Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny ???

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: iniemamocny » 23 sie 2010, 15:19

Dzięki, domyślam się też, że potrzebny jest jakiś dodatkowy przełącznik toru fonii(czy też wizji) a czy ktokolwiek ma może któryś ze wspomnianych filmików?
Ciekawi mnie możliwość sterowania ustrojstwem z ICS-a i kierownicy. Poza tym gdzieś widziałem filmik jak gościu przełączał tor video(a może audio+video, nie pamiętam), za pomocą przycisku trip i że podobno tylko ICSy w nowszych Lybrach tak mają.

Czyli generalnie nic nowego w tej materii nie powstało, żaden zmodyfikowany wsad pamięci ICS-a/czytnika navi, żadna magiczna metoda bez przełącznika toru fonii/wizji, żaden replacement unit za ICS-a. Szkoda, jestem ciekaw tylko, czy jest możliwość wyświetlania dodatkowego obrazu z fonią, a jednoczesne wskazania komunikatów na ICS-ie.

pitrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2010, 12:29
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: pitrek » 30 gru 2012, 12:30

pitrek pisze:Witam wszystkich :)
Czy ktoś z was może mi wytłumaczyć fachowo ( nie braże się jak też będą jakieś foty dodane ) jak podłączyć taki odtwarzacz
:link: http://www.sony.pl/product/usb-media-pl ... SeriesHome" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
do radia seryjnego wersja bez nawigacji...
lybra 1.8 benz 2002r

z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc :)


Po długich walkach z tym udało się zrobić jeśli są chętni to mogę się podzielić jak to zrobić :)

Awatar użytkownika
szatan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 390
Rejestracja: 11 mar 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: szatan » 30 gru 2012, 13:26

Chętni są na pewno :D jakiś czas temu zrobiłem układ z włoskich schematów ale nie działa przełączanie przyciskiem trip, no i trochę odpuściłem temat. Z chęcią bym zobaczył jak sobie z tym poradziłeś.
Była:
Lybra 2.4JTD Intensa '03

pitrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2010, 12:29
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: pitrek » 30 gru 2012, 20:13

na początku trzeba wyjąć radio :link:


sprawdzamy z tyłu radia czy mamy takie wejście na taką końcówkę:
Obrazek

ja to mamy to zaczynamy od kupna odtwarzacza ja kupiłem o taki: :link:

teraz będziemy potrzebować kabla by połączyć odtwarzacz a radio ,do tego polecam kupno eurozłącza o długości około 2 m .
Jedną stronę kabla ucinamy i łączymy naszą końcówkę 13pin
będziemy jeszcze potrzebować wzmocnienia sygnału z odtwarzacza do tego celu służy LM1881N i jego zasilanie za pomocą stabilizatora napięcia 7805 .

łączymy wszystko według tego schematu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2012, 0:41 przez stabraf, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Nie klepiemy posta pod postem!/DUDI/ Połączyłem posty.

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: markiz » 30 gru 2012, 21:26

pitrek pisze:teraz będziemy potrzebować kabla by połączyć odtwarzacz a radio ,do tego polecam kupno eurozłącza o długości około 2 m .
Jedną stronę kabla ucinamy i łączymy naszą końcówkę 13pin
będziemy jeszcze potrzebować wzmocnienia sygnału z odtwarzacza do tego celu służy LM1881N i jego zasilanie za pomocą stabilizatora napięcia 7805 .

łączymy wszystko według tego schematu :)
Cała ta operacja dotyczy chyba radia bez navi ,czy tak :?:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

pitrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2010, 12:29
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: pitrek » 30 gru 2012, 22:23

Tu szczegółowo można się za poznać jak to działa wszystko ,zobaczyć przykładowe projekty Włochów : :link:
Ja wykonałam taką operacje na radiu bez navi .

kontynuując jeszcze musimy podłączyć dźwięk. Z eurozłącza wykorzystujemy piny 2 R+ ; 4 masa ; 6 L+ podłączamy to wcześniej zakupionej odpowiedniej kostki i zamieniamy z niebieską kostką z tylu radia
tak to ma wyglądać: :link:

Odtwarzacz też wymaga zasilania. Robimy analogicznie jak do wzmacniacza sygnału, tylko zamiast 7805 montujemy trochę mocniejszy 78S05- tu już musimy go umieścić na radiatorze (całkiem spory musi być )




Jeśli ktoś ma jakieś pytania na każde pytanie odp
pozdrawiam miejcie dużo cierpliwości ...
powodzenia :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2012, 0:48 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie klep posta pod postem, tylko kliknij "zmień". Połączyłem, poprawiłem linki.

