Delta II - rytmiczne stukanie w zawieszeniu

Pelcu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:50
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Delta II - rytmiczne stukanie w zawieszeniu

Post autor: Pelcu » 20 mar 2011, 13:35

Witam forumowiczów.

Od jakiegoś czasu z zawieszenia wydobywają się dziwne stuki. Opisze to dokładnie.
Stukanie te można porównać do koła fortuny:) Wraz ze wzrostem predkości stukanie nasila się. Powyżej 100km/h zlewa się w dźwięk ciągły. Przy skręcie w lewo również puka - gdy skręcam w prawo tego efektu nie ma. Przy dodawaniu gazu stuki ustają, gdy zdejmę nogę z gazu znów słychać. Najsilniej stuki słychać przy redukcji biegów z wyższego na niższy (np. z 5 na 4).

Stukanie czasem może przestać na jakiś czas.

Amortyzatory, wahacze, drążki kierownicze, stabilizatory drążka - wymienione na nowe, więc tutaj nic nie ma do rzeczy. Tarcze i klocki również nowe. Śruby kół podokręcane.

Początkowo myślałem, że to jakaś osłona wali o oś lecz nic z tych rzeczy. Sprawdziłem łożyska i piasty - nie ma luzów. Sprawdziłem również przeguby zewnętrzne - z lewej strony brak luzów, z prawej strony natomiast, kiedy chwycę na przegub i potrząsnę nim są na nim niewielkie luzy. Gumy przegubów całe.

Czyżby to był prawy przegub zewnętrzny? Podejrzewam też przegub wewnętrzny (ten przy skrzyni), oraz poduszkę skrzyni (Na pewno mam ją do wymiany, gdyż przy ruszaniu jest takie głośne walnięcie z lekkim szarpnięciem, ale czy poduszka wydobywałaby rytmiczne stuki? - nie sądzę)

Niedługo podjadę do zaprzyjaźnionego mechanika, podniesiemy auto i będziemy sprawdzać luzy na poszczególnych elementach zawieszenia. Jednak chciałbym przed tą wizyta usłyszeć jeszcze Wasze opinie na ten temat.
Lancia Delta '93 1,8 103KM

Artur002
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2012, 22:56
Imię: Artur
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta II - rytmiczne stukanie w zawieszeniu

Post autor: Artur002 » 08 kwie 2012, 23:05

Witam kolęge widze że mamy podobny problem tyle że moja 2.0 turbo diesel z tymi biegami ma też podobnie dziś wracając po 22 z pracy odpaliłem i własnie tym gdy redukuje z 5 na 4 słychać ten stuk i przy mniejszych biegach też zamienia sie w ciąg jeśli bedziesz coś wiedział na ten temat podziel się z góry dzięki

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5041
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - rytmiczne stukanie w zawieszeniu

Post autor: Bichoń » 09 kwie 2012, 2:36

Pelcu pisze:Przy skręcie w lewo również puka - gdy skręcam w prawo tego efektu nie ma. Przy dodawaniu gazu stuki ustają, gdy zdejmę nogę z gazu znów słychać.
Te objawy wskazują na przegub zewnętrzny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”