Lancia Y10 - gdzie dostać części?

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
maziqnowak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2012, 23:01
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lancia Y10 - gdzie dostać części?

Post autor: maziqnowak » 22 paź 2012, 15:12

Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu, za grosze, Lancię Y10. Jako wierny fan Lancii moim marzeniem było zrobienie z będącego w nienajlepszym stanie grata, fajnego malucha na samochód po bułki dla żony...

Nabyłem wersję Igloo z alcantarą i klimą, rocznik bodaj 1993/1994.

Problemy zaczęły się kiedy chciałem zacząć coś robić z tym samochodem. Sam się na tym nie znam więc oddałem do mechanika. Dowiedziałem się, że konieczne będzie wymienienie sprężyn zawieszenia, ale mechanik twierdzi, że żadne dostępne na rynku sprężyny do tego nie pasują. Jest też parę innych problemów z częściami...

Ogólnie mam pytanie, czy ktoś umie mi wskazać, gdzie w Warszawie bądź okolicach mogę taki samochód zrobić (bądź skąd wziąć sprężyny i jakie pasują)? Mimo, że nie jest w najlepszym stanie - chciałbym go autentycznie dopieścić i przy okazji nie ponacinać się na cwaniaczków...

Dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, 15:14 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy zakładać posty w odpowiednim dziale i poprawnie tytułować!

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Lancia Y10 - gdzie dostać części?

Post autor: KrissEB » 02 kwie 2013, 0:03

Sprężyny na tył mam jak byś chciał, a co do części to oprócz gum tylnej belki i amortyzatorów przednich i elementów karoserii większość rzeczy pasuje od Fiata Uno/Cinquecento/Seicento/Panda
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Rafako

Re: Lancia Y10 - gdzie dostać części?

Post autor: Rafako » 02 kwie 2013, 0:22

Ja robiłem u mojego kolegi w serwisie "Naprawa samochodów japońskich" :D Części kupowałem sam, 95% części jest dostępna i kosztuje "zero przecinek nic", dokładnie tak jak pisał wyżej Kris : ok2 : : ok2 : : ok2 : Jeśli sprężyn nie ma to albo pasują od czegoś innego (Uno, Seicento i podobny fajans) albo można je dorobić u kowala na wzór starych.
Ogólnie samochód jest prosty w naprawie jak papieros (technologia kosmiczna rodem z Quintaczento i Uno) i naprawi go dobrze każdy "Henio ze stodoły" jeśli choć odrobinę się postara.
Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”