Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
nerolancia2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 215
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Kozienice

Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: nerolancia2 » 06 wrz 2012, 9:13

Wałkując temat Lancii Prismy trafiłem jakiś czas temu na jej limitowaną wersję , wygląda całkiem fajnie , tylko dziwi mnie fakt że wykorzystali silnik 1.6 na mpi a nazywa się to Lancia Prisma Monte Carlo

:link:

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: Mariusz91 » 06 wrz 2012, 22:32

Strasznie lubię takie rzadkie wersje. Niby różnią ją detale, ale strasznie mi się to podoba :D Szkoda tylko że nie 2.0

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: solarzmr » 07 wrz 2012, 10:48

nerolancia2 pisze:Wałkując temat Lancii Prismy trafiłem jakiś czas temu na jej limitowaną wersję , wygląda całkiem fajnie , tylko dziwi mnie fakt że wykorzystali silnik 1.6 na mpi a nazywa się to Lancia Prisma Monte Carlo

:link:
No w 1986 roku to był najmocniejszy silnik montowany w Prismie. 2 litrowy pojawił się dopiero na początku następnego roku w konfiguracji z napędem na 4 koła. A różnica w mocy też nie była oszałamiająca, 1,6 miał 108 KM, a 2,0 miał 115 KM.

Fajna kierownica była w tej Prismie ;)

Awatar użytkownika
nerolancia2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 215
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Kozienice

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: nerolancia2 » 07 wrz 2012, 12:41

tak to jest prawda że jako datę wypuszczenia pierwszej prismy 4wd przyjmuje się '87 , ale ja miałem taką lancię fizycznie która była z rocznika '86 listopad , włosi robili wiele dziwnych rzeczy - np. dwa lata temu spotkałem się z integralką 16v z 89r w wersji japońskiej oryginalnie wyposażoną w klimatyzację z początku produkcji evo , zdziwiłem się jak porównałem schemat z instalacją w aucie...

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: solarzmr » 07 wrz 2012, 12:53

Czyli typowy włoski bur... zresztą samochody sprzedawane w roku 87 musiały być wyprodukowane wcześniej, czyli pewnie pod koniec 86. Ten silnik 1,6 może wynikać z tego że 2 litrowe były tylko z napędem na 4 koła. I w sumie nie wiadomo kiedy od dokładnie robili te Prismy Montecarlo.

Awatar użytkownika
nerolancia2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 215
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Kozienice

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: nerolancia2 » 07 wrz 2012, 13:39

tak dokładnie masz racje całe szczęście że te auta są fajne....a o tej monte carlo to nic więcej nie znalazłem - może kilka sztuk gdzieś w Rosji ...pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: Nat » 07 wrz 2012, 15:40

Ma nawet "odinateur de bord" czyli komputer pokładowy "analogowy" - czyli dodatek, na który od lat choruje Romlen. : yesyes :
Mariusz91 pisze:Strasznie lubię takie rzadkie wersje. Niby różnią ją detale, ale strasznie mi się to podoba :D
Tak, tyle, że Włosi z lekka przesadzają - widac to choćby po "limitowanych" wersjach integralek - czasem różnią się tylko paseczkiem, plakietką, kolorem nadwozia bądź tapicerki i już jest superlimitowana wersja, na rynku wiele razy droższa. ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

dawidson

Odp: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: dawidson » 07 wrz 2012, 16:09

Nat pisze:Ma nawet "odinateur de bord" czyli komputer pokładowy "analogowy" - czyli dodatek, na który od lat choruje Romlen. : yesyes :
Mam to W Ritmo - fajny bajer biorąc pod uwagę, że to prawie trzydziestoletni samochód :)


"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: Nat » 07 wrz 2012, 23:47

Jak auto pójdzie na złom, to chętnie toto odkupię.
Zresztą Romlen pewnie też ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

dawidson

Odp: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: dawidson » 07 wrz 2012, 23:53

Możesz być pewien, że na złom nie pójdzie. Stoi sobie w suchym garażu a za dwa lata odwiedzi je rzeczoznawca ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Odp: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: Nat » 08 wrz 2012, 1:07

dawidson pisze:Możesz być pewien, że na złom nie pójdzie. Stoi sobie w suchym garażu a za dwa lata odwiedzi je rzeczoznawca ;)
Noooo, to jest jeszcze lepsza informacja niż ta, że chcesz mi sprzedać ten komputerek : ok2 :
Życzę jej tylko, by jak najmniej stała, a jak najwięcej jeździła w niesłonym sezonie ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

dawidson

Odp: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: dawidson » 08 wrz 2012, 1:21

Nat pisze:
dawidson pisze:Możesz być pewien, że na złom nie pójdzie. Stoi sobie w suchym garażu a za dwa lata odwiedzi je rzeczoznawca ;)
Noooo, to jest jeszcze lepsza informacja niż ta, że chcesz mi sprzedać ten komputerek : ok2 :
Życzę jej tylko, by jak najmniej stała, a jak najwięcej jeździła w niesłonym sezonie ;)
Nie, nie - jakoś się nie zrozumieliśmy. Ja mam Fiata z takim komputerem a nie Lancie. Fiat nazywa się "Pudełeczko" ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: Nat » 08 wrz 2012, 1:42

Przyjmijmy, że "stała", "jeździła", w sensie, że ta piękna furka, nieważne, czy Lancia, czy FIAT ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

dawidson

Odp: Prisma Monte Carlo - limitowana edycja

Post autor: dawidson » 08 wrz 2012, 2:01

Nat pisze:Przyjmijmy, że "stała", "jeździła", w sensie, że ta piękna furka, nieważne, czy Lancia, czy FIAT ;)
Przyjmujemy ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”