Awatar użytkownika
szatan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 390
Rejestracja: 11 mar 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: szatan » 31 gru 2012, 18:02

wielkie dzięki, po nowym roku zobaczę czy nie popełniłem jakiegoś błędu.
Była:
Lybra 2.4JTD Intensa '03

biniloluk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2012, 1:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: biniloluk » 01 sty 2013, 14:10

witam ja też zacząłem się bawić z podłączeniem tunera dvb-t pod ics bez navi i tak już trwa to tydzień efekty są takie wszystko było by pięknie ale na tunerze dvb-t http://allegro.pl/tuner-dvb-t-wiwa-hd50 ... 08549.html nie działa może wiecie na jakim tunerze pójdzie i jest to sprawdzone
w tunerze kupionym na allegro ustawiłem ntsc i scart RGB oraz rozdzielczość 480i lub 480p ale zrywa synchronizacje obraz się rozjeżdża i skacze podłączyłem stare dvd samsunga i działa pięknie ale dvd jest padnięte i słabo czyta płyty wiec postanowiłem podłączyć inne jvc i na tym jest tak samo jak na tunerze dvb-t

cały układ zbudowałem na schemacie lybra_nonav2-1.pdf
moje spostrzeżenia są takie układ csync na lm1881n nie spełnia swojego zadania podłączając go obraz się trochę stabilizuje ale nie na tyle żeby można było przełączyć przyciskiem trip(tuner dvb-t i inne dvd) w przypadku tego dvd samsunga jest on w ogóle zbędny ics przełącza się po przytrzymaniu trip 3sekundy i wszystko jest super
http://www.youtube.com/watch?v=k5Am2nR9 ... e=youtu.be

koledzy może macie pomysł jak rozwiązać problem stabilizacji obrazu lub podpowiecie jaki tuner dvb-t wam się sprawdza i dlaczego lm1881n nie spełnia swojej roli

pitrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2010, 12:29
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: pitrek » 01 sty 2013, 19:04

Ja też miałam trochę kłopotów z tym ale nie takie ...
Mianowicie wedle schematu "lybra_nonav2-1.pdf " sygnał idzie z pinów 17 i 19 na LM1881N ,gdzie przy mim tunerze DVB-T Signal HD-507 były nie podłączone zaś podpięte w piny 18 i 20 ,może pod te piny spróbuj się podłączyć .

biniloluk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2012, 1:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: biniloluk » 02 sty 2013, 0:08

kurcze próbowałem tak ale nic z tego spróbuje jeszcze jutro kupić taki tuner jak twój ale będzie lipa jak nie zadziała no ale cóż takie ryzyko
a jakie zrobiłeś ustawienia z w tunerze w zakładce obraz
pisałem do ciebie maila jestem z cz-wy więc może bym do ciebie podjechał popatrzył co i jak może by się udało coś wymyślić

witam dziś nie udało mi się kupić tunera który polecałeś ale udało się kupić coś takiego
http://allegro.pl/ferguson-ariva-t65-mi ... 91003.html według schematu "lybra_nonav2-1.pdf " nie poszło brak był głosu i obraz skakał przylutowałem piny od głosu na pin 2 i 6 a 17 i 19 na 18 i 20 dalszym ciągu nie chodziło

potrzebny był jeszcze dodatkowo ekran pomiędzy scart a złączem 13 pinowym plus do tego ekranu mostek z pinem 18 złącza scart

wszystko śmiga jak złoto
Obrazek

dzięki pitrek za podpowiedź

Awatar użytkownika
zajacyoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 24 kwie 2012, 18:56
Skype: zajacyoo
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: zajacyoo » 02 sty 2013, 21:17

Panowie w temacie, jak fachowo nazywa się ten kabel? Chce coś takiego na allegro znaleźć i nie radze sobie http://lancialybra.mlemo.gr/doityoursel ... p3_aux.htm

Chodzi mi o ten z niebieską kostką i jackiem z drugiej strony.
Jest: Lancia Lybra SW 1.9 JTD 01'

Awatar użytkownika
zajacyoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 24 kwie 2012, 18:56
Skype: zajacyoo
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: zajacyoo » 02 sty 2013, 21:30

Dzieki ale już znalazłem, trzeba tylko troche pomyśleć:D
Jest: Lancia Lybra SW 1.9 JTD 01'

pitrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2010, 12:29
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Lybra - jak podłączyć do radia odtwarzacz multimedialny

Post autor: pitrek » 02 sty 2013, 23:14

[quote="biniloluk"]kurcze próbowałem tak ale nic z tego spróbuje jeszcze jutro kupić taki tuner jak twój ale będzie lipa jak nie zadziała no ale cóż takie ryzyko
a jakie zrobiłeś ustawienia z w tunerze w zakładce obraz
pisałem do ciebie maila jestem z cz-wy więc może bym do ciebie podjechał popatrzył co i jak może by się udało coś wymyślić

witam dziś nie udało mi się kupić tunera który polecałeś ale udało się kupić coś takiego
http://allegro.pl/ferguson-ariva-t65-mi ... 91003.html według schematu "lybra_nonav2-1.pdf " nie poszło brak był głosu i obraz skakał przylutowałem piny od głosu na pin 2 i 6 a 17 i 19 na 18 i 20 dalszym ciągu nie chodziło

potrzebny był jeszcze dodatkowo ekran pomiędzy scart a złączem 13 pinowym plus do tego ekranu mostek z pinem 18 złącza scart

wszystko śmiga jak złoto
Obrazek

dzięki pitrek za podpowiedź[/q
Każdy inny tuner jest inny i trzeba do każdego indywidualnie podejść .
To co muszą mieć to wejście na USB ,eurozłącze ... też ważne by w ustaleniach ustawic na RGB oraz NTSC ...
rozdzielczość to obojętna jaka bynajmniej u mnie tak było .
Dobrze ,że dałeś rade :)
Myślę dobrze coś takiego zrobić sobie polecam .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”