Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Rafako

Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 18 kwie 2009, 11:54

Witam.

Ponieważ dysponuję urządzeniem do ultradźwiękowego odgrzybiania klimatyzacji, które moja firma wypożycza do warsztatów samochodowych, mam pewną propozycję dla chętnych. Kupiłem kilka wkładów do urządzenia przed podwyżką ceny po 65 zł sztuka. Jeden wkład wystarcza na jeden samochód. Ponieważ zostanie mi jeden wkład (max 2) bo reszta jest już obiecana/rozdysponowana po rodzinie i znajomych, mogę zaproponować jednemu chętnemu (max. 2 ale to po uzgodnieniu) odgrzybienie klimy w aucie.
Warunki do spełnienia:
- Temat mogę ogarnąć wyłącznie w tygodniu pon-pt pomiędzy 16:00 a 18:00
- Samochód nie może mieć filtra przeciwpyłkowego z węglem aktywnym, jeśli posiada takowy, przed odgrzybieniem chętny musi go zdemontować we własnym zakresie na czas tejże operacji
- Chętny zapewnia dostęp do gniazdka 220V, żeby było gdzie podłączyć urządzenie
- Cała operacja trwa 15 do 30 minut, silnik pojazdu musi przez cały ten czas być włączony i pracować na biegu jałowym
- Raczej wolałbym na terenie Warszawy, choć któregoś dnia może wybiorę się do kolegi w okolice Pruszkowa, więc ew. wtedy możemy się umówić gdzieś tam.

Dla ciekawskich, urządzenie to WYNN'S Aircomatic II, kto chce może poszukać sobie info w necie.
Informuję, że moją ofertę proszę traktować jako koleżeńską propozycję. Nie świadczę innych usług naprawczych, nie wystawiam faktur, paragonów czy innego shitu, nie czerpię z tematu korzyści majątkowych ani nie chcę nic na tym zarabiać. "Cena" tej usługi to koszt mojego zakupu jednego wkładu. Paliwo na dojazd sponsoruje...
...no nie będę mówił kto, bo to chyba nie najważniejsze :?: ;)
Serdecznie pozdrawiam, chętnych proszę o info na PW.

Ps. po operacji odgrzybienia klimy, dobrze jest wymienić w aucie filtr przeciwpyłkowy lub jak kto woli filtr wlotu powietrza na nowy.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: skyblu » 18 kwie 2009, 21:41

my są umówieni ;)

Rafako

Odp: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 18 kwie 2009, 22:49

skyblu pisze:my są umówieni ;)
Jest tak jak piszesz my friend :D

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: skyblu » 18 kwie 2009, 22:58

Rafako pisze:
skyblu pisze:my są umówieni ;)
Jest tak jak piszesz my friend :D
: ok2 : :-P

Rafako

Odp: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 19 kwie 2009, 16:01

Prócz Krzyśka, jest miejsce jeszcze dla jednego/-ej chętnego/-ej.
Serdecznie pozdrawiam.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: skyblu » 24 kwie 2009, 15:14

skyblu pisze:
Rafako pisze:
skyblu pisze:my są umówieni ;)
Jest tak jak piszesz my friend :D
: ok2 : :-P
miód malyna :-P
zrobione, przyjemnie, pachnąco,
dzięki Alek :D
polecam :D :D :D

Rafako

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 12 kwie 2012, 11:37

Podnoszę temat. W tym roku mam nowe urządzenie Wynn's Aircomatic III, zasilane z gniazda zapalniczki także temat można ogarnąć "wszędzie", nawet na chodniku.
Wkład kosztuje obecnie 73 zł, usługa jest gratis (podpowiedź: lubię piwo pszeniczne marki Ciechan ;) ). Nie wystawiam faktur, paragonów, certyfikatów ani orderów uśmiechu, to w ramach koleżeńskiej pomocy a nie "biznesu życia". Zainteresowanych proszę o info na PW, możliwość wykonania u mnie pod domem na Ursynowie lub po pracy na Białołęce albo jak będzie więcej osób to zrobimy gdzieś "minispota".

Ważna uwaga: klimatyzacja w samochodzie NIE MUSI być SPRAWNA w momencie wykonywania operacji :!: Ważne, żeby była kompletna, działał nawiew i włączał się obieg zamknięty, "zabieg" i tak robi się na wyłączonej klimie :!: Czyli nawet jeśli ktoś ma klimę "nie nabitą" przed sezonem, można śmiało ją odgrzybić i zarówno przed i po jej zrobieniu, nie będzie leciała "zupka grzybowa" na twarz przy każdym włączeniu nawiewu ;)

Informacje nt. tej metody i jej zalety (w stosunku do ozonowania i "psikaczy z 2 dyszki"):

Podstawowe zalety urządzenia AircoMatic:
- Usuwa tłusty osad, kurz, pyłki roślin i inne zanieczyszczenia z parownika klimatyzatora.
- Eliminuje zapach stęchlizny i nikotyny w układzie klimatyzacji na długi okres czasu.
- Neutralizuje mikro-zanieczyszczenia, grzyby i bakterie w układzie klimatyzacji.
- Zapobiega reakcjom alergicznym (katar, kaszel, łzawienie oczu, ból gardła).
- Bardzo dobre właściwości pary wytwarzanej za pomocą Wynns Aircomatic, powodują całkowitą penetrację parownika klimatyzacji, a jest to możliwe dzięki bardzo rozproszonym cząsteczkom pary.
- Pozostawia przyjemny zapach świeżości po czyszczeniu

Jest to najnowsza metoda dezynfekcji układów klimatyzacji, dezynfekująca także tapicerkę i wnętrze pojazdu. W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza usuwa ona przyczynę, a nie sam skutek w postaci przykrego zapachu.

