Kappa - centralny zamek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: stabraf » 20 kwie 2012, 18:30

tc130 pisze:Zamek wymieniłem równiez z innego powodu...a mianowicie nie zaswiecało sie światło po otwarciu drzwi... Wiec jeśli nie zamek to co? Dlaczego sugerujesz prawą strone skoro od strony prawej można zamykac kluczem i nigdy nie "odbija"...
Właśnie o to chodzi: jeśli jest zwalony silnik w prawej stronie, to Ty to za niego zamykasz mechanicznie, a zamykając od lewej z prawej tego silnik w zamku nie zrobi ;). Oczywiście może też być uwalona kabelkownia lub centralka...

argenta67

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: argenta67 » 20 kwie 2012, 20:04

stabraf pisze:
tc130 pisze:Zamek wymieniłem równiez z innego powodu...a mianowicie nie zaswiecało sie światło po otwarciu drzwi... Wiec jeśli nie zamek to co? Dlaczego sugerujesz prawą strone skoro od strony prawej można zamykac kluczem i nigdy nie "odbija"...
Właśnie o to chodzi: jeśli jest zwalony silnik w prawej stronie, to Ty to za niego zamykasz mechanicznie, a zamykając od lewej z prawej tego silnik w zamku nie zrobi ;). Oczywiście może też być uwalona kabelkownia lub centralka...
Endriu myśl technologiczna świta a takie to wszystko łatwe i takie trudne.

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: red-blade » 04 cze 2012, 16:50

Nie wiem czy mogę się podpiąć tu ale mam małe pytanie.
Mój Centralny z pilota działa normalnie ale czasem szaleją kierunki podczas zamykania/otwierania raz są raz nie teraz jeszcze żarówki się chyba przepaliły w infocenter były wymieniane jakiś miesiąc temu :( znacie może przyczynę : beczy :


Jednak się nie przepaliły po przejechaniu jakiegoś odcinka starają się załączyć nie wiem o co tu chodzi już :(
Wiem ze mam przepalona i kombinowana diodę tam gdzie jest wywiew moze to od tego ?;]

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: Borek » 09 gru 2012, 23:32

To i ja się podepnę, bo zima przynosi mi coraz więcej zagadek. :D
Zauważyłem, że w zimnym samochodzie nie reaguje mi centralny z pilota przy otwieraniu. Kierunkowskazy się zapalają tak jakbym go zamknął, reakcji zamków zero. Jak otworze z klucza z którejkolwiek strony albo zamknę (z pilota albo z klucza), wszystko gra normalnie. No, czasem przy zamykaniu odbije, ale już zauważyłem, że to coś z tylnym prawym zamkiem. Doraźnie pomaga zamknięcie wajchą od środka albo trzepnięcie tymi drzwiami. :D
Jak samochód się nagrzeje w środku to już otwieranie działa normalnie. Czyżby czujnik przy lampce głupiał od zimna czy komputer?
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: marceli » 10 gru 2012, 13:52

Nie czujnik głupieje tylko zamek w drzwiach tych które musisz "telepnąć" ,żeby zaskoczyło....
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: Borek » 10 gru 2012, 16:24

To to wiem, ale jaki to ma związek z faktem, że gdy chce otworzyć samochód z pilota, to nic się nie dzieje tylko kierunki migają dłużej jak przy zamykaniu? No bo temu to na pewno nie zamek jest winien.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: grzesiekj23 » 10 gru 2012, 19:29

Alarm też masz pod to podłączony jak rozumiem? Wg mnie wygląda to tak, że jak ciśniesz pilocik przy próbie otwarcia to Ci się alarm uzbraja, a nie wyłącza. Jak zamkniesz CZ z kluczyka i potem chcesz załączyć alarm z pilota to tak się właśnie dzieje- kierunki migają, że alarm się włączył, a zamek nie zamyka bo już jest zamknięty. Tak jakbyś chciał dwa razy zamknąć samochód. Może centralka zawilgotniała, lub przekaźniki w niej coś szwankują przy mrozie. Wygląda to jakby centralka dostawała sygnał, że samochód jest otwarty, chociaż fizycznie nie jest.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: Borek » 10 gru 2012, 20:22

Alarm jest razem, chociaż poza nim jest drugi Silicon, a poza tym oba są wyłączone bo swego czasu jeden mi w nocy rozładował baterię. Przy okazji silicon pewnie pójdzie do śmieci. :D

Sprawdzę zamek w tych prawych tylnych drzwiach (tzn. spróbuję wyjąć), bo jak godzinę temu zszedłem do wozu to otwierając go zamknąłem... znaczy musiał się sam wcześniej otworzyć i tak podejrzewam ten właśnie zestaw.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: Borek » 22 gru 2012, 23:35

Nie mogę edytować poprzedniego posta :roll: więc piszę nowego.

Z wzmiankowanym zamkiem okazało się, że wszystko hula jak należy. Problemem jest zima, która czasem powoduje niewłaściwe działanie czujki, co system odczytuje jako niezamknięty zamek i otwiera całość. :D

Nadal niestety jak za mocno mi zmarznie samochód, to muszę go otwierać z klucza (wszystko się wtedy otwiera normalnie). Albo któraś czujka daje błędny odczyt po przechłodzeniu i zamknięty samochód uważa, że jest otwarty... Albo sama centrala głupieje i tyle. W cieplejsze dni (tak ok. -3) problemu nie ma, dopiero jak pogoda mocno dokuczy to to się objawia.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: stabraf » 23 gru 2012, 2:12

Czyli tak, czy siak trza w ciepełku rozebrać zamki, zmienić stary stwardniały smar na nowy, przeczyścić mikrowyłączniki i będzie na przyszłość banglało jak należy ;)

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - centralny zamek

Post autor: Borek » 23 gru 2012, 16:32

Tylko niech to ciepełko przyjdzie. Teraz na wigilię ma się ocieplić, ale to dla mnie za mało do sterczenia parę godzin przy wozie. ;)
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”