Kappa - czy pasują fotele przed i poliftowe?

Awatar użytkownika
jaycobe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:29
Imię: Jakub
Lokalizacja: Przeworsk

Kappa - czy pasują fotele przed i poliftowe?

Post autor: jaycobe » 26 gru 2012, 17:31

Witam
Noszę się z zamiarem wymiany foteli na podgrzewane i mam w związku z tym parę pytań :

1.Czy fotele poliftowe można wymienić na przed liftowe bez żadnych konsekwencji że nie pasują itp ??
2.Mam model Kappy poliftowy bez grzanych dupek ale zaglądając pod fotel widać biegnące pod nim kable tyle że nie podłączone. Zastanawiam się czy ta wiązka to aby zasilanie elektrycznych foteli których nie posiadam ?? Gdzieś kiedyś usłyszałem że każda Kappa ma wyprowadzoną wiązkę pod grzane fotele ale niestety nie każda ja posiada ?

Pozdrawiam
Kuba
Jest:
Lancia Kappa 5.20 turbo viewtopic.php?f=24&t=49874
Było:
Audi A6 C4 2.6
Toyota 4runner II 3.0 V6

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fotele Kappa przed i poliftowe czy pasują ??

Post autor: Polej » 26 gru 2012, 18:19

Poliftowe Kappy raczej nie mają zbędnych wiązek foteli, przynajmniej ja się nie spotkałem, żeby miały, ale u Włochów wszystko możliwe..
Fotele technicznie są zamienne- te same stelaże, te same mocowania, prowadnice itp. Różnią się podłokietnikiem (poliftowy go nie ma) i ewentualnie poduszką powietrzną.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Fotele Kappa przed i poliftowe czy pasują ??

Post autor: Ramzes_II » 26 gru 2012, 18:39

Marcin, nie ewentualnie, ale wrecz różnią się diametralnie airbagiem bocznym kieorwcy i pasażera, który w polifcie występuje!
Montaż foteli przedliftowych, czyli bez bocznych poduch = permamentny bład Airbag, nie do wykasowania.
Chyba ze... z 2 kpl foteli złoży się jeden. O ile się da. Nie wiem, nie rozbierałem, ale oparcie poliftowe ma mocowanie bocznych poduch. Przedlift w oparciu na pewno nie będzie miał mocowania.
Pozostaje spawanie, kombinowanie w złożenie jednego kpl "przedliftowego" z oparciem "poliftowym"
Jak ktoś tego dokona, niech się podzieli tutorialem na Forum.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fotele Kappa przed i poliftowe czy pasują ??

Post autor: Polej » 26 gru 2012, 19:16

Ramzes_II pisze:Marcin, nie ewentualnie, ale wrecz różnią się diametralnie airbagiem bocznym kieorwcy i pasażera, który w polifcie występuje!
Jak napisałeś- poduszki "występują" , a nie "są". W praktyce te poduszki ma 1/10 poliftowych kapp na rynku.
U mnie na przykład poduszek nie było, wiązek od elektryki oczywiście też nie, ale fotele wymieniłem na przedliftowe, a elektrykę dorobiłem;] Oczywiście błędów nie ma.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4009
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Fotele Kappa przed i poliftowe czy pasują ??

Post autor: volf » 26 gru 2012, 22:31

Polej pisze:
Jak napisałeś- poduszki "występują" , a nie "są". W praktyce te poduszki ma 1/10 poliftowych kapp na rynku.
U mnie na przykład poduszek nie było, wiązek od elektryki oczywiście też nie, ale fotele wymieniłem na przedliftowe, a elektrykę dorobiłem;] Oczywiście błędów nie ma.
A jak rozwiązałeś sprawę podłokietnika :?:
Co do bocznych poduszek to chyba można zasymulować ich obecność i błędu nie będzie.
KAPPA TDS & JTD

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fotele Kappa przed i poliftowe czy pasują ??

Post autor: Polej » 26 gru 2012, 23:23

volf pisze:
Polej pisze:
Jak napisałeś- poduszki "występują" , a nie "są". W praktyce te poduszki ma 1/10 poliftowych kapp na rynku.
U mnie na przykład poduszek nie było, wiązek od elektryki oczywiście też nie, ale fotele wymieniłem na przedliftowe, a elektrykę dorobiłem;] Oczywiście błędów nie ma.
A jak rozwiązałeś sprawę podłokietnika :?:
Nie montowałem go, tapicerkę założyłem poliftową tą, która była w moim aucie, więc nie było wycięcia na podłokietnik).
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
jaycobe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:29
Imię: Jakub
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kappa - czy pasują fotele przed i poliftowe?

Post autor: jaycobe » 27 gru 2012, 16:49

Poduszek bocznych nie posiadam wiec jeden problem mniej. Te fotele są przed liftowe a występował podłokietnik viewtopic.php?f=9&t=56104. na dniach wyciągnę fotele zrobię zdjęcie tych kabli i wrzucę na forum to może mi ktoś pomoże czy to aby te kable do foteli.
Jest:
Lancia Kappa 5.20 turbo viewtopic.php?f=24&t=49874
Było:
Audi A6 C4 2.6
Toyota 4runner II 3.0 V6

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4009
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czy pasują fotele przed i poliftowe?

Post autor: volf » 27 gru 2012, 21:17

jaycobe pisze: Te fotele są przed liftowe a występował podłokietnik
Przecież w przedliftowych podłokietnik jest właśnie razem z fotelem, a w poliftowych nabudowany na kanale między fotelami. Przy wymianie foteli trzeba by chyba z któregoś zrezygnować :) I pytanie-z którego, aby to ładnie wyglądało :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
jaycobe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:29
Imię: Jakub
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kappa - czy pasują fotele przed i poliftowe?

Post autor: jaycobe » 27 gru 2012, 23:56

Ok już wszystko czaje. Dzięki za pomoc.
Jest:
Lancia Kappa 5.20 turbo viewtopic.php?f=24&t=49874
Było:
Audi A6 C4 2.6
Toyota 4runner II 3.0 V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”