Thesis - problem z parktronic/problem Eoll Error

krzysiekxy1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:52
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis - problem z parktronic/problem Eoll Error

Post autor: krzysiekxy1 » 27 wrz 2012, 11:47

Mam problem z parctroniciem w thesis 2,4jtd gdyż po intensywnych opadach woda przedostała się do bagażnika zalewając parctronic i przewody , a mianowicie woda dostała się przez uszczelkę tylnej szyby w dolnym prawym rogu bo klej popuścił że w bagazniku było prawie wiadro wody, jak również woda przedostała się przez szyberdach bo kanały odprowadzające były zatkane i woda spływała po słupkach przedniej szyby i także mokły przewody i bezpieczniki od strony kierowcy, jak już wspomniałem spaliło w aucie sterownik parktronika i kupiłem taki sam z takiego samego modelu o takim samym nr.seryjnym i po podłączeniu nadal nie funkcjonuje wyświetla się błąd, podobno trzeba go adoptować czy jakos tak więc kupiłem interfejs ELM 327 z programem multiecuscan i gdy podłączam interfejs do wtyku od razu wyswietla mi na liczniku EOLL ERROR i przy okazji także pojawia się błąd EPB, i nie wiem w czym jest problem czy to może przez te zamoknięte przewody wcześniej cos się podziało ze nie chce się łączyć czy jest może jakis inny problem powodujacy brak komunikacji z ELM 327, bo zwykłym kkl normalnie się łączy ale tylko mogę zdiagnozować silnik i nie wyskakuje Eool Error a przy ELM 327 od razu wyskakuje i nie można się z żadna funkcja połączyć i nie mogę zobaczyć co z tym parctroniciem dlaczego nie działa
Proszę o jakąś podpowiedz
pozdrawiam

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - problem z parktronic/problem Eoll Error

Post autor: jjash » 27 wrz 2012, 12:51

Zacznę od tego, że poproszę Cię o przeedytowanie wpisu wyżej. Zastosuj kropki i normalną budowę zdań, bo powyższa wypowiedź jest tak chaotyczna jakby była opowieścią świadka jakiegoś wypadku. Spokojnie, powoli, ułóż zdania w kolejności.
Czy przed uszkodzeniem parktornica wszystko działało jak należy (czy były jakieś błędy na dispaly'u)?
Czy jak wymontowałeś (odłączyłeś) uszkodzony moduł, robiłeś coś z zakresu komunikacji i dodawania/odejmowania segmentów sieci?
Czy błąd pokazuje się tylko po podłączeniu ELMA czy pojawia się w ogóle?
Sprawdziłeś czy masz oryginalnego ELMA czy dobrze się komunikuje (na jakimś innym aucie)?
Sprawdziłeś ustawienia w MES? Tam jest tez opcja wyszukania podłączonego interfejsu - korzystałeś z niej?
Aby przeprowadzić adaptację musisz mieć stabilne połączenie z siecią. Bez tego ani rusz.
Opisz spokojnie co i jak - chronologicznie.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - problem z parktronic/problem Eoll Error

Post autor: rain » 27 wrz 2012, 13:07

krzysiekxy1 pisze:Mam problem z parctroniciem w thesis 2,4jtd gdyż po intensywnych opadach woda przedostała się do bagażnika zalewając parctronic i przewody , a mianowicie woda dostała się przez uszczelkę tylnej szyby w dolnym prawym rogu bo klej popuścił że w bagazniku było prawie wiadro wody, jak również woda przedostała się przez szyberdach bo kanały odprowadzające były zatkane i woda spływała po słupkach przedniej szyby i także mokły przewody i bezpieczniki od strony kierowcy, jak już wspomniałem spaliło w aucie sterownik parktronika i kupiłem taki sam z takiego samego modelu o takim samym nr.seryjnym i po podłączeniu nadal nie funkcjonuje wyświetla się błąd, podobno trzeba go adoptować czy jakos tak więc kupiłem interfejs ELM 327 z programem multiecuscan i gdy podłączam interfejs do wtyku od razu wyswietla mi na liczniku EOLL ERROR i przy okazji także pojawia się błąd EPB, i nie wiem w czym jest problem czy to może przez te zamoknięte przewody wcześniej cos się podziało ze nie chce się łączyć czy jest może jakis inny problem powodujacy brak komunikacji z ELM 327, bo zwykłym kkl normalnie się łączy ale tylko mogę zdiagnozować silnik i nie wyskakuje Eool Error a przy ELM 327 od razu wyskakuje i nie można się z żadna funkcja połączyć i nie mogę zobaczyć co z tym parctroniciem dlaczego nie działa
Proszę o jakąś podpowiedz
pozdrawiam
Jak masz zwykłego ELMa takiego pomarańczowo niebieskiego to możesz mieć problem z połączeniem się. Poczytaj na stronce multiecuscan
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

