Dedra TD - problem z Lancia Code

Maciek92
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2012, 9:22
Imię: Maciek
Lokalizacja: Strzyżów N/w

Dedra TD - problem z Lancia Code

Post autor: Maciek92 » 25 kwie 2012, 9:46

Witam. Od nie dawna stałem się posiadaczem Lancii Dedry 1.9TD 98 rok. Autko od samego początku przypadło mi do gustu tym bardziej, że sam je sobie z Włoch do polski przyciągnąłem. Jak do tej nie było z nią problemów aż do dziś. Po odsunięciu szyby za żadne skarby nie chciała wrócić do góry (szyby elektryczne). Słychać było pod kierownicą że któryś przekaźnik "pstryka" ale nic. Wydarłem wszystkie przekaźniki po koleii wyczyściłem poukładałem na miejsce i wszystko wróciło do normy poza jednym ale.. teraz po zapłonie nie zapala się kontrolka z kluczykiem tzw "lancia code" i samochód po prostu nie odpala. Wcześniej wszystko było ok. 2-3 sekundy gasło i odpalała. Teraz znaku życia. Świece grzeją, auto kręci wszystko pracuję poza właśnie tym czymś. Może mi ktoś doradzić gdzie i co szukać? Mam do niej wszystkie 3 kluczyki (czarny, szary i czerwony tzw.master) czytałem już o lancia code i kodowaniu kluczyka i awaryjnym odpalaniu ale moja nie ma żadnej zielonej kontrolki żebym mógł na nowo zaprogramować kluczyk. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki bo nie wiem gdzie ręce włożyć a Dedra martwa, a tym bardziej że dopiero co wymieniłem sprzęgło paski, linki itp itd i byłbym wdzięczny gdyby chciała jeździć ;)) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra TD - problem z Lancia Code

Post autor: bassman » 27 kwie 2012, 16:28

Sprawdź wtyczki, przewody itd. idące do pudełka immo. Pudełko poznasz po przewodzie idącym z anteny (wokół stacyjki) do niego.
Napisz jakie efekty, będziemy radzić dalej.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1356
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra TD - problem z Lancia Code

Post autor: horses » 02 lip 2012, 14:31

No właśnie, ogarnąłeś może ten temat ?

Bo dziś brat wziął samochód, podczas jazdy mu się radio rozkodowało, zgasł samochód i trup.

Podjechałem do niego bo stoczył się się na chodnik na Łopuszańskiej, sprawdziłem i faktycznie nic kompletnie zero, prąd odcięty.

Odpiąłem aku na chwilę, podpiąłem i samochód odpalił, ale po chwili znowu pojawiła sie kontrolka CODE, zgasiłem znowu nie odpalił.
Z aku zrobiłem tak ponownie i zagadał, narazie jeździ.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra TD - problem z Lancia Code

Post autor: bassman » 02 lip 2012, 16:08

Posprawdzaj połączenia elektryczne od immo.

POZDRAWIAM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”