Metoda ta polega na ultradźwiękowym rozprowadzeniu odpowiedniego środka w układzie klimatyzacji i we wnętrzu pojazdu, co powoduje jego wniknięcie także w tapicerkę, dywaniki i kanały nawiewowe. Metoda ta eliminując pyłki, mikroorganizmy, bakterie, grzyby, zabezpiecza przed alergenami oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, łącznie z zapachem papierosów i benzyny.

Specjalne urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz . Zamieniają one mocno skondensowany płyn dezynfekujący w mgłę o średnicy kropel około 5 mikronów. Mgła wypełnia całe wnętrze samochodu , a także przedostaje się do parownika usuwając wszystkie zanieczyszczenia.

Ogromna powierzchnia powstałej mgły oraz mocna reaktywność środka czyszczącego dają efekt niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy preparatów w tradycyjnej postaci. Po jego zakończeniu mamy pewność, że układ klimatyzacji a także wnętrze samochodu są czyste i wolne od jakichkolwiek zapachów.

Płyn dezynfekujący działa jeszcze przez jakiś czas niszcząc na bieżąco powstające zanieczyszczenia.



Produkt Wynn's Airco-Clean? jest rekomendowany i zalecany przez producentów samochodowych: Volvo, Renault, Peugeot, Toyota, BMW, Landrover, Jaguar, Porsche, VAG Group, Kwikfit, Speedy.

Tyle tytułem info z internetu.

Urządzenie daje też możliwość przeprowadzenia kompleksowej akcji, czyli odgrzybianie ultradźwiękami + ozonowanie wnętrza, wówczas należy kupić dodatkowy środek do ozonowania, który kosztuje jakoś < 30 zł.
W sobotę będę robił odgrzybianie u siebie, to mogę dorzucić jakieś foty dla zainteresowanych.
Serdecznie pozdrawiam.

Alan

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Alan » 12 kwie 2012, 13:24

Dobrze ze doczytałem że chodzi o teren Warszawy...bom już chciał Cię zapraszać :)

Rafako

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 12 kwie 2012, 13:34

Alan pisze:Dobrze ze doczytałem że chodzi o teren Warszawy...bom już chciał Cię zapraszać :)
Jak będziesz przy okazji w W-wie, zapraszam. 20-40 minut i załatwione : ok2 : : ok2 : : ok2 :
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: jakubg » 12 kwie 2012, 13:38

Miałem to samo już pisać ale doczytałem. Jednak przez myśl mi przeszło a może zaprosić Rafako do mnie? ;)
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: stabraf » 12 kwie 2012, 14:08

jakubg pisze:... a może zaprosić Rafako do mnie? ;)
...czemu nie, przecież:
Rafako pisze:Paliwo na dojazd sponsoruje...
...no nie będę mówił kto, bo to chyba nie najważniejsze :?: ;)
:lol: : gafa :

Rafako

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 12 kwie 2012, 14:21

stabraf pisze:
jakubg pisze:... a może zaprosić Rafako do mnie? ;)
...czemu nie, przecież:
Rafako pisze:Paliwo na dojazd sponsoruje...
...no nie będę mówił kto, bo to chyba nie najważniejsze :?: ;)
:lol: : gafa :
No niestety, dobrze kombinujesz ale tamta wypowiedź straciła nieco na aktualności w tej kwestii ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. akurat Kuba też nie powinien mieć problemu, bo w W-wie relatywnie często bywa, również zapraszam, wystarczy tylko chcieć ;)

Awatar użytkownika
Bianco
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 415
Rejestracja: 18 wrz 2009, 0:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Bianco » 12 kwie 2012, 14:49

Jakdługo ważna jest oferta? :)
Tomek Obrazek
Teraz: Lancia Lybra 2,4 JTD 150 KM Blue Nicole
Było: AR 156 1,8 TS '00 Bianco Polare 144 KM
AR 146 1,6 Boxer 103 KM Alfa Rosso
AR 146 1,4 TS 103 KM Blue Cosmo

Rafako

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: Rafako » 12 kwie 2012, 15:22

Tak długo jak potrzeba ;) czyli dopóki będę miał urządzenie, dopóty jest ważna :D
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne odgrzybienie klimy W-wa - ktoś chętny???

Post autor: mawi » 12 kwie 2012, 17:55

Jestem zainteresowany. Szczególnie usunięciem smrodu papierosów. Grzyby i te inne nie ruszają mnie specjalnie, bo sam jestem starym grzybem, ale przy okazji czemu nie !. Odezwę się pod koniec kwietnia.
Pozdrawiam :)
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”