do tej pompki?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: kond243 » 17 mar 2012, 15:26

Witam. Pompka jest przy pedle sprzegla w kabinie zdejmujesz oslone pod kieronica tam gzdie bezpieczniki sa tam tzry wkrety i jeszce jest oslonka z lampka oswietlenia nog kierowcy trzyma sie na dawa kolki plastikowe jak popatrzysz przez oslone pod kierownica to widzisz na wierzchu pompe sprzegla troche ciezki dostep ale nie jest zle.na pompie tez jest taka oslonka tzreba ja wysunac w kierunku fotela. pozdro.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: kond243 » 17 mar 2012, 15:29

Tylko plyn hamulcowy nie tez różowy :?: Spzreglo jest z tego samego zbiorniczka co hamulce. :D
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

conq

Re: Plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: conq » 17 mar 2012, 17:10

Płyn hamulcowy nie jest różowy. Wygląda mi to olej z układu wspomagania (miałem z nim trochę przygód w zimie), ale skąd w takim miejscu? Chyba że jednak jakoś mi się go wylało...

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: wujekp » 17 mar 2012, 21:41

Akurat płyn z układu wspomagania może się w tym miejscu znaleźć. Jak wyciek jest przy kolumnie, to płyn pięknie wlewa się do kabiny i wyłazi właśnie pod dywanikiem. Przynajmniej u mnie tak było : gafa :
Ale to akurat łatwo sprawdzić, czy płyn Ci ubywa ...
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

conq

Re: Kappa - plama pod wycieraczką kierowcy?

Post autor: conq » 17 mar 2012, 22:00

Płynu raczej nie ubywa, ale tak sobie myślę, że przy moich akcjach zimowych (wysadzało mi przewód przy chłodnicy) i kilkakrotnym dolewaniu oleju do wspomagania z częścią mogłem nie trafić do zbiorniczka przy temp. -20 stopni i trzęsących się rękach ;) Ale na wszelki wypadek będę monitorował sytuację. Dzięki za wskazówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”