Thesis - rozładowywanie akumulatora

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: kogut » 02 gru 2012, 14:52

Witam kolegów,

Przegrzebałem forum czy nie opisano mojego problemu wcześniej i nie udało mi się nic znaleźć, więc postanowiłem podpytać Was - może będziecie mogli mi coś podpowiedzieć bo mi już brak cierpliwości : beczy :

Problem wygląda tak:
Średnio raz na 6-8 tygodni w samochodzie znika całkowicie prąd, więc standardowo klapa bagażnika w górę i chłopaki z assistance uruchamiają...
Do akumulatora nie można mieć zastrzeżeń - testowany w ASO intensywnie i nic, wszystkie parametry OK.
Prąd zanika w różnych okolicznościach - po dłuższym postoju, po długich trasach, w lecie, w zimie... nie ma reguły.

Thesis dwukrotnie dość długo postał sobie w ASO gdzie przy pierwszej wizycie stwierdzono: ładowanie w normie; po uruchomieniu wszystkie parametry w normie; w trybie spoczynku nie ma żadnych "lewych" poborów prądu; komputer nie wykazuje żadnych błędów. Nic tylko jeździć...
W tym tygodniu odebrałem samochód z ASO. Po kilku tygodniach walki z tematem w serwisie stwierdzono, że wszystko, co należało poddać diagnozie w takim przypadku jest w normie ale... mniej więcej co trzy dni podczas postoju pojawiał się 1-amperowy pobór prądu, który trwał średnio 1-2 minuty i znów wszystko w normie 8-O

Tak więc w serwisie przegrzebano "bebechy" i wskazano, że zostaje jedynie wymiana modułów... : beczy :

Co sądzicie o tym - będę wdzięczny za wszelkie sugestie/porady

Z góry dzięki!
kogut
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: jjash » 02 gru 2012, 18:41

Kogut,
opisz co masz "w zestawie" - będzie łatwiej. Dziwna to sprawa, bo zazwyczaj ładowanie akku w Thesis jest porządne. Swoja jeżdżę codziennie 150km, a teraz padł mi alternator i 40km zrobiłem bez ładowania. I nic! I nie miałem żadnego spadku (oczywiście zauważalnego) napięcia. Fakt, że wyłączyłem xenony i jechałem na postojówkach i przeciwmgielnych przednich, ale wszystko poza tym chodziło jak należy. Skoro masz takie wyładowywanie, to coś musi Ci nieźle prąd zżerać, ze pada zupełnie. Opisz co masz w aucie.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: kogut » 04 gru 2012, 13:57

Witam ponownie - przepraszam za opóźnienie :)

Jeśli chodzi o "zestaw" to jest to Emblema (z 2005 roku, 2,4 jtd, skrzynia automatyczna, 194.000 km przebiegu) i mam pewnie jak większość z Was:
- fotele podgrzewane - z ustawieniami fotela/kierownicy/lusterek zewn. x 3
- BOSE - jak większość z nas...
- system KEYLESS
- czujniki parkowania

Doradzono mi, że kolejnym krokiem może być wymiana body komputera a i to może nie być koniec imprezy... 8-O

Dzięki!
Mirek
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1577
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: rain » 04 gru 2012, 15:43

kogut pisze:Witam ponownie - przepraszam za opóźnienie :)

Jeśli chodzi o "zestaw" to jest to Emblema (z 2005 roku, 2,4 jtd, skrzynia automatyczna, 194.000 km przebiegu) i mam pewnie jak większość z Was:
- fotele podgrzewane - z ustawieniami fotela/kierownicy/lusterek zewn. x 3
- BOSE - jak większość z nas...
- system KEYLESS
- czujniki parkowania

Doradzono mi, że kolejnym krokiem może być wymiana body komputera a i to może nie być koniec imprezy... 8-O

Dzięki!
Mirek
Spoko, to witaj w klubie, może hurtem jak kupimy BSI to będzie taniej ;)
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Ferdek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2011, 22:31
Lokalizacja: Lębork

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: Ferdek » 02 sty 2013, 19:32

Ja też mam taki problem.... nowy akumulator a jak tydzień w garażu postoi to mogiła..... co robić?!
Lancia Thesis 3.0 V6
Alfa Romeo 166 2.0 TS

LUKI82

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: LUKI82 » 02 sty 2013, 22:18

Raczej błędnie myślę ale czy to nie będzie brak masy ? Najczęstszy problem z brakiem-zanikiem prądu.

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: kogut » 08 sty 2013, 13:59

Witam kolegów,

Dzięki za zainteresowanie tematem i wszystkie podpowiedzi.

Ostatecznie okazało się że... to był regulator napięcia w alternatorze i... tutaj moje zaskoczenie bo alternator był regenerowany w serwisie i niby wszystko cacy a tu... :x ...dopiero jeden magik z Krakowa przetrzepał samochód i dał radę : buja w oblokach :

No ale to koniec dla mnie bo... sprzedałem Thesisa i od dwóch tygodni jeżdżę Alfa Romeo 166. Choć zdradziłem Lancię to nie zdradziłem rodziny : yesyes : - stajnia ta sama :D

Pozdrawiam
kogut
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

Albo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2013, 10:16
Skype: alekssina
Imię: Alex
Lokalizacja: Sofia, Bulgari?
Kontakt:

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: Albo » 28 sty 2013, 20:21

Hello! I am new to this forum, and do not speak Polish. I will share my own experience with the problem of battery discharge. In my Lancia Thesis 2.4 JTD 150 hp, I found two problems. First - relay for glow plugs to the engine and the second - the micro switch in the lock for the tailgate.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: fazi » 28 sty 2013, 21:52

Albo pisze:Hello! I am new to this forum, and do not speak Polish. I will share my own experience with the problem of battery discharge. In my Lancia Thesis 2.4 JTD 150 hp, I found two problems. First - relay for glow plugs to the engine and the second - the micro switch in the lock for the tailgate.
Cześć! Jestem nowy na tym forum i nie po polsku. Będą dzielić moje własne doświadczenia z problemem rozładowania baterii. W moim Lancia Thesis 2,4 JTD 150 km ja ufundować dwa problemy. Po pierwsze - przekaźnik świec żarowych do aparatu, a drugi - Mikrowyłącznik do zamka do tylnej klapy.

Takie na szybko z translatora :
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

LUKI82

Re: Thesis - rozładowywanie akumulatora

Post autor: LUKI82 » 28 sty 2013, 22:20

[*]Ha fazi ubiegłeś mnie ;)

Hi Albo,
We thank for wishes in dividing in our cars problems and have hope that our descriptions will be for you helpful too.

Mam nadzieję że jest jakoś składnie ;) bo translator to paskudnie tłumaczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”