Delta II - ustawianie drzwi

dawidson

Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: dawidson » 06 lip 2012, 14:46

Z racji tego, drzwi w mojej HPE trochę wiszą to w samochodzie jest głośno. Między słupkiem A a ramą drzwi jest dość duża przerwa. W dodatku między drzwiami a przednimi błotnikami przerwa jest bardzo mała.

Orientuje się ktoś jakie przerwy są prawidłowe? Ewentualnie czy ktoś mógłby zmierzyć przerwy w swoim samochodzie? Ewentualnie jakieś rady od kogoś kto już walczył z tematem?

"...I guess it's just the way I'm wired."

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: Lorgbow » 06 lip 2012, 23:29

Nie wiem czy da radę podać dokładne wymiary - przy wymianie drzwi bez przesuwania zawiasów szpary przestały się zgadzać, więc najlepiej będzie po prostu wymierzyć szpary, zdjąć drzwi(2 śruby i bolec) i przesunąć zawias o wyliczoną odległość - najlepiej do tej operacji wcześniej wyjąć kable lub zapewnić sobie jakiś stojak na drzwi, bo z podłączonymi kablami jest bardzo mała możliwość manewru drzwiami

PS. do dedry kładłem drzwi z delty jeśli to ma jakieś znaczenie(osobiście wątpię żeby miało)

dawidson

Odp: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: dawidson » 06 lip 2012, 23:44

Właśnie nie do końca wiem jak zdjąć ten bolec. Masz może jakieś zdjęcie jak się do tego dobrać?


"...I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: GrimlocK » 07 lip 2012, 13:50

Bolec to jest sworzeń ;) Trzeba go wybić młotkiem. Bierzemy przedłużkę do klucza, przykładamy do sworznia, pare uderzeń z młotka i po sprawie.. a co do tematu to mam to samo po wymianie drzwi ;/

dawidson

Odp: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: dawidson » 07 lip 2012, 15:23

Dziś rano spokojnie rzuciłem na to okiem. Raczej łatwo ten bolec nie wyjdzie. U mnie ktoś już walczył x drzwiami bo widać na nich ślady.


"...I guess it's just the way I'm wired."

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: Lorgbow » 10 lip 2012, 17:36

Nie mam zdjęcia, i nie mam samochodu pod ręką chwilowo, ale ten bolec wcale tak źle nie wychodzi, możesz go jeszcze ścisnąć kombinerkami - bolec jest nacięty od jednej strony

dawidson

Odp: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: dawidson » 10 lip 2012, 17:42

Udało mi się to rozgryźć.
Tyle, że cała operacja to syzyfowa praca. Zdjąć drzwi, odkręcić zawias, przestawić zawias, założyć drzwi a jeśli się nie zgadza to znowu od początku. W każdym razie jedne drzwi wiszą już trochę lepiej. Drugie w weekend będę robił.


"...I guess it's just the way I'm wired."

dawidson

Odp: Delta II - ustawianie drzwi

Post autor: dawidson » 01 lut 2013, 4:18

Dość pilna prośba do właścicieli HPE.
Czy ktoś mógłby sprawdzić jakie są odstępy między drzwiami a słupskiem B?

Ciągle nie mogę dojść do ładu z drzwiami po stronie kierowcy. Problem nasila się do tego stopnia, że na autostradzie drzwi wpadają w wibracje. Widać jak całą górną krawędzią szarpie wiatr.

Chciałbym zdjąć błotniki i je porządnie ustawić, ale potrzebuje jakiegoś punktu odniesienia.
Czy ktoś byłby skłonny zmierzyć wysokość np na wysokości klamki, w połowie drzwi i na dole?

"... I guess it's just the way I'm wired."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”