LUKI82

Re: Thesis - problem z parktronic/problem Eoll Error

Post autor: LUKI82 » 27 wrz 2012, 20:49

Jak miałem problem z parktronik to też podmieniałem centralkę lecz błąd taż nie zniknął bo winę za to ponosiły po prostu czujniki które po deszczu miały zwarcie.
Do testowania Thesis używam fiat ecu scan-a i ELM 327 ale nawet jak nie był ustawiony to EOL ERROR u mnie nie wyskakiwał.
Sprawdził bym najpierw body a dokładnie styki na kostkach no i płytkę wewnątrz, oczyścił i zabezpieczył przed korozją.

krzysiekxy1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:52
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - problem z parktronic/problem Eoll Error

Post autor: krzysiekxy1 » 01 paź 2012, 12:26

jjash pisze:Zacznę od tego, że poproszę Cię o przeedytowanie wpisu wyżej. Zastosuj kropki i normalną budowę zdań, bo powyższa wypowiedź jest tak chaotyczna jakby była opowieścią świadka jakiegoś wypadku. Spokojnie, powoli, ułóż zdania w kolejności.
Czy przed uszkodzeniem parktornica wszystko działało jak należy (czy były jakieś błędy na display'u)?
Czy jak wymontowałeś (odłączyłeś) uszkodzony moduł, robiłeś coś z zakresu komunikacji i dodawania/odejmowania segmentów sieci?
Czy błąd pokazuje się tylko po podłączeniu ELMA czy pojawia się w ogóle?
Sprawdziłeś czy masz oryginalnego ELMA czy dobrze się komunikuje (na jakimś innym aucie)?
Sprawdziłeś ustawienia w MES? Tam jest tez opcja wyszukania podłączonego interfejsu - korzystałeś z niej?
Aby przeprowadzić adaptację musisz mieć stabilne połączenie z siecią. Bez tego ani rusz.
Opisz spokojnie co i jak - chronologicznie.

Witam serdecznie Klubowiczów!
Ok. postaram się opisać chronologicznie J
- przed uszkodzeniem parctronica wszystko działało jak należy i nie było żadnych błędów na displeay?u
- po wymontowaniu uszkodzonego sterownika i i po wmontowaniu dobrego modułu nie robiłem nic z zakresu komunikacji bo nie można się połączyć bo pojawia się błąd Eool Error...., a oco chodzi z tym dodawaniem i odejmowaniem segmentów sieci?
- Błąd Eool Error pokazuje się tylko podczas podłączania interfejsu Elm 327, a po odłączeniu interfejsu znika , ale musze tu dodać że po tym zdarzeniu z deszczem gdy najprawdopodobniej podmokły kable to wyświetlił się Eoll Error, ale na drugi dzień sam znikną i już się nie pokazywał ,widocznie jak wyschły przewody lub jakaś płytka.
- Interfejs jest sprawdzony i komunikuje się z innymi autami.
- Jeśli chodzi o ustawiania MES, to nie wiem o co chodzi, mogę pana prosić o szerszy opis to to sprawdzę.
- Mam jeszcze jedno pytanie ,bo zauważyłem od dwóch dni że nie funkcjonują mi funkcje na kierownicy np.: do sterowania radia telefonu ustawiania cyklu spalania , czy jest to możliwe, że jak sprawdzałem bezpieczniki wyciągając je, jak również wyciągałem przekaźniki, czy mogło się coś od instalować, czy raczej może jest jakiś przekaźnik uszkodzony bo bezpieczniki są wszystkie ok., czy tego powodem może być cos innego bo jeszcze do nie dawna wszystkie funkcje działały.

krzysiekxy1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:52
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis - problem z parktronic

Post autor: krzysiekxy1 » 24 paź 2012, 23:05

Witam wszystkich Klubowiczów!
Mam pytanie gdzie w Thesis znajduje sie od parktronica brzęczyk przedni, bo wymieniłem juz centralke podpinam elm-327, i wyświetla mi błąd brzeczyk przedni, a po skasowaniu pojawia sie ponownie.
Prosze o wskazówki
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 paź 2012, 23:13 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Prosimy kontynuować raz już założony wątek na ten sam temat!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”