Kappa - ładowanie akumulatora

Awatar użytkownika
kornel_95
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1128
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:38
Imię: Kornel
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: kornel_95 » 22 paź 2012, 18:32

Najłatwiej jest sprawdzić jakie masz ładowanie na alternatorze czyli jednym na masę a drugim do plusa na alternatorze i jeżeli będzie większe niż na ako to oznacza ze ako jest nie doładowane :)
A ja wymieniałem u nas na 120A od benzyniaka i śmiga aż miło jeszcze chce tylko kółko wolnobieżne ze sprzęgłem założyć bo oryginalnie mieliśmy sztywne :)
No i my mamy ako chyba 6 letnie Centre i na ako i na alternatorze takie samo ładowanie :)
JEST

Lancia Thema SW 2.0 turbo :)
BYŁA
Lancia Lybra 1.9JTD
Lancia Kappa 2.4jtd
Alfa Romeo 166 3.0 Sportronic
Alfa Romeo 166 2.5 Sportronic

Alan

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: Alan » 22 paź 2012, 19:53

Lata to jedno,a przelatane km to drugie.

Awatar użytkownika
kornel_95
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1128
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:38
Imię: Kornel
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: kornel_95 » 22 paź 2012, 20:29

przelatane około 160 tys na nim
JEST

Lancia Thema SW 2.0 turbo :)
BYŁA
Lancia Lybra 1.9JTD
Lancia Kappa 2.4jtd
Alfa Romeo 166 3.0 Sportronic
Alfa Romeo 166 2.5 Sportronic

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: volf » 22 paź 2012, 21:09

Alan pisze:
Volfi,zrobiłem test.

Po odpaleniu silnika zimnego świece grzeją 2 minuty (+- 10s),po odpaleniu ciepłego silnika świece grzeją jeszcze przez 1,5minuty(+- 10s.).Test przeprowadzony kilkukrotnie,oczywiście na zimnym silniku tylko raz :) Sprawdzone w najlepszym do tego miejscu..na podłączeniu do świec.

Tak więc jak widzisz tu miałem rację pisząc o tym spadku napięcia po rozruchu.W momencie wyłączenia świec napięcie skacze do góry.
Nie chce się za bardzo spierać, ale moim zdaniem masz coś nie tak z instalacją (sterownik świec, ECU, okablowanie). Nie widzę powodu, aby świece miały tak długo grzać po rozruchu a na ciepłym to już w ogóle bez sensu to grzanie. Oczywiście są silniki gdzie po rozruchu świece jeszcze grzeją kilka minut, ale przeważnie są zasilane niższym napięciem ze sterownika (ten w kappie nie ma takiej możliwości).
Patrzyłem w jtd i jest podobnie jak u mnie w tds.
Może ktoś inny jeszcze napisze jak ma w swojej kappie :?:

Albo ja mam zepsute, choć nie odczuwam żadnych negatywnych konsekwencji :)
KAPPA TDS & JTD

Alan

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: Alan » 22 paź 2012, 21:12

Najprościej podpiąć multimetr i obadać,sam jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: facio » 22 paź 2012, 21:37

Tds ma świece wolno grzejne i dlatego czas grzania jest dłuższy niż w nowszych modelach .przykładowo -jtd.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: volf » 22 paź 2012, 21:39

Dobra, wlazłem do auta i zrobiłem mały test:
1. Silnik zimny(dziś jeszcze nie odpalany), temp na info 12C-czas grzania świec 23-24s (nie uruchamiałem silnika, jest to czas od włączenia zapłonu do odpuszczenia przekaźnika świec, kontrolka zgasła po 8s).
2. Silnik nieco zagrzany (65C na zegarach)-czas grzania świec bez uruchamiania silnika 19s, kontrolka zgasła po 4s
3. J.w., ale silnik odpalony po zgaszeniu kontrolki-całkowity czas grzania świec 12s, czyli po odpaleniu silnika świece grzały 6-7s.
Tak to wygląda w mojej kappie...
KAPPA TDS & JTD

Alan

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: Alan » 29 paź 2012, 14:58

Kupiłem se prostownika ,i po naładowaniu aku wynika...dalej 13,9-14V :)

Kupiłem dziś nowy aku,ale jeszcze nie chciało mi się iść zmieniać więc nie wiem co pokaże na nowym :)

edit: na nowym aku tako samo.

doginson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2009, 12:37
Skype: doginson1984
Imię: Robert
Lokalizacja: trojmiasto
Kontakt:

Re: Kappa - ładowanie akumulatora

Post autor: doginson » 04 lis 2012, 19:14

moj problem tyczy się ładowania w kappie, więc pozwolę sobie w tym temacie zamieścić moje pytanie.
Problem będzie dotyczył regulatora napięcia.

Kilka dni temu u mojego ojca w kappie zniknęło ładowanie. Jako, że mamy dwie takie same kappy zaczeły się podmiany części. Po kilku zabiegach i włożeniu regulatora napięcia z mojego samochodu do niego ładowanie zaczęło działać. Jako, że mi samochód nie był potrzebny złożyliśmy mój samochód z niby uszkodzonym regulatorem licząc, że nie będzie ładowania. Ku naszemu zdziwieniu zadziałał (w trakcie pracy regulator zostal porządnie podgrzany podczas testowania do pod zasilaczem)
I tutaj historia powinna się skończyć, bo oba samochody działają. Jednak postanowiłem wymienić regulatory na wszelki wypadek. Zakupiliśmy 2 zamienniki. Po zamontowaniu go w moim altku, brak łądowania i brak kontrolki. Montujemy drugi. To samo, brak kontrolki i brak ładowania.
W regulatorze zakupionym okazalo się, że masa jest na całkiej innej śrubce niż w regulatorze denzo. W oryginale jest tylko plastikowa dziurka.
Mimo podłączenia masy dalej nie działal.
Postanowiliśmy wrócić do oryginału. Ładowanie jest.
Teraz do sedna. W sklepie poprosiłem o wymiana na oryginał jednej sztuki, gdyż drugą rozebrałem na części pierwsze. Nie było z tym problemu. Zamontowałem i oczywiście po montażu tego regulatora znowu brak kontrolki i ładowania.
Czy ktoś może mi powiedzieć co może być nie tak.

3 regulatory nowe ze sklepu nie działają, a mój stary regulator działa. ładowanie wolno się podnosi z rana, ale po około minucie samo podniesie się do ponad 14 V. Zakupiłem nowy akumulator Kagera nawet przez to wszystko.

Może ktoś miał taki problem i może mi coś poradzić.
SuperRob Autonaprawa Mobilny Mechanik
facebook: SuperRob
trójmiasto
2xLancia kappa 2000 rok 2.4jtd
516-876-322

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”